Sari la conținut

stiri...


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

imi puteti spune si mie un/niste site/-uri bun/e pentru gpbjpy??

 

la ce te refei ca nu mi dau seama ?? cauti stiri pentru gbpjpy?, analize?, sau ce?

 

 

 

stri care afecteaza paritatea ...

 

si de analize... ce sa cuprinda paritatea asta intr-un mod aparte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiri pentru perechea asta nu ai pentru ca e un cross, adica e formata din doua majore usd jpy si gbp usd, stirile le ai pe cele doua majoare, gbp jpy merge bine tehnic, iar pentru analize depinde ce doresti! cauta pe ff sau daily fx daca vrei analize dar multi de acolo fumeaza unii sunt buni dar sunt putini si daca nu i cunosti nu ti recomand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiri pentru perechea asta nu ai pentru ca e un cross, adica e formata din doua majore usd jpy si gbp usd, stirile le ai pe cele doua majoare, gbp jpy merge bine tehnic, iar pentru analize depinde ce doresti! cauta pe ff sau daily fx daca vrei analize dar multi de acolo fumeaza unii sunt buni dar sunt putini si daca nu i cunosti nu ti recomand.

 

unde anume gasesc stiri despre perechile majore [ usd-jpy, gbp-usd ] ca banuiesc ca ma pot folosii de ele si pentru perechea gbp-jpy ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiri pentru perechea asta nu ai pentru ca e un cross, adica e formata din doua majore usd jpy si gbp usd, stirile le ai pe cele doua majoare, gbp jpy merge bine tehnic, iar pentru analize depinde ce doresti! cauta pe ff sau daily fx daca vrei analize dar multi de acolo fumeaza unii sunt buni dar sunt putini si daca nu i cunosti nu ti recomand.

 

unde anume gasesc stiri despre perechile majore [ usd-jpy, gbp-usd ] ca banuiesc ca ma pot folosii de ele si pentru perechea gbp-jpy ...

 

 

forexfactory, daily fx, bloomberg, sunt atatea siteuri de striri cu titlu gratuit dar si cu bani, dar daca tranzactionzi stiri alege ti un broker specializat pe stiri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Sper sa nu devina deja suparatoare intrebarea mea ... :)

 

Pe forexfactory/calendar ... la forecast imi apar mai multe ... [ex: 262M; 2.5; -0.8%; -0.02T; 29.1K; 0.11B ] ... cum stiu ce anume inseamna asta?

lA IMPACT am inteles ca daca e rosu [ e grav ] daca e galben [ nu e asa important ], alb [ nu e nimic ], portocaliu [ e destul de grav ] ...

Intrebarea mea e ... in functie de ce scrie la forecast ... cum pot sa interpretez daca moneda va creste sau va scadea [ banuiesc ca interpretarea se face in functie de IMPACT si FORECAST ] ...

 

Multumesc

Editat de slackware
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citeste legenda din partea stanga jos a site-ului. mai ai si un filtru und epoti selecta doar ce vrei sa-ti apara dupa importanta stirilor si pe ce valuta vrei si pe ce perioada vrei. este cel mai bun calendar

 

Pai da ... alea le-am vazut ... ce nu am vazut si nu stiu ce inseamna sunt cifrele de la forecast ... [ acum cand apar rosi sau verzi e ok ... am inteles ... e mai bine sau mai rau decat au 'prognozat' ei ... intrebarea mea e ... cum analizez eu in functie doar de ce scrie la forecast stirea ... fara sa mai iau in considerare impact [ asta e ca idee ca eu vreau sa inteleg ce semnifica cifrele de la forecast ) ] ... multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.