Sari la conținut

FinanzasForex


anina

Postări Recomandate

...

 

Major Account Plan:

 

Investment: $50,000.00 and up

 

This is a secured account with you as account holder, with our European Broker. The company assumes all risks for the loss of your capital in the market place, which means this product holds no risks for the Investor.

 

Details Available Soon.

Asta (partea bolduita) este o mare tampenie. Ar insemna ca in cazul in care banii tai se pierd (sper ca macar faptul ca nu exista investie 100% sigura il poti accepta), brokerul, in "marinimia" lui, sa-ti dea bani de la el pentru ca tu sa nu iesi pe minus. Ori esti ingrozitor de naiva ori scopul threadului nu este cel declarat de tine in primul post.

 

Nu Stefan, nu e adevarat ca investitia este sigura.

Este 100 % la risc de pierdere a capitalului investit.

Doar ca eu am acceptat acest risc, in masura in care eventuala pierdere a acestui capital nu-mi va influenta simnificativ nivelul de viata.

Nu este garantat nimic, e scris in contract, e scris in site si oricare alt comentariu din partea altor persoane este incorect.

Vroiam sa inteleg de la voi daca acest tip de business are vreo samanta de adevar.

Adevarul e ca eu am investit desi am clar in minte ca banii mei sunt 100% la risc. Deocamdata continui sa iau in fiecare luna dobanda promisa, insa nu inteleg daca e o trufa sau astia fac de-adevaratelea.

Tutto qui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Note: At this time no plan is exempted from risk of your principal, although our strategy minimizes the risk.

asta e chestia cea mai importanta. Deci orice cititi mai departe, reprezinta planurile lor de viitor. Dar "at this time", poti sa pierzi banii linistit. Sa presupunem insa ca nu pierzi, ci castigi. Ei sunt foarte buni manageri, si vor castiga intotdeauna.

 

Si sa luam planul lor de investitie cel mai convenabil:

 

20 Plus Plan:

 

Investment: $50,000.00 and up

Estimated Monthly Earnings up to 20%

Semi-annual Reinvestment of Interest: 21%

Fixed term of your capital investment: 6 months.

deci bag 50 de mii. Nu va intereseaza de unde ii am. I-am furat, treaba mea, dar nu conteaza ca ii risc. Ii bag acolo pe 6 luni, cum zice contractul. Si traderii lor sunt buni. Extraordinar de buni, in aia 2% zisi de iordaki. Deci dupa prima luna ei reusesc sa faca 20% profit din banii mei. Adica 10 mii de parai la cei 50 de mii. Si am 60 de mii. Dupa a doua luna iar 20%, adica am 60*1.2=72 de mii. Si iar 20% dupa a treia luna, deci am 86400. Dupa a patra luna am 103680, dupa a cincea am 124416, si in fine dupa a sasea luna, cand expira contractul am 149300. Well, am facut in 6 luni un profit de 99 de mii, care reprezinta crestere de 300% la cei 50 de mii investiti. Ori profit total net de 200%, cum vreti sa ii zicem. Bun, dar din cei 99 de mii, pot sa retrag doar 79%, pentru ca 21% trebuie sa ii reinvestesc. In mare, am retras 78 de mii, si raman in cont 71 de mii. Daca ei imi dau acesti bani (presupunem ca sunt onesti, si mi-i dau) am facut un profit de aproximativ 50% in 6 luni. De banii ramasi in cont pot sa uit. Dar presupunem ca ei sunt OK, si vor tranzactiona mai departe, pana la sfarsitul anului. Cei 71 de mii ramasi in cont vor deveni in urmatoarele 6 luni, nu mai putin de 212 mii. Si ceva maruntis. Calculati singuri. Iata o firma care e capabila sa transforme o investitie de 50 de mii in 290 de mii, intr-un an. Adica din 100 de mii, facem aproape 600 de mii. Fara capitalizare, ca am retras profitul la termen. Ori sa zicem cu capitalizare partiala, datorita celor 21% reinvestiti. Daca as capitaliza toti cei 149, la sfarsitul anului a avea 445 de mii din 50. Adica aproape un milion, din 100 de mii investiti, o crestere de peste 10 ori. Nici nu vreau sa ma gandesc ce ar iesi de aici. Deocamdata sa zicem ca scoatem profitul partial la 6 luni, si iesim si in castig. Well... 500% profit anual nu e din drum... Huh? ce ziceti, va bagati? Hai sa ne bagam toti cu cate 50 de mii, si pe langa noi si altii, sa zicem de toti vreo 100 de clienti, cu conturi de 100 de mii, si sa stam acolo 5 ani.

