Sari la conținut

GBP-USD


harif

Postări Recomandate

  • 3 luni mai târziu...
  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Postări populare

flames

Imagini postate

multumesc.

insa nu este nevoie sa cobor pe m15 intrucat se vede si pe h1.

am atasat alaturat o poza, sper sa-ti fie de folos.

ptr o mai buna exemplificare am mentionat pe grafic si numaratoarea ta cu galben ptr zona respectiva.

eliotu nu consta intr-o simpla numarare este mult mai complex si mai greu in practica.

spor....

post-1947-125502364728_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...

Salut.Eu o vad in sus.Iti si explic de ce.

Daca ne uitam pe Weekly avem toata convingerea ca o s-o ia in jos.Avem divergente destule, s-a batut mult de pragul fibo 0.50, linia de trend sparta (cea albastra)Deci mergem down dupa datele pe care le avem.

Insa daca trasam linia de trend de pe daily observam ca pretul preseaza asupra ei(deci este un suport rezistent si important care vine din trecut).

Daca aruncam o privire si pe Montly vedem o numaratoare clara de EW, lasandu-ne impresia ca suntem la inceput de 5.Dar lipseste divergenta, iar la sfarsit de unda 4 e un obicei vechi de a forma o divergenta clasica.(asta din observatiile mele), plus ca pe un TF asa mare ar fii si mai normal ca 3-ul sa se corecteze pana la 61.8.

In concluzie eu vad sa zboare pana in 61.8 (zic sa zboare in sensul sa plece repede ca sa se poata forma divergenta.), sa formeze divergenta clasica si apoi directia este clara de down.

 

Asta ar fi o solutie, dar nu e exclus sa isi continue drumul in jos.Vom stii asta daca va trece de linia de trend trasata pe daily.

post-1335-126609124234_thumb.gif

post-1335-126609125179_thumb.gif

post-1335-126609126171_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.