Sari la conținut

GBP/USD


maslow

Postări Recomandate

si cum lira este dragostea mea nu ma pot abtine sa nu iti dau dreptate , d.p.d.v probabilistic lira chiar poate ajunge la 1.37 , pe daily limita spinului suprem de variatie este in zona 1.37 , deci are loc si poate merge perfect spre sfarsitul miscarii descendente , calculat matematic cu formula gausiana adevarata , si campul de porbabilitate fourir , este ultima miscare descendenta inainte de a incepe un nou ciclu ascendent , cu posibil minim in zona 1.3 , 1.37

post-4363-127063830662_thumb.jpg

post-4363-12706384232_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cum lira este dragostea mea nu ma pot abtine sa nu iti dau dreptate , d.p.d.v probabilistic lira chiar poate ajunge la 1.37 , pe daily limita spinului suprem de variatie este in zona 1.37 , deci are loc si poate merge perfect spre sfarsitul miscarii descendente , calculat matematic cu formula gausiana adevarata , si campul de porbabilitate fourir , este ultima miscare descendenta inainte de a incepe un nou ciclu ascendent , cu posibil minim in zona 1.3 , 1.37

 

Interesant! Foarte interesant!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima mea impresie : pare de domeniul SF, desi mie imi place statistica. Totusi, distributia gaussiana nu cred ca este prea potrivita pentru Forex.

 

@receptor : poti sa pui grafice care s-au conformat estimarilor tale ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Daily:

 

Lira a fost choppy in ultimele zile (limite intre aproximativ: 1.5360-1.5480), reusind totusi sa faca un nou high, la 1.5522 (pe platforma Interbank), revenind pe urma la acel prim suport la 1.5370 (S1), prin acel Spinning Top sau High Wave. Va ramane sa vedem cand va sparge decisiv acel suport, dupa care sa il retesteze (sa devina iar rezistenta) pentru o corectie mai adanca, poate la 61.8 (S2) din ultima urcare (1.5127-1.5522), la 78.6 fibo (S3) sau chiar la 100.0 fibo, unde, se afla un pivot foarte important (P), a carui spargere si retestare da o foarte mare probabilitate a plecarii catre noi minime. Am desenat doar cateva scenarii posibile ale evolutiei atat spre continuare up ori reversal, spre directia down, conform imaginii de mai jos:

 

post-2510-127150342286_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 4 săptămâni mai târziu...

Idea din postul precedent nu a fost rea. sell-ul a dat roade frumoase pentru cei care l-au luat. Am nimerit-o bine de data asta :|

 

Hai sa vedem totusi unde suntem acum. Momentan cable-ul se afla intr-un range vizibil pe 4h.

 

post-2415-127490903881_thumb.gif

 

Daca sparge in sus peste 1.4520 as tine cu incredere un long pana la 1.48 [motivul ar fi market facilitation index care imi arata ca de cand este in range, volumul afost in crestere doar in zilele de crestere, cu alte cuvinte semn ca banii banii multi s-ar putea sa sprijine mai degraba acumularea nu distributia ]

 

post-2415-127490905036_thumb.gif

 

later edit: indicatorul arata cresterea volumului prin culoare nu prin marimea barelor

Editat de sian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.