Sari la conținut

Lista concursuri forex


arcond

Postări Recomandate

  • Moderators

ok, am inteles acum. Deci ei dau bonusul ala pe orice fel de cont, adică cel puţin şi pe MINI, in afară de LITE. In plus, pe conturile mini la ei se poate pune bet minim de 0.01 loturi, desi nu scrie asta pe web. Mă refer la conturile mini făcute noi, deoarece la alea vechi este posibil ca la data cand au fost făcute să fi fost 0.01 minim, si cei care au avut cont au rămas aşa (brokerii nu schimbă conturile on the fly, că pleacă clientul, de exemplu la dukas care au prins conturi reale MT4 pot merge cu ele mai departe, acum dacă iti faci cont, nu mai poţi folosi MT4, care e doar pt conturi demo). Deci cont nou Mini, la UWC, se poate tranzactiona minim 0.01 loturi. Şi bonusul se poate lua şi pe cont Mini.

 

Am înţeles corect? Mai sunt şi alţii care au primit bonusul pe cont mini? Sau care au cont mini şi pot tranzacţiona 0.01 loturi? (eventual contul mini să fie proaspăt).

 

Povestea cu leverageul nu are nici o legătură, interesul lor e risti cât mai mult, pt că aşa pierzi conturile. Ei oricum nu pierd nimic, ba chiar încasează spread mai mare dacă tu leverezi mai mult.

 

Legat de partea cu riscul, no commnent, nu am zis nimic rău de ea, şi exact aşa aş proceda şi eu în situaţia de faţă, fapt despre care am mai vorbit pe vamist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@tradelover

 

Offtopic

Eu am închis toate conturile pe care le aveam, pe ultimul chiar sâmbăta trecută, aşa că acum nu sunt nici măcar trader demo...

Imi spui te rog care e cauza, de ce ai inchis toate conturile, daca nu e secret?

Sunt un incepator si ma intreseaza cum de un "big shark" poate renunta la forex...

 

 

[comentariul lui tradelover]

am adaugat tag offtopic, pt ca nu are legatura cu discutia de aici, in plus am pus partea zisa de mine in citat, pt ca nu se intelegea din postul tau ce am spus eu si ce ai spus tu.

 

imi pare rau că trebuie să mai fac un alt post offtopic, dar dacă iti dau raspunsul aici va ramane necitit, multi citesc doar posturile noi, nici pomeneală de alea vechi, mai ales ascunse in taguri offtopic...

[end of comentariul lui tradelover]

Editat de tradelover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators
Offtopic

Ca idee, nu am zis niciodata ca sunt un big shark, as vrea eu.... cel mult incerc sa ma târăsc şi eu, mai pe coate, mai pe genunci, uneori fac profit, alteori nu... Am incercat să ii educ pe cei noi să nu viseze cai verzi pe pereti, şi cel mai important, să nu piardă bani. La sfaturi sunt foarte bun! haha, din păcate nu toti inţeleg, unii se cred cei mai tari din parcare, ceea ce mi-a adus pe aici mai mult faimă de cârcotaş decât de trader. Ăia toţi vor sfârşi prin a pierde bani.

Si ca sa raspund si la intrbare, oricui i se poate intampla sa aiba o problemă la un moment dat şi să aibă nevoie acută de bani, şi atunci trebuie să ii adune pe toti de unde ii are, eventual să mai ceară şi de la alţii... asta e toată povestea. Cel puţin nu am cerut bani de la alţi useri ca sa tranzacţionez cu banii lor, şi voi aştepta cuminte până când voi avea alţi bani de investit.

Am zis si in primul fragment si in ultimul fragment din acest post, si voi posta continuarea pe acelasi tread cand va veni vremea. Am zis o luna, dar acum termenul este ceva mai lung, ultima data care mi-a fost comunicata este 15 martie. Deci mai asteapta pana atunci să vezi de ce :P
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@tradelover

 

”Cel puţin nu am cerut bani de la alţi useri ca sa tranzacţionez cu banii lor, şi voi aştepta cuminte până când voi avea alţi bani de investit. ”

 

Dar in caz ca ai cere bani de la alti useri ca sa tranzactionezi, s-ar baga careva? :P

Eu nu prea cred, cu toate ca poate a-i reusi sa faci profit. :)

 

Cat despre banii dati ca bonus, asa e, slabe sanse sa poti scoate ceva de pe urma lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

14.02 - 14.03

 

 

http://www.forexmarketgates.ru/contests/n1/rewards

 

Si inca 3 conturi live , sa nu se planga nimeni ca nu stie cand sa inceapa tradingul pe real . Mai ales ca poate lucra atat cu sumele mici oferite de cei trei generosi brokeri , cat si cu dimensiunile dorite ale conturilor , daca vor binevoi sa faca depozite suplimentare .

 

$8 de la Nordfx :

 

http://nordfx.com/78-Welcome.html

 

$5 de la RoboForex :

 

http://www.roboforex.com/operations/no-deposit-bonus/

 

$1 sau $5 de la RVMarkets :

 

http://www.rvmarkets.com/promotions.php?promo=8

 

Asa-i de Valentine's Day , sa se bucure orice trader !!! :P

Editat de arcond
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, am inteles acum. Deci ei dau bonusul ala pe orice fel de cont, adică cel puţin şi pe MINI, in afară de LITE. In plus, pe conturile mini la ei se poate pune bet minim de 0.01 loturi, desi nu scrie asta pe web. Mă refer la conturile mini făcute noi, deoarece la alea vechi este posibil ca la data cand au fost făcute să fi fost 0.01 minim, si cei care au avut cont au rămas aşa (brokerii nu schimbă conturile on the fly, că pleacă clientul, de exemplu la dukas care au prins conturi reale MT4 pot merge cu ele mai departe, acum dacă iti faci cont, nu mai poţi folosi MT4, care e doar pt conturi demo). Deci cont nou Mini, la UWC, se poate tranzactiona minim 0.01 loturi. Şi bonusul se poate lua şi pe cont Mini.

 

Am înţeles corect? Mai sunt şi alţii care au primit bonusul pe cont mini? Sau care au cont mini şi pot tranzacţiona 0.01 loturi? (eventual contul mini să fie proaspăt).

 

Povestea cu leverageul nu are nici o legătură, interesul lor e risti cât mai mult, pt că aşa pierzi conturile. Ei oricum nu pierd nimic, ba chiar încasează spread mai mare dacă tu leverezi mai mult.

 

Legat de partea cu riscul, no commnent, nu am zis nimic rău de ea, şi exact aşa aş proceda şi eu în situaţia de faţă, fapt despre care am mai vorbit pe vamist.

 

Am primit si eu suta de $ fix pe 31 ianuarie. :P Inca nu m-am bagat in ea, astept sa vad ce fac pe alt cont. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.