Sari la conținut

Grupul RomaniaFreesignals


tiandrei

Postări Recomandate

[edit by tradelover: am mixat topicele, read below la postu' nr 26. noul topic a primit titlul dat de acest post]

 

 

Siteul RomaniaFreeSignals a devenit activ.

 

Oferim semnale Forex cu acuratete 100%. Istoria noastra vorbeste de la sine ( 0 tradeuri negative)

Va invitam pe siteul nostru unde veti gasi Statementurile noastre updatete saptamanal.

 

In acest post am uploadat 2 statementuri.

 

Detailed statement = Statement din data de May 30, 2008

Feb2009 = Statement din data de 2009 February 27

 

Dupa cum puteti observa in statementul de la data May 30 2008 Contul nostru are balance 5000$ iar in statementul din 2009 February 27 balance-ul nostru a ajuns la suma de: 56922.34$ .

0 Tradeuri negative.

 

Semnalele le puteti primi pe E-mail, Yahoo messenger si SMS.

Incepand cu data de 1 Ianuarie FreeSignals International percepe o taxa lunara de 49.99$

 

Daca doriti mai multe info. va rugam sa ne adaugati pe Yahoo Messenger .

ID: romaniafreesignals .

 

 

Adresa noastra web este: http://finance.groups.yahoo.com/group/romaniafreesignals/

DetailedStatement.htm

Feb2009_statement.htm

Editat de tradelover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

  • Moderators

:tongue::):D

 

No comment... Parerea personala e ca asemenea post ar trebui sters. In primul rand pt ca este un afront la inteligenta oricarui trader, fie el si incepator. In al doile rand ca advertizingul se face pe bani. Voi vreti sa jecmaniti traderul lunar de 50 de parai, dar pe de alta parte va faceti reclama free. Era unu pe aici care tranzactiona dupa semnalele voastre inca de anul trecut, dar nu a mai postat cam de multisor timp, ori s-o fi imbogatit ori o fi terminat contu si acum isi linge ranile. Dar ca sa fiu si ontopic:

 

1. Care ianuarie? 2009 sau 2010? Adica de cand "free" signals este "paid" signals? De obicei e o data din trecut, la toti cei care zic ca sunt free, pana cand ajungi sa aplici efectiv, cand ti se spune "stiti, de ieri nu mai suntem free".

 

2. Voi aclamati ca aveti zero rateuri. Presupunand ca tranzactionez dupa semnalele voastre si dau intr-un stop, imi dati banii inapoi? Nu taxa pe care vo platesc, in aia imi bag picioarele, ma refer la banii pe care i-am pierdut cu trade-ul respectiv. Daca nu, atunci vindeti gogosi. Daca da, well... o facem scris prin notariat, platesc eu toata cheltuiala, cu conditia sa imi dati cel putin 2-3 semnale pe luna, ca sa nu zic ca v-am dat banii degeaba. Si eu va platesc abonament lunar pe un an de zile. O facem? Ziceti repede, ca tocmai am in cap o schema cu care sa va trag niste milioane. Acuma, cat e calda!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:tongue::):D

 

No comment... Parerea personala e ca asemenea post ar trebui sters. In primul rand pt ca este un afront la inteligenta oricarui trader, fie el si incepator. In al doile rand ca advertizingul se face pe bani. Voi vreti sa jecmaniti traderul lunar de 50 de parai, dar pe de alta parte va faceti reclama free. Era unu pe aici care tranzactiona dupa semnalele voastre inca de anul trecut, dar nu a mai postat cam de multisor timp, ori s-o fi imbogatit ori o fi terminat contu si acum isi linge ranile. Dar ca sa fiu si ontopic:

 

1. Care ianuarie? 2009 sau 2010? Adica de cand "free" signals este "paid" signals? De obicei e o data din trecut, la toti cei care zic ca sunt free, pana cand ajungi sa aplici efectiv, cand ti se spune "stiti, de ieri nu mai suntem free".

 

2. Voi aclamati ca aveti zero rateuri. Presupunand ca tranzactionez dupa semnalele voastre si dau intr-un stop, imi dati banii inapoi? Nu taxa pe care vo platesc, in aia imi bag picioarele, ma refer la banii pe care i-am pierdut cu trade-ul respectiv. Daca nu, atunci vindeti gogosi. Daca da, well... o facem scris prin notariat, platesc eu toata cheltuiala, cu conditia sa imi dati cel putin 2-3 semnale pe luna, ca sa nu zic ca v-am dat banii degeaba. Si eu va platesc abonament lunar pe un an de zile. O facem? Ziceti repede, ca tocmai am in cap o schema cu care sa va trag niste milioane. Acuma, cat e calda!

FreeSignals International (site-ul la care te refereai ) a devenit paid site incepand cu 1 ian 2009 .

Siteul international functioneaza de anul trecut. Siteul Roman a fost deschis recent pentru a ajunta traderi Romani. Se lucreaza la site in Chineza, Russa, Bulgara.Etc.

