Sari la conținut

REGELE BURSEI


Postări Recomandate

Cu ceva vreme in urma, aproximativ 1 luna, adica pe la inceputul lui aprilie, m-am inscris la un concurs bursier, anume “Regele Bursei”:

www.regelebursei.ro

Desi nu este pe specific forex, ci actiunile sunt dintre cele cotate la BVB, mi-am proprus sa intru si pe aceasta piata.

Rezultatele din aceasta luna in care am tranzactionat se pot vedea aici:

http://blogs.rlf.ro/stiri-zilnice

 

Problema este ca eu nu am un cont real pe BVB unde sa pot urmari in timp real piata. Adica mai pe scurt sunt “orb”. Site-ul concursului este in timp real dar se updateaza greu. Nevermind.

 

Acum vin cu o intrebare , probabil am sa pun si un poll undeva. Stiu ca mai sunt oameni pe acest forum care tranzactioneaza si pe BVB si astfel “bantuie” si migreaza dintr-o parte in alta. Doriti sa adaugam informatii si de pe BVB pe acest forum? Sa facem o sectiune separata: BVB si tot ce tine de BVB? Poate si altele gen: finante personale, fonduri, pensii, credite, carduri,imobiliare,...in principiu...niste mici sectiuni toate legate de finante. Imi aduc aminte ca “vamistul” initial avea incorporate diverse alte sectiuni (avea si sectiune de bancuri...la un momet dat-oamenii trebuie sa se mai si relaxeze). Nu spun sa adaugam toate sectiunile ci numai cele cu specific financiar. Astfel “vamist” nu va mai fi un forum de “nisa”

Bineanteles sectiunea principala poate fi Forex asa cum s-a consacrat deja.

Stefan esti pe faza?

Astfel integram si alti forumisti care doresc sa aiba informatie integrata si evident comunitatea “vamist” garantat va creste. Eu insumi am sa contribui cu diverse articole de interes actual.

 

 

 

Numai bine.

Editat de Alexian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

  • Management

Daca se doreste acest lucru se poate scrie aici si voi actiona in consecinta.

 

P.S.: voi muta threadul la discutii generale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai exista deja forumbursier.ro

Da ener sigur ca ai dreptate. dar exista vamist.bursier.ro?

Sunt convins ca ai inteles ideea de baza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Sincer si eu sunt de parere ca forumbursier.ro face treaba buna si nu am de gand nici macar sa incerc sa "concurez" cu ei =)). Daca lumea va vrea, va fi doar o mica subsectiune despre bursa pe vamist (la discutii generale) si in niciun caz nu se va schimba profilul forumului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as vrea un astfel de coltisor pentru bursa. Cel putin din punctul meu de vedere forumbursier.ro este un forum prea masiv si plin de articole de genul X zice ca "" Y zice ca "" Z zice ca "", care pe mine ma lasa rece. De fapt asta e unul din lucrurile care nu-mi place la BVB. Prea multa vorbareala si politica. Desi abia se poate face rost de niste grafice care chiar sa arate ceva, ce spuneti de bursa privita mai "tehnic", cam ca pe forex? In fond majoritatea indicatorilor pentru bursa au fost facuti initial. Daca toata lumea cauta un edge, de ce sa nu creem acest edge prin analiza tehnica? Macar de baza. (Nu sunt prea sigur ca actiunile noastre chiar merg pe asa ceva, datorita volumelor si numarului de tranzactii amuzant de mici, dar macar ideea de trend, suport, rezistenta si breakout pare ca functioneaza.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.