Sari la conținut

Top: Cel mai bun broker


Methos

Votati cel mai bun broker:  

76 membri au votat

  1. 1.

    • Interbankfx
      14
    • GFT forex
      2
    • MIG forex
      2
    • Neuimex
      0
    • FXCM
      4
    • OANDA
      30
    • GCI
      1
    • Northfinance
      1
    • CROWN forex
      0
    • Altii (specificati)
      22


Postări Recomandate

Salut

Am incercat ceva brokeri, si (pt mine) cel mai bun e CMSfx. Platforma lor VTtrader are un chart profesionist, peste o suta de indicatori, vreo 10 trading systems, leverage mare(cum imi place mie :D) minimul de deschidere al unui cont , e de 200$ si poti tranzactiona si loturi mari , si mici. As putea sa spun mai multe, dar daca va intereseaza, incercati.

:D

Este un broker reglementat?Fondurile clientilor asigurate pe undeva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

CAPITAL MARKET SERVICES LLC NFA ID: 0313199

 

A fost primul broker cu care am lucrat pe demo.

Platforma e buna pt. invatare.

Ingheata la stiri. Deconectari. Am avut situatii cand am incercat sa plasez/inchid ordine si m-am trezit cu pozitii multiple.

Dupa o deconectare nici macar cu un restart de computer nu ma puteam loga.

Sunt reglementati de NFA si CTFC:

CTFC: http://www.cftc.gov/marketreports/financialdataforfcms

Extras de la CTFC (FCM DATA June 2007):

Adjusted Net Capital / Net Capital Requirement / Excess Net Capital

22 CAPITAL MARKET SERVICES LLC N NFA 06/30/2007 12,087,045 / 4,155,477 / 7,931,568 0 0

 

NFA ID: 0313199 - http://www.nfa.futures.org/basicnet/Detail...313199&rn=N

 

Actionarii majoritari sunt rusi. Se plinge multa lume de ei pe forumuri. La NFA au inregistrata si o situatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vizionar,

 

mai chart profesionist au toate ... analiza tehnica 100 de indicatori ... cati utilizezi din astia 100 , cat e levieru maxim ?

 

au stiri analize ?

Levrage maxim 400, Reuters news, Calendar, analiza . Acum cativa ani aveau probleme ,dar vad ca le-au reparat.Mie mi-e bine cu ei :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 luni mai târziu...

hello everyone!

 

stie cineva de Masterforex? -are cineva informatii despre el -e un broker bun sau......-ceva informatii nu mi ar strica mai ales daca e cineva la ei! interesant e ca ei sunt inregistrati intro republica de care sincer nu am auzit -Seychelles.

Editat de flames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am votat, pentru ca sunt 100% de acord cu ce spune dudu_tux mai sus. (lumea nu a avut contact decti cu 1-2 brokeri)

(de la tradelover citire)

 

in principiu ai dreptate, cu o adaugire: e vorba de executie, customer service si functionalitatea platformei. adica esentialele =))

 

poate mai nimerit ar fi fost in loc de poll o sectiune cu "voteaza brokerul tau"

 

apropo, are cineva cont la deltastock? ce experiente aveti cu acest broker?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uitasem, eu am votat "altii" si acolo spune sa scrii care.

 

Interactive Brokers LLC

http://www.interactivebrokers.co.uk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...

Am votat la altii si trebuie sa specific.

 

FxSol - live de 2 saptamani.

 

Pro:

Customer service - excelent - ai o gramada de optiuni sa intri in contact cu ei si raspund imediat.

Sunt reglementati de NFA si CTFC.

Executia ordinelor impecabila....(mult mai repede decat demo pe IBFX) chiar si in conditii de volatilitate mare nu am asteptat mai mult de 2 sec si nu am primit inca nici un requote. Eu inchid si cate 5-6 ordine deodata si nu am avut probleme.

Nu am vazut inca probleme cu platforma.

Spread acceptabil. 3pip EUR/USD, 5 pip GBP/USD, 9 pip GBP/JPY

Platforma destul de complexa...ai aproape tot ce vrei, de la indicatori de toate felurile pana la diferite tipuri de ordine(inchideri multiple, ordine de tip hedge, trailingstop, OCO, SAR). Posibilitatea de a tranzactiona acelasi cont pe oricare din cele 3 platforme: GTS, Web si Mobile.

Poti schimba leverage si marimea loturilor direct din platforma instantaneu.

Leverage max 400:1

Posibilitatea de miniloturi si suma minima 250 USD. Nenumarate posibilitati de depunere a banilor (card, paypal, wire, online check, etc)

Banii i-am trimis prin PayPal si la 15 min dupa ce am facut transferul am putut tranzactiona(contul era activat deja). Am primit chiar si un bonus de 50 USD pt a-mi acoperi comisionul luat de PayPal (asta e vrajeala lor..ca oricum la sume peste 500 USD se da automat..dar am facut si eu pe prostul :) )

 

Contra:

Swap rates de rahat - long EUR/USD platesc in loc sa primesc iar pe GBP/JPY long e foarte mic comparativ cu short, deci pentru cei care vreti carry trade sau pt cei pt care conteaza swap-ul pozitiv, nu prea aveti posibilitatea asta - asta e singurul lucru naspa la ei.

Lipsa loturilor fractionale

Doar 20 de perechi valabile pt tranzactionare

Lipsa platformei metatrader...se poate compensa cu un cont demo pe metatrader.

 

Specific din nou - sunt de doar 2 saptamani live - in cazul in care apar modificari o sa revin.

Editat de raad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.