Sari la conținut

Conturi demo de forex


Luca

Postări Recomandate

Deci sa recapitulez:

 

forex.com - valabilitate o luna

interbankFX - nelimitat - MT4

Saxo Bank - 20 de zile cu posibilitatea de prelungire - posibil MT4

Oanda - nelimitat cu resetare contului la 15 ale lunii

NorthFinance - nelimitat - MT4

Alpari - ? - MT4

 

deci va rog detalii despre limita de timp la Alpari

altele?

cineva despre eToro?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

alpari parca e nelimitat

etoro? :) asta parca era un joc

btw:... dukascopy e ECN... damn!!! ce tare e platforma!!! ; ... la astia demo e de 14 zile are si LEVEL II in fine... cei care zic ca "e vrajeala lichiditatea de 1.5+trilioane $ pe fx... sa se uite pe level II de la dukascopy sa vada acolo ce tranzactii circula pe eur/usd si pe usd/jpy si aia e numai de la dukascopy, deci nu arata toate tranzactiile :) ma intreb oare pe platforma de le reuters... ce ordine's pe'acolo :D))) dar la reuters, hmmm doar aia cu MULTTTTTIIIIIIIIIIIIII baniiiiiiiiiiii corporatii/banci etc.... defapt daca vrei sa iti deschizi cont asa retail, pentru tine, nu cred ca poti:) )

Editat de Carboon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Eu folosesc un cont demo SaxoBank - la mine se cheama Go Bulling Pro - valabil 60 de zile, cu posibilitate de prelungire (asta e oferta dealer-ului portughez). Mie mi se pare foarte fain, interfatza moderna si te poti juca in toate perechile valutare posibile. Ti se dau 100.000 eur si se poate reseta contul cand doresti. Tranzactiile pt loturile de 100.000 unitati si peste (cu leverage) sunt gratis, unele sunt gratis de la 50.000 unitati in sus (la unele valute)...in fine, zic ei gratis ca nu-i nimic gratis pe lumea asta. Doar cand joci pe demo. :biggrin:

 

Go Bulling Pro (virtual tour)

 

Daca nu te superi as intreba si eu despre niste conturi demo cu mini. Ce recomandati voi?

Cred ca nu sunt off-topic, daca tot avem aici o lista cu conturi demo "normale" ar fi interesant sa fie si cele mini tot aici. http://forum.vamist.ro/public/style_emoticons/default/shy.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@laura.lala dulcitza spui ca sunt buni saxobank? inca am un dubiu iar daca am un dubiu in afara de cel personal, uita-te recomandarea lor de ieri primita(pun pariu ca si tu ai primit-o)

 

Saxo Bank - 1:47 PM

FX Trade Idea: We buy USDCHF here just above 1.1000, and place a stop at 1.0955 offered. We leave the target open, but we're looking for a solid break of the big 1.1100 area resistance. iar daca te duci sa te uiti pe grafic.....

 

... care ma ajutati aici? :biggrin:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@laura.lala dulcitza spui ca sunt buni saxobank? inca am un dubiu iar daca am un dubiu in afara de cel personal, uita-te recomandarea lor de ieri primita(pun pariu ca si tu ai primit-o)

 

Saxo Bank - 1:47 PM

FX Trade Idea: We buy USDCHF here just above 1.1000, and place a stop at 1.0955 offered. We leave the target open, but we're looking for a solid break of the big 1.1100 area resistance. iar daca te duci sa te uiti pe grafic.....

 

... care ma ajutati aici? :biggrin:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

))))

 

si tu acuma... ai luat un exemplu din context si ai tras concluzia. iti gasesc si eu exemple reusite.

orisicum tind si eu sa nu ma iau dupa "sfaturile" lor. totusi analiza lor legata de piata este buna si utila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@victor

 

dragule explica-mi si mie cum m-ar fi ajutat acest sfat ieri cand a fost dat la 1:47 :biggrin: si pune dupa graficul de la saxobank usd/chf si axplica-mi... lumineaza-ma :wink:

nu e "rupt din context", ti-am reprodus cu copy si paste exact anuntul primit pe chatul de la saxobank daca l-as fi rupt din vreun cotext... as fi tacut dar nu sunt eu cel care sa speculez treburi de genul asta :D

