Sari la conținut

GBP/USD


maslow

Postări Recomandate

se pare ca descinderea in zona 1.96 s-a terminat la 1.9672. dureaza de ceva timp, deja pretul a coborit pe linia de trend daily care era rezistenta si acum e suport. daca mai e un spike in jos, atunci ma astept sa fie limitat de 1.9657. daca.

dar cred ca miscarea urmatoare incepe saptamina de luni incolo, nu in astea 8 ore care mai sunt pina se inchide vinerea.

weekend placut la toata lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un grafic daily pe g-u. corectia in jos (bull flag - zona gri incercuita) s-a terminat dupa parerea mea, si urmeaza un rally in zona 2.0450 - 2.06; o sa vedem exact unde se termina cind ajunge acolo.

spargerea liniei de trend invalideaza acest scenariu.

post-1398-1212210662_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O naliza din Bucuresti =))

Am modificat cauntul...a mers mai complicat deca credeam la început (defapt sa zic mai simplu .....eu am incercat sa vad complicatii)...asa sau alt fel am intrat in BUY pentru valul 3

La prima vedere am 3 targeturi (Daca am totuşi dreptate)

1)2.0380

2)2.0870-(cel mai mult probabil)

3)2.1650

P.S. Corectii pana acolo v-or fi , dar nu foarte adânci si nu de lunga durata (dacă cauntul e corect totusi)

post-1926-1212416326_thumb.jpg

Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar din punct de vedere fundamental ce parere aveti despre GBP??

 

hai sa ne uitam care au fost stirile din ultimele doua saptamani:

actual estimat inainte

11:30 GBP Retail Sales m/m -0.2% -0.5% -0.2%

15:30 USD Unemployment Claims 365K 373K 374K

11:30 GBP Revised GDP q/q 0.4% 0.4% 0.4%

17:00 USD New Home Sales 526K 522K 509K

15:30 USD Core Durable Goods Orders m/m 2.5% -0.4% 1.7%

9:00 GBP Nationwide House Prices m/m -2.5% -0.5% -0.9%

15:30 USD Prelim GDP q/q 0.9% 0.9% 0.6%

 

acum serios vorbind, ce motive ar fi ca Gbp sa o ia in sus, doar exuberanta traderilor???

Editat de ener
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut un început de săptămână greu...L-am auzit pe Bernankehttp://thumb8.webshots.net/t/58/758/6/13/81/2582613810103564228Kiakis_th.jpg, Trishethttp://thumb8.webshots.net/t/66/666/8/79/10/2770879100103564228mTzfBw_th.jpg, procent la dobânda a Eu, GB .....piaţa încordata , dar pana la urma a arătat ce vrea

Raman BULLish cu target 2.0500 (mai exact v-a fi clar ceva mai sus)

P.S. din cauza GBP/CHF Lira v-a verge mai incet , sau CHF v-a sparge totul in fata

post-1926-1212672235_thumb.jpg

Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. din cauza GBP/CHF Lira v-a verge mai incet , sau CHF v-a sparge totul in fata

piaţă a preferat sa mişte lira mai încet ca restul valutelor in special in proporţie cu EUR care a parcurs ieri 250 de puncte si GBP numai 140.

Vreau sa atrag atentia la un moment lira abia s-a întoars in trend mare si v-a avea la început mişcări agresive in jos, dar LOW-ul nu v-a fi spars (asta in cazul ca am dreptate cu scenariu BULLish) astfel v-om construi parţi componente in valurile ascendente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpăram lira cu găleţile!!!!

Am cumpărat 3 galeţi de LireSterline, acum astept sa se scumpeasca sau lira sau găleţile http://www.kolobok.us/smiles/icq/dance.gif

 

Targeturile undeva in zona 2.0130-2.0450 mai sigur se va vedea pe parcursul evoluţiei miscarii UP

Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

abia acum incep sa urmaresc semnale de buy... de la 1.9577. si tot as zice ca mai are loc de scazut.

Editat de Scrat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.