Sari la conținut

Exagerat?


Postări Recomandate

Dom/le, teoria mea e ca un castig sigur se face mergand la munca normal, pe forex trebuie sa fac bani rapizi... cu toate astea, daca tot mi se repeta, o sa ma conformez si o sa imi adancesc nasul in money management.

 

PS

Cel putin acum lucrez pe 1H, la inceput nu ma dezlipeam de 1M <:-P ........ <:-P

 

Poti sa dai si zoom out daca nu vrei sa arunci priviri furise si pe 4h ori daily.

Progresezi ceea ce e excelent.

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa folosesti indicatorul atasat, ca sa nu mai comuti intre timeframe-uri.

 

La "TimeFrame" introduci -1 ca sa iti afiseze graficul pentru timeframe-ul imediat mai mare (daca esti pe H1 iti afiseaza graficul H4) sau: 5 (M5), 15 (M15), 30 (M30), 60 (H1) etc. (practic, introduci numarul de minute).

 

La pipoffset introduci 0 daca vrei ca graficul respectiv sa se suprapuna peste cel curent. Daca vrei sa se afiseze undeva mai jos, spre exemplu, poti pune -50 sau -60. E vorba de o deviatie in pipsi a graficului.

 

La UniqueID umbli doar daca adaugi mai multe instante ale acestui indicator pe acelasi chart. Fiecare instanta trebuie sa aiba un numar unic acolo.

 

Si uite si cateva screenshoturi.

 

Sper sa-ti fie de folos. Daca ai intrebari, ascult. Bafta!

BumaSoft Higher Candles.ex4

post-2648-126988604211_thumb.gif

post-2648-126988629576_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.