Sari la conținut

Roboti Forex Sau Expert Advisors


Postări Recomandate

Daca va intereseaza roboti forex sau expert advisors am o lista cu unii dintre cei mai buni de pe piata.Toti sunt ultimele versiuni si sunt "educati".Preturi excelente.Pentru informatii va rog un e-mail la ********** cu mesajul " Expert Advisor Request".

Aici va dau doua liste cu cativa dintre ei:

 

1. EA Robominer

2. Forex Boomerang

3. Forex Grinder

4. Forex Shocker

5. Forex Maestro

6. Forex Transformer

7. Forex Funnel

 

A doua lista:

1. Intellectual Pro EA (worth $699)

2. Steroid EA (worth $800)

3. Stomper EA (worth $1200)

4. PipZu (worth over $300)

5. Fractal Wizard (worth over $300)

6. BankingFX ULTRA (worth $650)

7. FAP Turbo

8.Forex Shark v. 5.0 Ultimate (worth $400)

9.Forex Megadroid PRO

Editat de Stefan
Am sters adresa de mail. Stefan.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

pozitiile 7 si 9 sunt gratuite sau priceless? pfffffffffff

 

nu inteleg chestia asta cu robotii ptr ca logica mea este sufocata: (i) daca robotii sunt buni si fac bani, de ce nu ii foloseste toata lumea (si sa devina rentier) si mai ales marii jucatori financiari (ii) daca nu sunt asa de buni, de ce naiba sunt la vinzare?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@maxu08

(i) Nu ii foloseste toata lumea pentru ca nu toti cred in trading automat.Unii sunt conservatori sau nu au incredere in ceva pe care nu il cunosc

(ii) Aici o sa iti raspund in 2 feluri : 'Daca face profit , pastreaza-l.Daca nu face profit , vinde-l'. (Asta poate sa fie o regula de marketing :D )

Cred ca sunt EA-uri comerciale care fac profit.Sunt programatori care reusesc sa faca un EA care face un profit de 5-10% pe luna sa zicem.Daca il tine numai pentru el si nu are bani multi sa investeasca o sa gastige bani foarte greu , pe cand daca il vine scoate o suma de bani din vanzare expertului si ii poate folosi pentru trading.Daca acel cineva vinde exeprtul in 100 de exemplare cu 300 euro (suma minima pe care am vazut-o in lista din primul post) ar strange 30.000 euro cu care ar putea sa inceapa sa tranzactioneze in piata..Daca l-ar vinde in 1000 de exemplare..pfff ..ce de bani. In concluzie vanzarea expertilor poate sa reprezinte o sursa buna de profit.

La intrebarea (ii) ti-am raspuns in 2 feluri pentru ca si in 'piata' sunt 2 timpuri de experti : care fac si care nu fac profit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

De obicei sterg topicurile si userii care vin doar ca sa vanda/promoveze ceva. Dar pentru ca s-a postat deja, am preferat sa inchid topicul inloc sa-l sterg.

 

Daca vreti, puteti continua discutia despre logica vanzarii unui expert intr-un thread separat. E un subiect foarte controversat. Asa cum am mai spus, personal nu cred in vanzarea expertilor care fac bani tranzactionand singuri. De fapt aici cred ca se greseste foarte tare... mai toti expertii sunt promovati ca "masini de facut bani pe banda rulanta". Cred ca ar fi mai sanatos sa fie priviti ca unelte care te ajuta in trading (dar care nu pot face bani fara ajutorul si cunostintele traderului). Atunci se justifica vanzarea lor, la fel ca in cazul orcarui alt soft pentru calculator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.