Sari la conținut

Care este cel mai bun loc pt un cont real de trader


Postări Recomandate

Salutare la toata lumea. Sunt un incepator in trading, pot spune ca pe o scara de la 1 la 10 eu s pe la 1 :smile:

Astazi mi am facut cont demo pe saxobank.com. Vin si eu cu o intrebare...Care este cel mai bun site unde putem face conturi reale fara sa fi nevoiti sa depunem 10 000 $ ....sincer mi se pare o suma enorma pentru. Ma intreb oare nu sunt si siteuri unde sa ti poti deschide un cont cu 100$, bineinteles sa nu fie firme frauduloase, s foarte multi sarlatani pe net ce ti fura tot ce ai de pe cartea de credit... Vreau sa spun ca sunt foarte interesat de Forex si vreau sa va felicit pentru acest forum si sa va multumesc pentru multele sfaturi pe care ni le oferiti noua, celor "mici". Si inca ceva ce inseamna " Levier maxim 5% sau 200:1 "

O seara placuta si bafta la pipşi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Salutare la toata lumea. Sunt un incepator in trading, pot spune ca pe o scara de la 1 la 10 eu s pe la 1 :smile:

Astazi mi am facut cont demo pe saxobank.com. Vin si eu cu o intrebare...Care este cel mai bun site unde putem face conturi reale fara sa fi nevoiti sa depunem 10 000 $ ....sincer mi se pare o suma enorma pentru. Ma intreb oare nu sunt si siteuri unde sa ti poti deschide un cont cu 100$, bineinteles sa nu fie firme frauduloase, s foarte multi sarlatani pe net ce ti fura tot ce ai de pe cartea de credit... Vreau sa spun ca sunt foarte interesat de Forex si vreau sa va felicit pentru acest forum si sa va multumesc pentru multele sfaturi pe care ni le oferiti noua, celor "mici". Si inca ceva ce inseamna " Levier maxim 5% sau 200:1 "

O seara placuta si bafta la pipşi.

ok ok..

banii nu ii depui pe un site ci la o firma de brokeraj, facilitatile brokerilor sunt imense in momentul de fata sunt imense sunt brokeri care ofera nu numai piata forex ci si indici bursieri, comodities, etc. saxobank au o platforma forte incurcata mai alex daca esti incepator, foloseste oanda e simpla si usor de invata sau cauta broker cu mt 4 sunt sute de astfel de brokeri, pe forum sa scris mult despre brokeri, platforme, levier, strategii de tranzactionare. incepe cu babypips, forexfactory, vamist etc. iar pentru levier si ce inseamna acesta cauta in arhivele vamist -tradelover- a scris destul de mult despre asta.

 

 

 

ai mult de citit si invatat asa ca bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca foarte multi aleg MT ca si platforma, si iarasi foarte multi recomanda Oanda, care este Java...deci, mie, ca si novice, ce-mi recomandati?...sa-mi deschid cont demo si real pe oanda?....sa deschid demo oanda si real MT?...invers?....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc demo ODL MT4 si live am la Deltastock pentru ca acolo am castigat un concurs si mi-au deschis ei, dar sa stii ca merge foarte bine asa daca iti place MT4 poti folosi un demo care ofera MT4 si live chiar nu mai conteaza pentru ca oricum folosesti platforma doar pentru a plasa ordine. Deltastock cere minim 100$ pentru deschiderea unui cont asa ca s-ar putea sa-ti placa. Te-as sfatui totusi sa nu-ti bagi banii cel putin pana nu parcurgi www.babypips.com/school care a fost amintit si mai sus :smile:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca foarte multi aleg MT ca si platforma, si iarasi foarte multi recomanda Oanda, care este Java...deci, mie, ca si novice, ce-mi recomandati?...sa-mi deschid cont demo si real pe oanda?....sa deschid demo oanda si real MT?...invers?....

