Sari la conținut

astredafreesignals


Postări Recomandate

In zilele cand sunt stiri de fapt oricand se deschide o pozitie SL este vital pentru siguranta contului, iar daca vezi ca se schimba directia pretului, nu trebuie neaparat sa astepti sa dea in stop, pozitia se poate inchide si deschide alta in sens contrar. In ce priveste faptul ca eu postez intrari si iesiri fara stop si fara TP, nu vreau sa se inteleaga ca as face reclama la asa ceva , dimpotriva SL este necesar si vital. Prin postarile mele nu vreau decat sa impulsionez " piata semnalelor free " si cei care vor sa ia bani pe asa ceva in sensul atunci cand poposesc pe forum pentru racolare de clienti, prima data sa dea semnale free macar vreo 6 luni ( ca orice posibil client de-al lor poate sa astepte vreo cateva luni , ca pe urma oricum asteptarea i va fi rasplatita) ca nu intra forexul in sac.

 

 

@ FxTP Nu am inteles exact ce ai vrut sa zice cu deschisul ordinelor inainte de londra. Dar sigur ca ar fi posibil o satfel de strategie , ma gandesc ca la inchiderea sesiuni Londra sa se inchida si ordinele. E adevarat ca unele pozitii ar trebui inchise pe minus dar sar putea lucra si cu luarea de TP la cateva zeci de pipsi , etc ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In zilele cand sunt stiri de fapt oricand se deschide o pozitie SL este vital pentru siguranta contului, iar daca vezi ca se schimba directia pretului, nu trebuie neaparat sa astepti sa dea in stop, pozitia se poate inchide si deschide alta in sens contrar. In ce priveste faptul ca eu postez intrari si iesiri fara stop si fara TP, nu vreau sa se inteleaga ca as face reclama la asa ceva , dimpotriva SL este necesar si vital. Prin postarile mele nu vreau decat sa impulsionez " piata semnalelor free " si cei care vor sa ia bani pe asa ceva in sensul atunci cand poposesc pe forum pentru racolare de clienti, prima data sa dea semnale free macar vreo 6 luni ( ca orice posibil client de-al lor poate sa astepte vreo cateva luni , ca pe urma oricum asteptarea i va fi rasplatita) ca nu intra forexul in sac.

 

 

@ FxTP Nu am inteles exact ce ai vrut sa zice cu deschisul ordinelor inainte de londra. Dar sigur ca ar fi posibil o satfel de strategie , ma gandesc ca la inchiderea sesiuni Londra sa se inchida si ordinele. E adevarat ca unele pozitii ar trebui inchise pe minus dar sar putea lucra si cu luarea de TP la cateva zeci de pipsi , etc ...

Cu Londra nu m-am exprimat bine.Eu de obicei dimineatza hotaresc cam ce ar fii de facut pe ziua aceea si caut semnale.

Itzi dai seama ca deschid pozitii numai daca am ceva concret.De obicei deschid 2 ordine ,unu cu tp fix si un ordin pe liber.

Na.Daca tot ai inceput cu semnalele ar trebui pe mai multe paritati deschis topic(stiu te ocupi numai de E/U) si sa le discutam putzin(inainte de Londra) dar pe forum este extraordinar de anevoios pt ca suntem putini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corectia e/u o consider incheiata , chiar a depasit si fortat un pic asteptarile mele, asa ca deja am in vedere iesirea de pe short , dar inca mai astept ca sa vad ce forta de coborare mai are ca sa pot intra long fara SL . In principiu maine dimineata voi reanaliza situatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acest long are un start frumos, dar sa vedem la noapte si maine cat de mult se va corecta, are o anumita doza de instabilitate in jurul acestei valori 1.3450 care poate duce atat spre 1.3800 dar si spre 1.3200 , cel mai intelept e sal pastram si sa vedem parcursul lui.

 

Dupa cum observati , cu toate ca am spus ca semnalele sunt pe daily, eu tin cont foarte mult de miscarile intraday ( respectiv h4 si h1 ) pentru a observa puterea trendului daily.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Directia long pe e/u s-a finalizat. Acum pretul e la 1.3370 , mai tin longul doar pentru ca ma gandesc ca va face o corectie pentru a intra short mai de sus. Cred ca abia maine se poate face aceasta corectie. asa ca pot doar sa sper ca zona 1.3350 il va tine oarecum pe loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.