Sari la conținut

Forex Ultrabot


Postări Recomandate

A incercat cineva EA-ul asta? Eu l-am cumparat azi ( primul si ultimul EA cumparat :biggrin: ) si e incredibil ce rata de castig poate sa aiba. Pana acum eram sceptic cand venea vorba de EA-uri, dar parca incep sa-mi schimb parerea. E printre putinele care folosesc un RRR de 1:1. Am vazut ca majoritatea au TP mic si SL mare. Face intre 300 si 800 de pipsi pe luna lejer. L-a folosit cineva live? Impresii, sugestii?

 

Multumesc anticipat :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat costa robotul daca nu te superi, daca ai si un statement ar fi ok

 

multumesc

 

Pana maine e 100$. In general e 250$ din cate vad pe site. Vezi la Forex UltraBot - The Ultimate Forex Trading Machine . Ai si statementuri acolo. Sunt bune (am verificat in strategy tester).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Vaxx sa nu-l cumperi, deocamdata :biggrin:. Am sa anunt aici in seara asta ce e cu el. Din pacate pentru ei, sunt programator. Si din ce vad pana acum (am decompilat expertul si l-am disecat un pic), pare sa fie o mare minciuna gogonata. Expertul apeleaza un script de la ei de pe server care filtreaza semnalele din 99 pana azi in asa fel incat sa intre aproape numai in tranzactiile bune. Pe real (forward testing) face totul varza. Sper sa ma insel, mai cercetez putin :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TEAPAAAAA! Treaba e cat se poate de clara. Nu-mi vine sa cred cat de jegosi pot fi si mi-e mila de cei care cumpara prostia asta si intra pe real fara sa banuiasca nimic. Deci pe backtesting pare expertul perfect, rupe tot. Ideea e ca face cam 150 trade-uri pe an (asa zic ei pe site ca ia tranzactiile cele mai bune si ca e rau sa faci multe tranzactii). Motivul pentru care face doar 150 de tranzactii, iar robotul e limitat la 4 paritati impuse de ei si doar un timeframe (M15) este altul. Acesti "oameni" au facut o baza de date cu tranzactiile care ies pe plus din 1999 pana azi bazate pe un amarat de indicator (center of gravity). Expertul se conecteaza la serverul lor si daca detecteaza ca e in backtesting tranzactioneaza folosind o anumita functie, daca e pe real foloseste alta functie. Prima functie se conecteaza de fapt la baza lor de date si confirma sau nu semnalele respective, de-asta el le ia aproape numai pe cele bune (pentru ca indicatorul da o groaza de semnale false). Au mai bagat ei cate o tranzactie naspa din cand in cand, sa nu bata la ochi... Pe real, insa, sistemul ia toate semnalele si te face varza :-|. Astea fiind spuse, feriti-va de Forex Ultrabot!

 

Am sa cer un refund, sper sa nu fie tepari si la faza asta, ca altfel umplu internetul de ei :biggrin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TEAPAAAAA! Treaba e cat se poate de clara. Nu-mi vine sa cred cat de jegosi pot fi si mi-e mila de cei care cumpara prostia asta si intra pe real fara sa banuiasca nimic. Deci pe backtesting pare expertul perfect, rupe tot. Ideea e ca face cam 150 trade-uri pe an (asa zic ei pe site ca ia tranzactiile cele mai bune si ca e rau sa faci multe tranzactii). Motivul pentru care face doar 150 de tranzactii, iar robotul e limitat la 4 paritati impuse de ei si doar un timeframe (M15) este altul. Acesti "oameni" au facut o baza de date cu tranzactiile care ies pe plus din 1999 pana azi bazate pe un amarat de indicator (center of gravity). Expertul se conecteaza la serverul lor si daca detecteaza ca e in backtesting tranzactioneaza folosind o anumita functie, daca e pe real foloseste alta functie. Prima functie se conecteaza de fapt la baza lor de date si confirma sau nu semnalele respective, de-asta el le ia aproape numai pe cele bune (pentru ca indicatorul da o groaza de semnale false). Au mai bagat ei cate o tranzactie naspa din cand in cand, sa nu bata la ochi... Pe real, insa, sistemul ia toate semnalele si te face varza :-|. Astea fiind spuse, feriti-va de Forex Ultrabot!

 

Am sa cer un refund, sper sa nu fie tepari si la faza asta, ca altfel umplu internetul de ei :biggrin:

 

Jos palaria! Ti-am votat postul! Ai toata admiratzia mea!:)):))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TEAPAAAAA!

Am sa cer un refund, sper sa nu fie tepari si la faza asta, ca altfel umplu internetul de ei :biggrin:

 

Multumim pentru avertizare !!!

 

Sper sa-ti poti recupera investitia in soft

Editat de mmTRADERS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.