Sari la conținut

MQLmagazine - editia de ianuarie


TheEconomist

Postări Recomandate

Editia de ianuarie a MQLmagazine.com s-a lansat. Articolul de fond al editiei adreseaza subiecte mai profunde legate de forex, cum a ajuns sa fie ceea ce este, de ce s-a dezvoltat astfel si ce rol are MT5 in viitorul tradingului de retail. Alte articole continua prezentarea ordinelor si pozitiilor in MQL5, un mecanism eficient de utilizare a evenimentelor de tranzactie si cum sa se foloseasca evenimentele de chart pentru a se lansa cand vin cotatii pe alte instrumente. Continuam totodata seria articolelor pe tema optiunilor, de aceasta data cu un ghid de proiectare a strategiilor de optiuni, si in final un articol care pune in practica functiile de fisiere prezentate in decembrie.

  • Upvote 2
  • Downvote 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Editia de ianuarie a MQLmagazine.com s-a lansat. Articolul de fond al editiei adreseaza subiecte mai profunde legate de forex, cum a ajuns sa fie ceea ce este, de ce s-a dezvoltat astfel si ce rol are MT5 in viitorul tradingului de retail. Alte articole continua prezentarea ordinelor si pozitiilor in MQL5, un mecanism eficient de utilizare a evenimentelor de tranzactie si cum sa se foloseasca evenimentele de chart pentru a se lansa cand vin cotatii pe alte instrumente. Continuam totodata seria articolelor pe tema optiunilor, de aceasta data cu un ghid de proiectare a strategiilor de optiuni, si in final un articol care pune in practica functiile de fisiere prezentate in decembrie.

 

 

 

MAESTRE!

 

 

Ti-am citit cu interes si ingrijorare ce era in revista aia si presupun ca e scris de tine. Vad ca stii multe dar intelegi putine (asta asa la o prima vedere), atat lobby pentru arbitraj si trainding automat incat acu chiar ii cred pe cei care nu ca sunt dejamagiti ci scarbiti de noua voastra jucarie mt5.

 

NU ADUC NICI UN ARGUMENT PRO SI CONTRA (NU DIN SIMPLUL FAPT CA NU VREA S- A SCRIS DESTUL INCAT CA DE LA OPINCA LA VLADICA SA POATE SA-SI FACA O IDEE DESPRE NOUA JUCARIE).

 

O SINGURA INTREBARE AM PENTRU TINE: AI FACUT VREODATA BANI DIN TRAINDING (SI DACA DA AI FACUT PERMANENT)???? ORICE TRADER CARE FACE BANI PERMANENT CUNOASTE PERICOLUL CARE VINE (SI POTI SA GHICESC DE PE ACU CA NU!) SI APROPOS NUCA E LA TINE IN CUTIE CUPARA TI UNMICROSOP SA O STUDIEZI CA TE AI PIERDUT DE TOT AMICE!!!! TREZESTE-TE!!!!

 

 

REPET STII MULTE DAR INTELEGI PUTINE!, DACA AI FI FACUT VREODATA BANI DIN FOREX AI FI INTELES MAI MULTE ASA SA STAM CU MANUALELE DE INFORMATICA PE BIROU SA NE PLIEM DUPA CERINTELE CERINTELE "COMMODITY FUTURES TRADING COMMISSION" O POATE FACE ORICINE!!! SE VEDE DE DEPARTE CA ESTI UN OM CUMPARAT!!!!

 

 

LATER EDIT: TI AM DAT UN MINUS, TE AS TRIMITE DIN NOU LA MANUALE DAR SUNT PREA OBOSIT SA MI BAT CAPU CU TINE!!! CA TOT AI MENTIONAT DE ELE (VORMA ROMANULUI ORI ESTI... ORI TE FACI!!!)

 

orice trader care face bani isi poate da seama ca tu batii campii!!!!

Editat de andreiniculescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu sau fara MT4 ne vom stradui sa ii facem fata, cat si noilor reguli NFA samd. Traderul in particular si romanul in general a fost si este inventiv. Iar ca entitate in parte, inteligenta ne-a facut sa fim diferiti de alti, sa avem informatii si pareri, la care altii nici macar nu cutezeaza sa viseze.

Eu, unul, m-am descurcat si fara hedge multa vreme. Nu neg ca in cateva situatii hedge-ul m-ar fi scos din rahat, insa astea au fost conditiile si le-am acceptat.

Singura mea problema este sa imi upgradez configuratia calculatorului, caci, decomdata, mt5 este prea mult pentru procesorul meu.

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.