Sari la conținut

paypal pentru Romania


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

  • Moderators

Brokerii "adevarati" tin banii clientilor in conturi separate. Daca brokerul crapă, contul clientului nu este afectat. Nu vreau sa dau nume, ca sa nu ziceti ca fac propaganda ;), dar cei care fac asa o si spun cu mandrie pe pagina lor de web. Pentru ca este un motiv de mandrie si o cale de a atrage clientii. Concret, tu nu depui banii la broker, ci la o banca, intr-un cont la care brokerul e mandatat sa poata face depuneri si extrageri DOAR in vederea tradingului. Cat ramane in cont, e treaba ta, si e vina ta daca nu mai ai ce scoate de acolo in urma tradingului practicat. Dar atata vreme cat ai bani in cont, tu dispui de ei. Excludem brokerii "penali" care tranzactioneaza impotriva clientului. Ala e caz de puscarie. Daca brokerul crapă, nu te afecteaza, iti poti retrage banii ulterior de la banca. Dacă banca crapă ori dacă e-goldu crapă, e alta poveste... Si banca la care vă tineti economiile poate sa crape, dar tot altă poveste e... Si daca nu mai iesim din casă pe motiv că poate să ne cadă o cărămidă in cap, tot altă poveste e... Fiecare riscă cât îl ţine cureaua. Eu ies din casa in fiecare zi, chiar daca mi-e frica de cărămizi... Măcar pentru ca sa fumez cate o ţigară, nu de alta dar daca afum perdelele, mă bate nevasta. Serios! Drept urmare tre sa ies pe terasă ori prin curte, desi sunt constient că imi asum un risc de fiecare dată când fumez câte o tigară: poate sa imi cadă o cărămidă în cap...

 

whoops! later edit, tocmai am postat acu 10 minute, si uite ce se intampla daca vorbesc prostii... m-a scuturat cu tot cu fabrica de era sa fac pipi pe mine! (tocmai a fost un cutremur acum cateva minute! ma duc fuga sa caut pe web sa vad ce si cum, am sunat acasa si fetele sunt ok)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...
  • 5 luni mai târziu...

am o problema cu paypal....

am cont la paypal , cu contul de card verificat .... si totusi nu pot face nici depuneri nici retrageri.

Daca are cineva cont paypal ... poate i-mi explica si mie cum face la depuneri sau la retrageri.

Deasemenea am trimis si numarul de verificare care a fost trimis de paypal in contul de card din romania, dupa care paypal a spus ca cardul e valid...Practic totul e in regula .... si totusi nu pot face nici depuneri nici retrageri.Am trimis si mail la paypal.... iar ei i-mi povesteau de avantajele de a avea cont paypal :-& .... poate nu am intrebat eu cum trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Daca ai cardul verificat, atunci cand faci o plata prin PayPal iti iau ei automat de pe card. Nu trebuie sa faci tu depuneri... Banii trebuie sa fie pe card, nu in contul de PayPal. Iar cand cineva iti trimite bani prin PayPal, sunt bagati automat pe cardul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

am considerat util sa deschid un thread pe aceasta tema din punct de vedere al forexului (multe situ-ri de fx accepta paypal)

cred ca a-ti observat si voi ca s-a dat drumul si pentru noi sa avem conturi la paypal :-?

ar fi util ca cei care isi deschid conturi la paypal sa-si exprime opiniile cu privire la eventuale probleme intampinate (ca noi in general privim dpdv negativ) si nu optimist cum e normal

pana una alta un nou user si o noua parola merg pe linga noianul existent in agenda fiecaruia

da, daca poti sa-ti adaugi bani prin paypal la un broker forex atunci e ceva foarte usor de facut, investesti usor in contul tau si tranzactionezi la fel de usor la bursa forex, dar care sunt acesti brokeri care accepta plata prin paypal??
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici si aici doua liste de unde se pot alege diversi brokeri ... cu diverse moduri de a face platile, si prin forum mai sunt si alte liste .

merci!!!

sau sarur'mana , mai pe romaneste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici si aici doua liste de unde se pot alege diversi brokeri ... cu diverse moduri de a face platile, si prin forum mai sunt si alte liste .

merci!!!

sau sarur'mana , mai pe romaneste.

 

da de unde stiu ca acesti brokeri prezentati in aceste doua liste nu sunt scam...ca la unul am vazut ceva comentarii???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.