 

Firma aia functioneaza de o bucata de vreme. 2 ani? 5 ani? Credeti ca firma aia are 100 de clienti care au investit 100 de mii? Eu zic ca are. Ca daca nu are, a functionat degeaba, ori nu a functionat, si e doar o fantoma. Daca e o fantoma, la revedere. Nu se merita sa ne racim gura pe threadul asta.

 

Daca nu e o fantoma, atunci are macar 100 de clienti care au investit 100 de mii. Ori 200 care au investit 50 de mii. Ori o gramada care au investit sume mai mici... Well... all in all, firma a dispus de 10 milioane de parai, pe care le-a transformat in primul an in 60 de milioane, in al doilea an in 360 de milioane, in al treilea in 2160 de milioane.... well, sa continui?

 

In 5 ani, firma aia MISCA forexul by herself....

 

Ori nu au clienti (si atunci sunt gogosari!) ori daca au, nu reusesc sa faca profiturile cu care se lauda. Chiar si fara capitalizare, adica o parte din clienti isi retrag banii, tot ajunge sa miste singura forexul in cativa ani... Ca daca incepe sa plateasca, si lumea aude ca plateste, sar clientii ca mustele. Scade capitalizarea, dar creste nunarul de clienti, exponential... De fapt cred ca pe asta mizeaza si ei.

 

De fapt ceea ce ma uimeste in primul post al aninei, este bagajul de termeni folositi. MLM, ponzi, plan de marketing, creste numarul investitorilor (grrr, asta de unde stii???? Scriu ei pe site, ori ai acces la registratura interna a firmei? Ambele variante sunt ne-credibile, prima pt ca ei pot sa spuna ce vor, a doua pt ca in acest caz va faceti singuri reclama). In plus zici:

 

"Am investit si pot sa va spun ca plateste."

 

dar zici:

 

"n-am retras banii investiti de la ei"

 

Well.. de unde stii ca plateste? Iti creste contu? Aia pot pune acolo ce numere vor ei. Incearca sa scoti banii. Nu toti, doar un leu mai mult decat ai bagat, exclusiv taxele de scos. Si apoi mai vorbim.

 

Are tavi_star niste posturi legate de scos banii de la brokeri. Crede-ma ca omu stie ce spune. In plus, citeste posturile mele legate de managerii de fonduri, alea in care povesteam de o piramidare mascata. Adica managerul are 100 de conturi, zice ca nu poti sa pierzi mai mult de 10%, sa atraga fraieri, apoi face "perechi de conturi" si joaca 50 de conturi impotriva celorlalte 50. Si se opreste cand are pierdere de 10% in conturile nenorocoase. In felul acesta, unii vor pierde, isi vor retrage banii suparati, dar nu pot sa faca nimic, pentru ca pierderea nu depaseste riscul specificat in contract, altii vor pierde dar vor lasa banii acolo, in ideea ca vor recupera luna viitoare (si se poate ca luna viitoare sa fie intre norocosi, la noile imperecheri,si sa isi recupereze partial investitia) iar altii (jumatate din investitori) vor castiga, vor plati fericiti comisionul de x% din profit (astia sunt aia 21% de care se zice ca trebuie musai sa ii reinvestesti) si vor aduce (povestind prietenilor ce tari sunt ei - verba volant!) alti fraieri in joc. Si managerul traieste fericit din comision, pana la adanci batraneti. Ori pana pune fiscul mana pe el.

 

Eu cred ca asa se desfasoara lucrurile si aici, pentru ca

 

High Risk Plans

 

Variable Plan:

Investment: $300.00 and up

Variable monthly earnings of up to 40-50%, but with a higher risk of partial loss of capital.

Pentru ca omul e lacom din fire, se repede acolo unde e profitul promis mai mare. Si dupa coltz asteapta rechinul numit risk-mai-mare. Astia lacomi devin carne de tun pentru ceilalti (partea cu garantia) la facutul perechilor....

 

Oricum, asta e doar parerea mea. Nu trebuie sa o iei in consideratie, si sincer m-as bucura pt tine sa ne spui ca ai reusit sa retragi mai multi bani decat ai investit, net. Sper sa ne tii la curent.

 

Bafta mare!

