Sari la conținut

USD/CHF


iordaki

Merita acesta pereche analizată?  

32 membri au votat

  1. 1. Merita acesta pereche analizată?

    • Da
      31
    • Nu
      1


Postări Recomandate

As îndrăzni sa presupun ca corecţia inca nu s-a terminat.

Avem formata un iregular unde valul b a coborat mai jos de inceputul valului a in acest caz daca se adevereste valul ce v-a avea ca target nivelul de 11234

P.S. Direcţia preferabila e SELL acum doar am presupus ca e o manevra ascunsa si ca mişcarea de corecţie nu s-a terminat inca.

post-1926-1200008469_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc m-am grăbit cu iregular.....Mi s-a parut cam scurt valul (2) ....dar nici nu e iregular. De ce am renuntat la iregular pt ca a e format din 12345 ce nu corespunde irregular formation.

Situaţia care cred ca este....... am ataşat.

post-1926-1200040390_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intre valul 3(cel mov. mare) si valul 1(mov, mare) nu trebuie sa fie corectia abc?Am si un posibil raspuns la intrebare:varful (2) este mai inalt decat varful celalalt tot notat cu 2 , care face parte din unda 3(cea care nu s-a incheiat)

Buna Marco ...........Ca sa vezi aceste ABC trebuie sa mergi cu un freim sau doua mai jos pt ca sunt valuri componente http://www.kolobok.us/smiles/artists/laie/Laie_47.gif si la acest TF (time freim) nu se vad. Plus la toate as mai spune ca cu cat e mai mic TF cu ata valurile arata mai urat....Aceasta este

Iar ce tine de valul 2 e mai jos decăt alt val 2 ----sa eu ceva nu am inţeles da parca e desenat corect ....E una din rugurile de baza Elliott valul 2 nu poate sa coboare mai jos (sau sa urce in dependenta de mişcarea de baza a impulsului) decăt începutul valului 1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 4 luni mai târziu...

CHF=1.0351

Eu am intrat in SELL

Desi preţul a plecat mult peste, eu continui sa menţin p-u ca "scopul scuza mijlocele"... Am targeturi adânci si astept o coborâre masiva
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.