Sari la conținut

Se poate trai din Forex


Postări Recomandate

Massenna  

  

Ai descris in 5 puncte stilul tau de tranzactionare , felul in care vezi tu lucrurile in Forex . 

Nu pot decit sa fiu de acord cu tot ce ai scris , cu un singur amendament , la pct. 3 , cel referitor la target  care , dupa parerea mea , ai sa il depasesti cu timpul !. Poate sa fie cu mult mai mare ! 

- Habar nu am cit esti tu de profitabil , dar , dupa felul in care scrii si gindesti , cred ca te incadrezi in categoria celor 5% cistigatori in Forex . Eu iti doresc sa ajungi sa renunti la seviciul tau , si , sa traiesti doar din Forex. Ptr. ca se poate !! . Asta , doar daca vrei .  :>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Cica 5% dintre traderi fac bani. Si daca faci bani, in mod cert nu faci putin.

 

Daca intrebarea este strict adresata catre forumisti, imi dau si eu cu parerea:

 

majoritate (99% dintre noi) nu facem bani constant si multumitor. In momentul in care ai face asta nu mai stai pe forum. Nu ca nu ar fi distractiv dar banii multi trebuie administrati/investiti. Poate doar din cand in cand te-ai mai intoarce la ceea ce a fost odata "inceputul".

Ce zici atunci de asta (nu e al meu din pacate =(( )?

http://myfxbook.com/members/inspiration/mt4-10254341/353293/1dfFWcqLWM7aP28QHfMx

Editat de Proximus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

equity e pe minus. asta inseamna ca are tranzactii pe minus deschise.......

 

Cum Balanta contului este strict crescatoare ... asta inseamna ca in spatele gardului vopsit pe dinafara se afla nici mai mult nici mai putin decat leopardul (strategia MARTINGALE) !

 

Morala : inca un foarte bun exemplu de cum NU se tranzactioneaza !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca e martingale, sunt mai multe moduri de a piramida, si nu neaparat martingale e gresit doar ca functioneaza intre anumite limite care trebuiesc calculate.

ala e cont de falsificat? ce e acolo se face intr-o zi cu berea in mana, nu in 2 luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca e martingale, sunt mai multe moduri de a piramida, si nu neaparat martingale e gresit doar ca functioneaza intre anumite limite care trebuiesc calculate.

ala e cont de falsificat? ce e acolo se face intr-o zi cu berea in mana, nu in 2 luni.

 

Da, se vede in link-ul postat ce downswing piramidat a avut contul ... ca vorba aia, exista strategii pe toate drumurile chiar mai proaste decat Martingale !

Si la un leverage de 400:1 mai ca ii dai dreptate lui mircea55 ca e cont demo si NU cont real.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.