 

tine de fiecare trader in parte ce alege dar stiu foarte multi care fac analizele pe mt4 si tranzactioneaza pe oanada. de ce?

oanda are traditie e un broker vechi si nu am auzit sa faca proleme la scoaterea banilor (au un public relation destul de bun) brokerii cu mt 4 foarte multi dintre ei nu sunt reglementati dupa norme euro sau americane care sunt foarte stricte ci sunt inregistrati in paradisuri fiscale (cei reglementati in caz de faliment -daca este cazul- au un fond de garantie si iti inapoiaza banii pana la o anumita sunma in functie de legile statului in care este reglementat) pentru cei din paradisuri fiscale riscurile sunt mult mai mari. -poate cei mai cu traditie si mai vechi dupa vamist vin cu informatii suplimentare-

sunt si brokeri reglemetati destul de seriosi care ofera mt4 incercati ODL. am observat la ODL o mare diferenta intre ce ofera platforma demo si cea reala -pe real -sper sa nu exagerez cam 100 de indici bursieri (instrumente) ca ex. DAX. UK100. DJIA, SP500 etc. valute, aur argint, petrol si gaz. au o gama foarte mare ceea ce nu e rau. conturile la ei incep de la 2000 usd si nu ofera microloturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea. Sunt un incepator in trading, pot spune ca pe o scara de la 1 la 10 eu s pe la 1 :)

Astazi mi am facut cont demo pe saxobank.com. Vin si eu cu o intrebare...Care este cel mai bun site unde putem face conturi reale fara sa fi nevoiti sa depunem 10 000 $ ....sincer mi se pare o suma enorma pentru. Ma intreb oare nu sunt si siteuri unde sa ti poti deschide un cont cu 100$, bineinteles sa nu fie firme frauduloase, s foarte multi sarlatani pe net ce ti fura tot ce ai de pe cartea de credit... Vreau sa spun ca sunt foarte interesat de Forex si vreau sa va felicit pentru acest forum si sa va multumesc pentru multele sfaturi pe care ni le oferiti noua, celor "mici". Si inca ceva ce inseamna " Levier maxim 5% sau 200:1 "

O seara placuta si bafta la pipşi.

Pai la Saxo iti poti deschide cont de forex cu numai 2.000 USD. Sincer daca vrei sa tranzactionezi cu mai putin de atat nu prea merita. Si asa 2.000 e o suma infima pentru cat stres presupune FX-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 luni mai târziu...

Salutare la toata lumea. Sunt un incepator in trading, pot spune ca pe o scara de la 1 la 10 eu s pe la 1 =))

Astazi mi am facut cont demo pe saxobank.com. Vin si eu cu o intrebare...Care este cel mai bun site unde putem face conturi reale fara sa fi nevoiti sa depunem 10 000 $ ....sincer mi se pare o suma enorma pentru. Ma intreb oare nu sunt si siteuri unde sa ti poti deschide un cont cu 100$, bineinteles sa nu fie firme frauduloase, s foarte multi sarlatani pe net ce ti fura tot ce ai de pe cartea de credit... Vreau sa spun ca sunt foarte interesat de Forex si vreau sa va felicit pentru acest forum si sa va multumesc pentru multele sfaturi pe care ni le oferiti noua, celor "mici". Si inca ceva ce inseamna " Levier maxim 5% sau 200:1 "

O seara placuta si bafta la pipşi.

Pai la Saxo iti poti deschide cont de forex cu numai 2.000 USD. Sincer daca vrei sa tranzactionezi cu mai putin de atat nu prea merita. Si asa 2.000 e o suma infima pentru cat stres presupune FX-ul.

 

m-a amuzat tare parerea ta cu stres-ul din forex....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea. Sunt un incepator in trading, pot spune ca pe o scara de la 1 la 10 eu s pe la 1 =))

Sfatul meu ....! Cel mai sanatos lucru pe care-l poti face este sa mai stai pe Demo macar pana ajungi la 3 .

In rest.... toceste cam tot ce s-a spus pe forumul asta. O sa castigi mai mult decat daca ti-ai deschide acum acel cont real cu 100$.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Intrebare (din titlul topicului): Care este cel mai bun loc pentru un cont real de de trader?

Raspuns: Salteaua....

 

No joke... Cu cat de incredere sunt bancile acum... Iar legat de brokeri, daca tranzactionati asa cum am facut eu in ianuarie, mai bine puneti banii la saltea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.