 

 

pt cei care beau la intalnirea forumistilor vamisti... beti si pt mine si stef astept pozele :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

vad ca nimeni nu a zis nimic de www.FXCM.com ..ei sunt liderii mondiali la forex... daca e sa vorbim de volum

Ai dreptate ca sunt cei mai "voluminosi" :biggrin:. Insa nu-mi place reclama lor extrem de agresiva, nu ofera microlot, si parca nici MT4 nu au.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Exista pe vamist cateva discutii detaliate despre FXCM la care am fost "animator". Au fost brokerul meu timp de cativa ani. La inceputul acestui an au bagat o taxa pentru netranzactionare (!?) de care am mai vorbit aici, si se laudau ca baga MT4 incepand cu 1 martie. Totul a fost un fiasco, acum in loc de pagina cu MT4 este o sectiune pe webul lor care zice ca "daca sunteti interesati de mt4, scrieti-ne, noi adunam si vedem cati sunt interesati, si daca sunt multi, revenim si bagam mt4. Pana atunci mai puneti-va pofta in cui".

 

All in all, sunt multumit de ei, de cand au bagat multibank (adica iau cea mai buna cotatie de la mai multe banci in paralel) au spreaduri foarte faine, chiar bucatzele de pipsi uneori, au viteza de executie, au dat banii inapoi la traderii care au fost prinsi pe picior gresit cand au crapat serverele de doua ori - o bila mare alba pentru ei!!! - si multe alte chestii bune, in afara de faptul ca sunt brokerul cu cel mai mare numar de clienti. Dati un search pe vamist dupa fxcm sa vedeti si alte treaduri pe unde am exprimat pareri mai detaliate. As fi putut sa raman la ei, dar nu am nici pe departe aceeasi productivitate in urmarirea banilor cum am in MT. Cand aveam de X ori mai putini bani pe brokerul cu MT, reuseam sa impart timpul intre programare si urmarirea ambelor conturi. Dar pentru ca contul de la brokerul cu MT a crescut mult mai repede, procentual, ajungand aproape sa il egaleze pe cel de la FXCM, care in ultima vreme cam stagna, am hotarat sa retrag banii de la FXCM. Practic, in ultima vreme nu am mai tranzactionat deloc la ei (prilej cu care am aflat de taxa respectiva) si eram in asteptarea lui MT4. Cand in loc de acesta a aparut paginuta de veb descrisa mai sus, well.... sunt in curs de retragere a banilor de la ei, cu alte cuvinte.

 

Asta nu inseamna ca nu sunt buni ca broker. Sunt buni, dar eu sunt genul care programez, testez, iar editor, iar strategy tester, si iar de la inceput... multa matematica si programare la bord, foarte putina economie si finante, si in plus un lighean de emotii dupa ceafa... Nu am nici o sansa fara un tool automat care sa imi tempereze frica si lacomia... Asta e... De cele mai multe ori cand am tranzactionat dupa capul meu, asa ca credeam eu ca o sa creasca ori o sa scada, am pierdut...

 

Later edit: pentru cei care nu au rabdare sa caute pe vamist: daca vreti sa deschideti cont cu mai putin de 2000 de parai, luati-va gandul de la FXCM. Cantitatea minima tranzactionabila este 10k, deci practic la 1000 de parai, ca sa stati in MM de 2%, sunteti levierat 10 la 1, si nu va puteti permite sa puneti stopuri mai lungi de 20 de pipsi! Si este adevarat si ceea ce spune gubyiq mai sus legat de reclama agresiva. Au fost penalizati de cateva ori cu amenzi de sute de mii de parai de catre CFTC si NFA pentru reclama agresiva. De fapt, "datorita" acestei reclame "spamuioase" :biggrin: am descoperit eu forexul si FXCM-ul, au fost primul meu broker, si am avut cont cu bani reali la ei inainte de a afla ca mai exista si alti brokeri.... hihi... (normal ca l-am pierdut! pentru cine intreaba).

Editat de tradelover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.