Sari la conținut

Setare la un indicator trasnet!


Postări Recomandate

As dori daca poti sa incarci indicatorul asta si sa ii faci o setare pe eurusd sau gbpusd sau oricare alta setare pe 5 min sau 15 ca e cel mai productiv, sa ne punem mintile la contributie si sa facem un reglaj pentru a goli piata de pipi.

Hadeti impreuna sa realizam si postati cele mai bune setari ale voastre. cea mai buna va fii recompensata!

3 MA Cross w_Alert.mq4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Hmm, nici macar nu e un expert... E doar un alt indicator care deseneaza sageti in dreptul unor crossuri de ma.

 

Cum ai vrea sa iti optimizeze cineva setarile ? Cum definesti tu defapt setari optime in cazul acesta ? Nu e ca si cum ar fi vorba de o strategie intreaga cu intrari si iesiri predefinite la care noi sa ne putem da cu parerea. Macar de ar fi fost un expert cu care sa se joace toata lumea pe back testing, macar asa de amuzament, dar nici atata lucru nu e...

 

Cred ca ar trebui sa iti revizuiesti un pic rugamintea, altfel nu cred ca te va putea ajuta cineva in vreun fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, nici macar nu e un expert... E doar un alt indicator care deseneaza sageti in dreptul unor crossuri de ma.

 

Cum ai vrea sa iti optimizeze cineva setarile ? Cum definesti tu defapt setari optime in cazul acesta ? Nu e ca si cum ar fi vorba de o strategie intreaga cu intrari si iesiri predefinite la care noi sa ne putem da cu parerea. Macar de ar fi fost un expert cu care sa se joace toata lumea pe back testing, macar asa de amuzament, dar nici atata lucru nu e...

 

Cred ca ar trebui sa iti revizuiesti un pic rugamintea, altfel nu cred ca te va putea ajuta cineva in vreun fel.

 

Idea este sa bagi bay cand sageata iti arat in sus si sell cand sageata iti arata in jos, sa fie asa de bine setat incat sa nu ai nevoie de stop lost, si sa mergi din buy in sell adica sa ai continuu o pozitie deschisa. Odata ce ai indicatorul bine setat partea cu EA-ul este floare la ureche, pentru asta e nevoie de o setare FOARTE BUNA.

 

Cred ca acum m-am facut mai explicit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Pai si cine sa iti faca tie back testing manual pentru a descoperi setarile optime pe un indicator care deseneaza niste sageti colorate ? Ai in primul rand nevoie de un expert.

 

Ti-am luat indicatorul si l-am bagat intr-un alt expert de al meu care ia lua tranzactii dupa aceasi metoda asa ca acum poti sa faci linistit back testing automat pe orice setari vrei tu pana dai de aur :)

 

Expertul functioneaza simplu, buy la sageata in sus + close ordin sell precedent si sell la sageata in jos + close ordin buy precedent. In rest iti ramane sa te joci cu el pe toate tf-urile si toate perechile pana te saturi de el si te apuci de studiat altceva... ceva mai bun.

 

Succes!

3MaExpert.mq4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ovidiu tu esti in cautarea Sfintului Graal :) Din pacate astfel de setari nu axista,unul dinre motive ;conditiile din piata sunt in continua schimbare , Poate cei mai experimentati i si vor face timp si i ti vor explica mai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Hmm, nici macar nu e un expert... E doar un alt indicator care deseneaza sageti in dreptul unor crossuri de ma.

 

Cum ai vrea sa iti optimizeze cineva setarile ? Cum definesti tu defapt setari optime in cazul acesta ? Nu e ca si cum ar fi vorba de o strategie intreaga cu intrari si iesiri predefinite la care noi sa ne putem da cu parerea. Macar de ar fi fost un expert cu care sa se joace toata lumea pe back testing, macar asa de amuzament, dar nici atata lucru nu e...

 

Cred ca ar trebui sa iti revizuiesti un pic rugamintea, altfel nu cred ca te va putea ajuta cineva in vreun fel.

 

Idea este sa bagi bay cand sageata iti arat in sus si sell cand sageata iti arata in jos, sa fie asa de bine setat incat sa nu ai nevoie de stop lost, si sa mergi din buy in sell adica sa ai continuu o pozitie deschisa. Odata ce ai indicatorul bine setat partea cu EA-ul este floare la ureche, pentru asta e nevoie de o setare FOARTE BUNA.

 

Cred ca acum m-am facut mai explicit

 

Asta se numeste utopie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ovidiu tu esti in cautarea Sfintului Graal :) Din pacate astfel de setari nu axista,unul dinre motive ;conditiile din piata sunt in continua schimbare , Poate cei mai experimentati i si vor face timp si i ti vor explica mai bine

 

Din experientza mea stiu sigur ca nu are sens sa incerci sa explici! O sa-si dea seama singur mai devreme sau mai tarziu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

:)

 

Lasati ca i-am facut si expert pe ideea lui. Astfel s-ar putea sa realizeze destul de rapid ca ce urmareste el e de domeniul stiintifico-fantasticului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ovidiu tu esti in cautarea Sfintului Graal :) Din pacate astfel de setari nu axista,unul dinre motive ;conditiile din piata sunt in continua schimbare , Poate cei mai experimentati i si vor face timp si i ti vor explica mai bine

 

Faza cu piata in continua schimbare este o scuza a necunoscatorilor, pentru ca ai date sa testezi orice indicator inca din '70 pe orice paritate, deci ai istoricul total la orice paritate si poti verifica.

Oamenii se schimba regulile ram aceleasi, si daca imi spui ca nu iti pot argumenta cu cea ce a facut W. Gann cel care a fost 45 de ani pe Wall Street a fost prima persona privata care a avut un avion personal a trecut prin criza din '29 a murit bogat, lucru rar pe Wall Street si a prevazut criza din '29 si alti prin metodele lui le/au prevazut si pe cele ulterioare lui.

Conditiile sunt schimbatoare numai in cazul urmator la inceput lira nu mergea 100 de pipi pe sesiunea Londoneza meargea vro 30 40 de pipi sau cant mergea, formulele bune nu RSI MACD SAR sau altele si apoi toate aceste indicatoare care au fost o revolutie la vremea lor sunt si acum bune daca le incarci pe date bune nu pe date ireale si neadevarate cum folosesc majoritate trederilor. CEA MAI BUNA FORMULA PE DATE PROASTE SI IREAL O SA DEA NUMAI REZULTATE PROASTE CHIAR DEZASTRUASE. Deci nu intodeauna formula este de vina.

Sper sa va fie de folos ceea ce am spus eu aici si cand iei sfaturi de la cineva care nu are succes nu iti poate spune reteta succesului. Nu stiu ce intelegeti prin Haly Gral dar eu stiu ca exista formule matematice care sa indoaie piata, binenteles cu managementul riscului si aplicarea corecta.

Scretul in forex nu e ce faci cand castigi, TOTI CASTIGA PE FOREX, cel putin odata orice trader a castigat, ci ce faci atunci cand pierzi!

W. Gann spunea " Daca cineva are dreptate in 6 cazuri din 10 poate sa faca o avere". Gann a fost un geniu si a avut succes asa ca te sfatuiesc sa ii analizezi ideile, si daca am scris ceva neadevarat terog spune-mi ca sa corectez. Poti face asta si pe mailul meu ovidiubenone@yahoo.com.

FLERUL NU ARE CA CAUTA IN LUARE DECIZIILOR DE TRANZACTIONARE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.