 

 

Later Edit: Grrrrr.... By the way, linkul din primul post este link de referal !!! Recomand stergerea partii cu "meonly" din link. Aviz Stefan. Pagina este "urâtă" in sensul ca isi salveza un cookie cu referall-ul. Cei care ati accesat deja linkul cu tot cu referall, trebuie sa stergeti cookie-urile, altfel ori de cate ori accesati pagina, indiferent cum tipariti adresa (chiar si fara partea de referall), veti observa ca va scrie in dreapta sus "investor: ANA MARIA". Deci ei "stiu" cine va trimis prima data la pagina respectiva, si probabil ca respectiva "ana maria" va lua ceva bani in eventualitatea in care voi va deschideti cont real, chiar daca ulterior tipariti adresa fara referall. Nu am nimic impotriva referalilor, ca nu iau bani de la mine. Dar sa fie pe faţă. Nu imi place sa fiu luat de fraier... Si urasc paginile de web "tricky" ca cea in cauza. Povestea pute... Harrrr...

Editat de tradelover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Măi, tot eu sunt... ma obsedeaza... nu scapti de mine, sunt ca scaiul...

 

De obicei linkurile de referall sunt niste chestii complicate, cu o caruţă de litere si cifre hexa in coada. O firma care practica referall, tre sa dea link la toti userii, si sa nu fie posibilitate de confuzie, sa fac eu vreun typing mistake sa ma duca pe alt user. Cati useri poate avea o firma care da link de referall din 6 litere, care in plus ca mai insemne si ceva misto.... me-only, huh?...

 

Ori are foarte putini clienti, ori anina, faci parte din firma, ori ai drepturi de a te juca (a se citi edita) pagina lor de web. Ori tu esti firma? You only? ha ha... Ar fi interesant de facut un script java mititel care sa incerce sa deschida pagina aia la nesfarsit, si sa bage dupa slash de fiecare data o alta combinatie de 5-6-7 litere care sa insemne ceva in engleza... Sa vedem cati useri scoate la interval... Daca am tim deseara, o sa ma joc un pic...

 

Deci anina, ori ANA MARIA, ori cine vei fi fiind, cine esti? Hai sa dam cartile pe fatza....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Anina!

 

Te provoc sa incerci sa retragi bani de la "firma" mai sus mentionata! Daca reusesti sa-i scoti posteaza un print screen cu extrasul de cont care valideaza incasarea banilor!

De abia atunci o sa studiez mai serios problema!

Pana atunci iti doresc multa bafta!

 

Oltciter!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Nu va spuneam ca tot eu sunt?

 

Uite cum se spala bani. Noroc ca in ziua de azi exista web, si SEC au pagina de web...

 

FOREX FINANCE HAS NO LICENSE !!!

 

The SEC warns of a society which rewards with cars and money attracting customers

 

* The company captured about 600 customers and 1.2 million euros a day

* His greatest promoter has caused heavy losses to investors

 

MADRID .- The National Commission for the Securities Market (CNMV) has warned about the company Evolution Market Group, whose trade name is Forex Finance, which is not authorised to provide investment services.

 

According to the CNMV, Forex Finance, domiciled in Panama, whose president is Germán Cardona Soler, offers investments in the currency market for ensuring a return of between 10 and 21%.

 

Finanzas Forex (Forex Finance) offers its customers the option of becoming promoters by attracting new investors, each of whom receives a commission based on the amounts paid.

 

These commissions are added bonuses in the form of luxury cars or aid of up to 60,000 euros for the purchase of a home.

 

In Spain, the company has promoters in Madrid, Barcelona and the Basque Country, the most active of which is Santiago Sources Jover, who plans to conduct a series of lectures throughout the country to inform about the products offered by Forex Finance.

 

At the site of Santiago Fuentes can read that the entity is in the process of regularization with the CNMV to take the legal form of Casa de Bolsa, equivalent to an agency securities, and this negates the Spanish regulator.

 

In addition, the CNMV sources said that Santiago has participated since 2002, “various business via the Internet Telephony, betting, gambling, which have caused considerable losses to customers captured.

 

According to the data obtained by the CNMV, the entity picks up 600 new customers every day and approximately 1,200,000 euros. The SEC also indicated that Finance Forex now has slightly more than 18,500 customers around the world, which manages an endowment of 77 million euros.

 

These revenues are transferred to the American company Crowne Gold, which in turn, diverted to an account opened with the “alleged” Swiss bank Dukascopy."

Deci oamenii isi trag bani de la fraieri, pe care ii depun in conturile lor PERSONALE de forex, probabil sa isi acopere pierderile personale cauzate de tradingul personal, ori pur si simplu spala bani....

 

Harrrr.... anina... scoate-ti banii cat mai poti... esti inocenta, sorry ca te-am acuzat.... trebuia sa fac search-ul inainte.

Spor mare. De fapt bafta, de bafta ai nevoie....