Eu reprezint siteul Romanesc. Sunt aici promovez acest serviciu si sa instruiesc viitori clienti.

 

Daca ai chef de facut mistouri te rog sa te abtii.

Nu consider jegmaneala 50$ pt. aceste semnale.

Poate ca oamenii care trimit aceste semnale au pierdut ani buni din viata lor si sute de mii de $ pentru a ajunge la aceste performante :D.

 

 

Mentionez ca Statementurile adaugate sunt din luna MAI 2008 si luna FEBRUARIE 2009 .

 

Acelea au fost rezultatele. Nu iti pot garanta nimic. Daca tu consideri ca istoria noastra este una buna si vrei sa investesti 50$ pe luna be my guest.

Daca nu, te rog mind your own bussines si lasa comportamentul agresiv deoparte.

Sunt unii oameni care chiar isi doresc de mult un astfelt de serviciu.

 

Nu este vorba despre nici un Scam..nu vindem gogosi. La cerere se poate oferi o perioada demo.

Editat de romaniafreesignals
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo.

Am gasit si postul acelui trader care foloseste semnalele noastre.

 

Probabil ca nu a mai postat nimic aici datorita intampinarii tale f agresive.

 

Nu as fi surprins sa aflu ca ai sarit la gatul persoanei care tia spus pentru prima data ca pamantul este rotund.

Te nu crezi in nimic..si prin urmare nu esti interesat de aceste semnale.

Te rog frumos sa lasi alte persoane sa comenteze. ( Persoane care au incercat sau care vor sa incerce serviciul nostru) .

Multumesc

Keep an open mind si incearca sa te mai relaxezi. un trader trebuie sa isi poata stapanii bine emotile.

Editat de romaniafreesignals
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

wow! ce de posturi multe unu dupa altul... si mai zici de comportament agresiv....

 

am spus clar "este parerea mea" in primul post, si nu vad cum poti sa imi interzici sa imi exprim parerea.

 

multumesc ca mi-ai raspuns la intrebari, nu voi mai pune alt post daca nu va fi imperios necesar sa intervin. voi cauta sa ma abtin, promit. si nu voi sterge treadul, pentru ca vreau sa am fericirea sa vad cum se termina povestea asta. ai dreptate, nu e jecmaneala, ci doar o mica excrocherie, luati 50 de parai si nu oferiti nimic. in acest context si un dolar e mult. dar exista destui fraieri pe lumea asta, asa ca probabil o sa aveti ceva succces.

 

by the way, nu am spus in primul post, dar cu traderul in cauza care folosea semnalele voastre am vorbit de multe ori pe messenger si inca mai vorbim ocazional, suntem "prieteni" in masura in care doi oameni care s-au vazut doar pe web pot fi prieteni. nu am spus, pentru ca ma astept sa intervina el personal pe acest tread. si mai am si alte surprize pentru tine, asa ca tine-ti insultele acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wow! ce de posturi multe unu dupa altul... si mai zici de comportament agresiv....

 

am spus clar "este parerea mea" in primul post, si nu vad cum poti sa imi interzici sa imi exprim parerea.

 

multumesc ca mi-ai raspuns la intrebari, nu voi mai pune alt post daca nu va fi imperios necesar sa intervin. voi cauta sa ma abtin, promit. si nu voi sterge treadul, pentru ca vreau sa am fericirea sa vad cum se termina povestea asta. ai dreptate, nu e jecmaneala, ci doar o mica excrocherie, luati 50 de parai si nu oferiti nimic. in acest context si un dolar e mult. dar exista destui fraieri pe lumea asta, asa ca probabil o sa aveti ceva succces.

 

by the way, nu am spus in primul post, dar cu traderul in cauza care folosea semnalele voastre am vorbit de multe ori pe messenger si inca mai vorbim ocazional, suntem "prieteni" in masura in care doi oameni care s-au vazut doar pe web pot fi prieteni. nu am spus, pentru ca ma astept sa intervina el personal pe acest tread. si mai am si alte surprize pentru tine, asa ca tine-ti insultele acasa.

 

Dar de ce esti tu atat de sigur ca este o escrocherie si de ce esti atat de sigur ca nu se ofera nimic?

 

Ai incercat semnalele noastre si ai pierdut bani ? Sau.. ai platit si nu ai primit nimic in schimb sa te convingi. :tongue:

Daca pe acest theard aparea un mesaj de genu...da ..am platit si nu am primit nimic in schimb..sau ..da am platit si semnalele lor nu sunt bune de nimic intelegeam si nu imi permiteam sa comentez.

Dupa cum am mai spus... persoanele interesate vor primi o perioada demo.

Editat de romaniafreesignals
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Threadul se muta la sectiunea cu linkuri.

