Sari la conținut

Conturi demo de forex


Luca

Postări Recomandate

vad ca topicul meu cu brokerii si experienta voastra in acest sector nu a stirnit reactii

 

in schimb ma intereseaza pe mine care sint ofertele de conturi demo si anume:

1.brokeri cu oferte demo de calitate si de ce

2.brokeri cu oferte demo cu valabiliatate mai mare de o luna

3.conturi demo nelimitate (daca exista asa ceva)

4.softuri care mimeaza conturile demo - a utilizat cineva eToro?

 

io sint varza la subiectul asta si vreau sa ma culturalizez

sper sa nu fiti la fel de lenesi in postari cum ati fost la thread-ul despre brokeri :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

eu folosesc demo de la InterbankFX. e nelimitat, ofera microloturi, poti sa-ti setezi suma cu care vrei sa incepi tranzactionarea, e pe platforma MT4.

cred ca tot la ei imi voi face si real, atunci cand va sosi momentul (cam in 9 luni sper).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu folosesc demo de la InterbankFX. e nelimitat, ofera microloturi, poti sa-ti setezi suma cu care vrei sa incepi tranzactionarea, e pe platforma MT4.

cred ca tot la ei imi voi face si real, atunci cand va sosi momentul (cam in 9 luni sper).

 

au platforma separata de analiza grafica si lansare de ordine sau se poate numai prin intermediul lui MT4 (banuiesc ca e vorba de metatrader de la strategybuilderfx)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca topicul meu cu brokerii si experienta voastra in acest sector nu a stirnit reactii

 

in schimb ma intereseaza pe mine care sint ofertele de conturi demo si anume:

1.brokeri cu oferte demo de calitate si de ce

2.brokeri cu oferte demo cu valabiliatate mai mare de o luna

3.conturi demo nelimitate (daca exista asa ceva)

4.softuri care mimeaza conturile demo - a utilizat cineva eToro?

 

io sint varza la subiectul asta si vreau sa ma culturalizez

sper sa nu fiti la fel de lenesi in postari cum ati fost la thread-ul despre brokeri :)

Eu folosesc de vreo 4 luni platforma saxo trader2 a celor de la Saxo Bank. Am inceput cu platforma MiniTrader pentru a ma familiariaza (ai mai putine perechi valutare, dar poti face si tranzactii spot pentru aur si argint). Am observat ca pe acest forum parerea despre Saxo Bank nu este una foarte buna, dar in ultima vreme si-au imbunatatit platformele si acum se vb de MT4.

Ai posibilitatea de a aveam preturi live, streaming news si tot pachetul necesar pentru a te "culturaliza", contul demo este de 100000 de euro, iar perioada de valabilitate este de 20 de zile, dar o poti prelungi. Trebuie doar sa dai un mail persoanei de la Saxo Bank care este persoana ta de contact. Am ramas surprinsa ca desi au parteneri in Romania, KTD si alte institutii de genul, persoana care te contacteaza suna din Copenhaga si mai iti vorbeste si in romana :) . Se pare ca si-au deschis un departament care sa se ocupe de piata din Romania.

Te sfatuiesc sa incerci platforma si daca ai nelamuriri sa lasi un post pe forum. Trebuie sa existe cineva care sa te ajute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la oanda cit poti sa folosesti platforma demo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah poate ma insel dar parca nu mai era pe aici o tipa tot din danemarca? :D:)

"Personal Info

silverheart

Age Unknown

Female

copenhaga, danemarca

Birthday Unknown"

 

probabil mah :)

 

later edit: on topic:)

NorthFinance ofera cont demo nelimitat ibfx, alpari... si mai sunt. astia folosesc MT4

la oanda parca tot nelimitat era, dar parca se reseta balanta in data de 15 a fiecarei luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.