Sari la conținut

USD/JPY


Carbon

Postări Recomandate

Se poate incerca un SELL atent si micut de vri-o 100 de puncte

http://smages.com/t/29/8c/298c89d301f526a65c2316b333f261ca.jpg

 

 

 

 

 

 

Aceste recomandări sunt doar viziunea mea asupra pieţei si nu sunt indemn spre anumite acţiuni. Va rog mult!!!! Riscurile le asumaţi singuri

 

 

Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...

to late :) am iesit din acel short :) demult, :) e adevarat ca in paguba vreo 60 pipsi :) dar asa cum toti stim, decat sa pierdem mai mult am preferat sa iesim ca in ziua respectiva(uita-te la data) sa se duc in jos :) ehhhh np, pierderea era acoperita de EU pe long :) si raspunsul era ca inca nu citisem ca incepuse marea interventie a bancilor centrale :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

sorry pt intarziere :), dar mi-a scapat postul. L-am gasit intamplator, umbland dupa treadul cu atc08 in care voiam sa postez.

 

Totusi, linkul pe care l-am dat este foarte interesant, si se merita citit de toti aceia pe care ii intereseaza corelatiile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 luni mai târziu...
  • 3 luni mai târziu...

Paritatea UsdJpy se afla in mijlocul unei consolidari intre nivelurile 90.41 si 87.99.Luand in considerare trendul descendent consemnat pe termen lung,cred ca este foarte probabila o retestare a nivelului inferior al consolidarii la 87.99.

post-3952-125554597786_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 luni mai târziu...

Pe 1h am evidentiat doua scenarii in functie de nivelul destul de evident care momentan este rezistenta.

 

post-2415-127496346174_thumb.gif

 

Pe 4h daca ne uitam pentru unii s-ar putea sa semene cu un triunghi formatiune de continuare a trendului.

 

post-2415-127496352958_thumb.gif

 

Pe daily cand ma uit sincer nu ma incanta idea de pozitie long :|

 

post-2415-127496354152_thumb.gif

 

pareri, completari, corectari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Sian

 

Cu referire la USD/JPY, vreau sa zic ca, atat timp cat nu va sparge varful de la 90.66, nu isi arata intentia solida de continuare a corectiei up. Pana atunci, doar scenariul doi este in luat in calcul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andrei si daca sparge varful ala tot nu ma incanta idea de long. ramane de vazut :|

 

Later edit: a spart varful. dovada ca analiza asta cu linii pe grafic e supusa la subiectivism uite o alta varianta prin care sa justific de ce nu as fi intrat long:

 

post-2415-127496937854_thumb.gif

Editat de sian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.