Sari la conținut

Din ianuarie, concurs de forex trading pe platforma MT4


Stefan

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

  • Management

Nu exista nicio restrictie referitore la leverage, loturi, scalping, hedge, etc. Vor fi doar estrictii de bun simt (ma rog.. "bun simt" asa cum il vad eu). De exemplu, un user nu are voie sa-si deschida mai multe conturi... Maine incerc sa definitivez regulamentul si sa-l postez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da da si io astept conditiile de participare finale, ca leverageul poate produce profit mai mare sau mai mic in functie de acesta ,deci poate unii care siau facut cont vor trebuii sasi deskida altul, cu noile conditii, si ideal ar fi sa avem totzi aceleasi conditii de participare, unu cu un cont de 2000usd si cu un leverage mare face cu acelasi nr de pips o suma foarte mare de bani , cea ce poate fi incorect, deci se premiaza pe profit nu pe nr de pips facut, este ceva de genu jucam fotbal 11 la 11 da o ekipa joaca cu o mingie si cealalta cu mai multe - care are avantaj? - corect este ca totzi sa respecte aceleasi conditii de participale - eu altfel nu particip pentru ca din start pare a fi discriminare? sigur sunt ca or sa fie destui de aceeasi parere cu mine - un post cu contitiile ferme de participare si ma inrolez si io in competitie :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unu cu un cont de 2000usd si cu un leverage mare face cu acelasi nr de pips o suma foarte mare de bani

Dar tot la fel poate sa piarda o suma foarte mare de bani. Intotdeauna riscul se plateste. Aici e vorba de a-ti arata insusirile de trader, ori asta nu presupune sa tranzactionezi cu ochii numai la pipsii din ordinul deschis, trebuie sa pastrezi un ochi si pe cont. Adica money management! Cred ca un leverage neimpus ar conduce la cele mai echitabile rezultate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da da si io astept conditiile de participare finale, ca leverageul poate produce profit mai mare sau mai mic in functie de acesta ,deci poate unii care siau facut cont vor trebuii sasi deskida altul, cu noile conditii, si ideal ar fi sa avem totzi aceleasi conditii de participare, unu cu un cont de 2000usd si cu un leverage mare face cu acelasi nr de pips o suma foarte mare de bani , cea ce poate fi incorect, deci se premiaza pe profit nu pe nr de pips facut, este ceva de genu jucam fotbal 11 la 11 da o ekipa joaca cu o mingie si cealalta cu mai multe - care are avantaj? - corect este ca totzi sa respecte aceleasi conditii de participale - eu altfel nu particip pentru ca din start pare a fi discriminare? sigur sunt ca or sa fie destui de aceeasi parere cu mine - un post cu contitiile ferme de participare si ma inrolez si io in competitie :P

Eu unul nu ma supar :D Daca tu vrei leverage de 1:500. Este problema ta si contul tau (hehe demo). Trage tare cu un management bun si ne iei "fata" si sampania. Dar sper ca ai si responsabilitatea de a-ti asuma si pierderile eventuale...caci de cine nu risca nu castiga. La un leverage de 1 :500 practic tu dispui de 1 milion USD.

 

Am ezitat sa ma inscriu in concursul asta, dar am vazut un prieten care a facut multe pentru "Vamist" ( hehe...este vorba de mfx) si atunci am zis sa ma inscriu. Bun iata datele:

 

 

Marian Beceanu -436280

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Un pic cam sumar regulamentul ala. Incepand de cand se poate tranzactiona? (ora exacta a Ro)

Ce se intampla daca tranzactionam inainte? De exemplu eu deschid 5 conturi cu 2000 si bag din unul in altul PÂNĂ pe data de 5 ian, apoi inscriu la concurs contul cu cea mai mare equity, plecand cu un avantaj clar. Deci ce se intampla? suntem descalificati? Ori contul este resetat la 2000 de parai la ora cutare, data cutare? (7 ian, asta ar fi cel mai bine, ca eu pun de la inceput 1000 sau 3000 si astept sa se faca 2000, cand se face 2000 stiu ca a inceput oficial concursul). Deci este permisa tranzactionarea pe contul demo anterior inceperii concursului? Nu de alta, dar daca nu, ar trebui sa facem intai un alt cont, sa vedem cum merge platforma. Abia apoi sa facem contul definitiv cu care mergem la concurs.

 

Etc. (mai sunt cateva neclaritati, dar tre sa merg la masa, poate revin dupa).

 

Exista pe undeva un regulament oficial? (link?).. Altfel mie imi miroase a brasoava. Stii tu, paranoia :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.