 

@romaniafreesignals, sunt curios daca o sa si contribui cu ceva la dezvoltarea acestei comunitati (ma refer la postari si in alte threaduri si implicarea in dicutii care NU sunt despre site-ul tau). In alta ordine de idei, "intampinarea" a fost mai mult decat decenta avand in vedere ca primul lucru pe care l-ai facut a fost sa-ti promovezi site-ul. Daca vedeam threadul tau inainte sa apuce Tradelover sa posteze, il stergeam fara avertisment, impreuna cu contul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

grrrr, stefan, scrisesem o gramada si cand am dat add reply nu mai era threadul! si mi-a inghetat sira spinarii, haha, in schimb am vazut mesajul de la IPBoard cu "postul a fost salvat, dati back" si am apucat sa dau inapoi si sa bag CTRL+C. Buna treaba! IPB are 10 puncte!

 

deci ctrl+v la ce ii scrisesem omului, si promit ca e ultimul in care fac galagie pe topicul curent. Ziceam asa:

 

Well, aici nu am ce sa spun si trebuie sa iti dau dreptate.

 

Pentru ca sa fie clar tuturor: nu am incercat acest serviciu, ca sa spun cat de bun este sau cat de rau, nu am platit niciodata bani la FreeSignals (cu sau fara a primi ceva in schimb). Multumit? :tongue:

 

Opozitia mea deriva din "experienta anterioara" conform careia cunosc doar un singur individ care spunea ca sistemul lui nu are nici o pierdere. Se numeste "don steinitz" si am vazut ce idiot (la propriu si la figurat, adica prost, dobitoc, desi am sentimentu ca jignesc tagma idiotilor si dobitocilor punandu-i la un loc cu steinitz) este, in urma taraboiului facut la atc2007, cand marele expert al lui a avut numai pierderi. A clama sus si tare faptul ca "sistemul nostru are o acuratete de 100%" este, asa cum am zis, un afront grosolan la inteligenta noastra, ca sa nu zic ca este dovada de inconstienta pura. Din statemeturile tale se vede ca folosesti un expert numit "MY EA" care face scalping chior, intra de multe ori fara SL, in schimb muta imediat SL-ul la BE daca se duce cursul cativa pipsi in favoarea lui. Am mai spus si altora, o sa fii uimit cat de multe chestii se pot afla dintr-un statement dat in HTML. Fereasca sfantul de o miscare impotriva, la beturile alea de 10 loturi din ultimul statement care nu aveau SL (si care btw s-au inchis rusinos, intre 0 si 3 pipsi profit). Am mai avut o pipaholica pe aici. Macar tu ai bunul simt si nu ceri 5000 de parai si sistem cu 4 monitoare, hahaha, respect mare din partea mea pentru treaba asta! :)

 

By the way, exista multi ca mine "care nu cred in nimic". Pe o rigla gradata a credibilitatii umane, noi de situam la unul dintre capete (extrema stanga, unde sunt cifrele mici hehe) si ne numim "sceptici". La celalalt capat al riglei se afla "credulii", ori pe romaneste fraierii, dintre care unii vor deveni clientii vostri pe bani.

 

Sa ne intelegem, nu am nimic impotriva ca traderii sa incerce servicul vostru o perioada, demo, for free, si sa decida pentru ei insisi daca dau vreun ban sau nu. Eu mi-am exprimat parerea personala. Pur personala.

 

Invit acum pe altii sa isi exprime parerea. I'm out.

 

(end of ctrl+v)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scepticismul il inteleg.

 

Si eu am fost sceptic o vreme ca se pot face bani din forex.

 

Acum vorbesc de ceva nelegat de de aceste semnale...Voi contribui si eu cu ceva la aceasta comunitate.

 

Multa lume pierde f mult timp si bani incercand sa gaseasca "the holy grail" tot felul de sisteme impresionante cu multi indicatori f scumpi si foarte frumosi in istorie. Vreau sa va spun ca nu sistemul conteaza..ci strategia folosita.

Sunt oameni care pot folosi 5 tipuri de indicatori pentru o singura strategie..si cu toti indicatorii au acelasi succes.

De aceea nu veti gasi nici o data un sistem perfect....chiar daca el costa sute de $ si are o istorie impresionanta.

Strategia conteaza....si experienta offcourse. Aceste lucruri nu se pot cumpara.

 

Eu personal fac si trading traditional.

 

Am sa postez aici tradingul meu pentru ziua de astazi.

( ACEST TRADE FOLOSESTE O STRATEGIE DIFERITA FATA DE SEMNALELE OFERITE DE SITEUL CU PRICINA) .

 

Screenshotul nr.2 a fost facut dupa terminarea tradeului. Profit pentru aceasta pereche 90pip.

Coleratia perechilor pt aceasta strategie este f importanta...si bine inteles ca folosesc si alti indicatori care sa imi arate conditiile de overbought si oversold.

post-3244-1237203326_thumb.jpg

post-3244-1237203377_thumb.jpg

Editat de romaniafreesignals
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.