Sari la conținut

CauT Broker


frozn

Postări Recomandate

Vreau si eu sa incep cu o suma de 500 de euro pe piata forex insa nu doresc sa tranzactionez eu .. puteti sa ma sfatuiti daca exista vreo firma sau site unde as putea baga acesti bani ?

 

@frzon

 

Printre glumitele pe care tu le-ai considerat deplasate, cei care ti-au raspuns, au vorbit foarte serios. Nimeni nu este dispus sa tranzactioneze pentru tine 500 de euro pentru niciun comision. Nici vreo firma (broker) nici vreun trader care se respecta.

 

Asteptarile tale cu privire la ceea ce consideri tu ca inseamna munca de tranzactionare pe piata forex sunt nerealiste. Concluziile le tragi singur.

 

Iti doresc succes.

 

%%-=))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Va rog eu sa nu va mai dati desteptzi daca nu avetzi sa spuneti ceva .. daca doritzi doar sa va cresteti numaru de posturi incercati pe alt thread

mai cauta si tu pe alte forumuri ... mai exista si alti naivi care au dat bani la altii ... unii au dat si de ordinul a 20000 eur si au ramas fara ei ... asa ca nu mai fii asa agresiv ... nu mai crede in cenasereasa ca esti praf ... apuca-te de invatat si gata ... daca nu la sapa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog eu sa nu va mai dati desteptzi daca nu avetzi sa spuneti ceva .. daca doritzi doar sa va cresteti numaru de posturi incercati pe alt thread

 

ptr unu care ia bani de la 10 insi e f simplu ... isi deschide 2 conturi de juma din bani intra long si de cealalta jumate intra short... ptr jumate castiga si ia comision si ptr cealalata jumate pierde si da din umeri ... el nu pierde niciodata dar fraierii da ...

 

daca crezi ca e ceva complicat la cei care iti administreaza banii te inseli

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frozn, prea putin. Uite un calcul scurt pe care il poti primi de la un manager: 500eur * aproximativ un profit de 80% pe an EGAL 400. Apoi din astia 400 un manager trebuie sa isi traga un comision din castiguri la sfarsit de an, deobicei e 20%. 400 * 20% EGAL 80 euro. Si sa zicem ca mai punem si comision lunar de 0.5% pentru "fee management"(mai bine spus pentru viata mea)

Scuze, dar vrei sa muncesc un an pentru 80 euro si un pic?

Cand vii cu bani seriosi, o sa primesti si raspunsuri serioase.

Editat de Control
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omul a vrut sa vada reactii (si se pare ca a pus o "rama" buna in carilg) ... hai sa fim seriosi, cand vrei si te hotarasti sa dai bani cuiva sa ii "administreze" de obicei il cunosti foarte bine si nu il cauti cu anunt la ziar; 2) noi romanii suntem inca prea "destepti" sa il lasam pe altul sa ne "adimistreze contul" .... adica "ce ba eu sunt prost???" ... etc s.a.m.d. ... concluzia: sa asteptam sa mai zica si omul ceva !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.