 

Later Edit: Am subliniat chestiile importante, pt cei care nu le place sa citeasca tot textul in engleza. Adica partile bolduite si/sau inrosite imi apartin. Adica boldiurea imi apartine, nu textul. Textele le gasiti pe site-uri la SEC si CFTC.... Grrrrr......

 

Observ ca intre timp a postat Oltciter. Profit de ocazie sa SUSTIN provocarea lui!! Scoate-ti banii. Sfat prietenesc. Te iertam si de link, ai cazut si tu in plasa (vezi partea inrosita de mai sus). E nimic altceva decat o schema piramidala....

Editat de tradelover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Am editat primul reply si am scos linkul de referrer. Multumesc Tradelover pentru atentionare. Tre' sa recunosc ca eu nu observasem... credeam ca e o sectiune de pe site-ul respectiv.

 

Anina, cred ca ai primit raspunsul la intrebarea de la inceput. Ai aflat parerea celor de aici... este o parere proasta.

Editat de Stefan
uitasem cum se scrie referrer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Anina!

 

Te provoc sa incerci sa retragi bani de la "firma" mai sus mentionata! Daca reusesti sa-i scoti posteaza un print screen cu extrasul de cont care valideaza incasarea banilor!

 

Oltciter!

oltciter.... daca vrei un extras de cont de la ce banca vrei tu si sa ti-l postez aici.... e simplu :smile: doar sa-mi spui de la ce banca si ce suma :smile:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Anina!

 

Te provoc sa incerci sa retragi bani de la "firma" mai sus mentionata! Daca reusesti sa-i scoti posteaza un print screen cu extrasul de cont care valideaza incasarea banilor!

 

Oltciter!

oltciter.... daca vrei un extras de cont de la ce banca vrei tu si sa ti-l postez aici.... e simplu :smile: doar sa-mi spui de la ce banca si ce suma :smile:

 

Chiar te rog! Vreau un extras de cont pe un cont USD (sa spunem o incasarea de 1000$ de la firma sus mentionata) de la Bancpost Onesti cu stampila si semnatura ofiterului de cont de validare a extrasului respectiv!

 

Daca reusesti inseamna ca esti tare!

Dar tine minte , trebuie sa ma convinga pe mine!

Oltciter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

daca vrei un extras de cont de la ce banca vrei tu si sa ti-l postez aici.... e simplu :smile: doar sa-mi spui de la ce banca si ce suma :D

off-topic: Eu vreau. Sa zicem Siam Commercial Bank Thailand, extras de cont pe numele Nastratin Hogea (numele poate fi mascat), in care se specifica ca am primit 1000 de dolari, iar senderul sa fie brokerul IBFX. Daca e prea greu, accept si BCR, in loc de SCB. Ai la dispozitie o saptamana, dupa care o sa iti arat in juma de ora ca e fals. Ca sa vezi ca nu e simplu deloc. Sorry pt off-topic, dar nu mi-a placut ultimul tau post :D, pe aici lumea e necajita, nu avem chef de de-astea...

 

Later edit: Postul meu se adresa lui Kerosen. Observ ca iar a fost Oltciter mai iute. Asta din cauza ca incep sa editez, apoi vine unu si ma tot freaca cu niste diagrame de productie, ascund fereastra cu vamistul si termin editatul mai tarziu. Si intre timp, hop Oltciter :smile:

Editat de tradelover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:smile:

oau..

mai baieti, m-ati mancat vie! Intentiile mele sunt bune, si ma stimuleaza interesul vostru. Din pacate azi sunt pe fuga, asa ca va raspund repede si sper sa revin mai tarziu cu alte detalii.

Linkul nu este cazual, l-am pus eu si am rugat pe Stefan sa-l stearga in cazul in care nu corespunde cu regulile forumului. Si asta din 2 motive:

1. pt ca puteti vedea cu totii ca nu ma ascund, v-am zis ca am investit, deci puteti vedea cu totii numele meu pe respectiva pagina.

2. daca vreunul din voi este curios sa se inregistreze sa vada ce este in spatele cortinei va trebuie un refferal link.

Spuse acestea, cred ca nu este nici un motiv sa va indoiti de mine.

 

Am sa postez mai tarziu cateva date din pagina mea personala, azi numarul investitorilor e in jur de 69.000.

Eu nu am retras inca nici un ban, insa stiu persoane care au facut-o si am sa cer cuiva un extras de cont, ca sa ne lamurim cu totii. Cand am zis ca platesc am avut ca referiment aceste persoane. Oricum, vom vedea un extras, un transfer bancar.

Am sa recitesc posturile voastre si am sa va raspund ceva mai tarziu.

$-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.