Sari la conținut

Cum sa faci bani pe FOREX


Postări Recomandate

Hai sa vedem... ce fel de broker care activeaza in Romania tine cursuri si apoi returneaza banii? eu stiu de Teletrade si de Admiral Markets sa faca asta...

 

Nu vreau sa acuz pe nimeni dar la Teletrade nu cred ca ar incerca sa atraga oameni de pe forumuri specializate pe Forex mai ales de pe unul in care exista deja un topic ce le face o reclama mai putin placuta...

 

Ar mai ramane Admiral Markets sau daca mai stiti careva pe altii...

 

Later Edit: Exista probabil si varianta in care sa fie un cursant mega entuziasmat care s-a hotarat sa le faca reclama... dar daca ar fi fost asa cred ca mai degraba ar da mai multe detalii aici si nu ar fi atat de secretos. e clar ca ceva e dubios aici

Editat de sian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

referitor la Patriciu no comment... nu-l cunosc personal si ce se zice in media nu tot timpul e adevarat... nu avem de unde sa stim tot ce se intampla in culise... poate e pufos roz si frumos parfumat sau poate e lipicios, scarbos si pute a rahat... nu am de unde sa stiu :):sad:

 

si sa revenim la topic... ce fel de barbat (male cum e inregistrat pe forum) isi alege nickname Julia? :)

 

Cine stie ce ciudatenie a naturii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie asta mi-a placut:

Ulterior esecului am studiat cu un broker specializat pe educatie, a durat 2 luni, dar s-a meritat pe deplin! M-au invatat sa am disciplina, psihologie puternica, sa-mi creez o tehnica de lucru si cel mai important, ce inseamna money management.

... uauuuuuu ... 2 luni???

Intrebarea este : cu sambete si duminici sau doar in zilele lucratoare?

 

P.S. Da. Bun venit pe forum barbate. Nu te uita la comentarii, lumea e rea, are arme, trage! ... dar pipsii conteaza

Editat de sec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer eu asi investi intr-un broker 2-3 mii euro(fara sa mii mai returneze) daca m-ar convinge ca ma poate invata ceva ce m-ar ajuta sa imi recuperez investitia in el intr-o perioada rezonabila de timp ,dar nu chestii de genul cum spunea Julia (sau Juliu daca e male )cu disciplina ,psihologie puternica, MM,stapanirea emotiilor ,etc ;disciplina o deprinzi (sau nu)de mic ,e greu sa pui cal batran la ham ,iar cu psihicul si stapanirea emotiilor te nasti ,nu poate sa te invete cineva decat teoretic dar practic daca la o anumita suma iti tremura chilotii uiti tot ce te-a invatat omul si faci tot cum iti dicteaza capatana sub influenta adrenalinei ;eu cred ca singurul avantaj sa apelezi la niste cursuri platite este ca scurtezi timpul pentru a acumula niste notiuni de baza ,nu mai stai sa pierzi timpul cautand pe net sau in diferite carti ;dupa ce le-ai acumulat Dumnezeu cu mila ,cum ti-e norocul si cum te duce capul ,oricum se stie ca sistemul care la unul a dat randament la altul poate insemna falimentul ;degeaba imi spune mie ca nu e bine la o tranzactie sa risc mai mult de 2 % din buget daca eu am vazut ca am randament la un risc de 10 % ,sau poate castigurile mici nu ma satisfac si atunci sant dispus sa risc mai mult ;normal ca daca eu vreau un profit de 10mii $ pe luna nu o sa tranzactionez ordine de 10 $ si sa le inchid dupa 1 $ profit ;aici e ca in jungla ,fiecare pe cont propriu ,cel mai tare supravietuieste cei mai slabi (si mai multi :sad: )cotizeaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer eu asi investi intr-un broker 2-3 mii euro(fara sa mii mai returneze) daca m-ar convinge ca ma poate invata ceva ce m-ar ajuta sa imi recuperez investitia in el intr-o perioada rezonabila de timp ,dar nu chestii de genul cum spunea Julia (sau Juliu daca e male )cu disciplina ,psihologie puternica, MM,stapanirea emotiilor ,etc ;disciplina o deprinzi (sau nu)de mic ,e greu sa pui cal batran la ham ,iar cu psihicul si stapanirea emotiilor te nasti ,nu poate sa te invete cineva decat teoretic dar practic daca la o anumita suma iti tremura chilotii uiti tot ce te-a invatat omul si faci tot cum iti dicteaza capatana sub influenta adrenalinei ;eu cred ca singurul avantaj sa apelezi la niste cursuri platite este ca scurtezi timpul pentru a acumula niste notiuni de baza ,nu mai stai sa pierzi timpul cautand pe net sau in diferite carti ;dupa ce le-ai acumulat Dumnezeu cu mila ,cum ti-e norocul si cum te duce capul ,oricum se stie ca sistemul care la unul a dat randament la altul poate insemna falimentul ;degeaba imi spune mie ca nu e bine la o tranzactie sa risc mai mult de 2 % din buget daca eu am vazut ca am randament la un risc de 10 % ,sau poate castigurile mici nu ma satisfac si atunci sant dispus sa risc mai mult ;normal ca daca eu vreau un profit de 10mii $ pe luna nu o sa tranzactionez ordine de 10 $ si sa le inchid dupa 1 $ profit ;aici e ca in jungla ,fiecare pe cont propriu ,cel mai tare supravietuieste cei mai slabi (si mai multi :sad: )cotizeaza

 

Parerea mea este ca daca angajatii companiilor de brokeraj care tin cursuri ar stii cu adevarat sa faca profit pe forex constant nu ar mai fi acolo. Fie ar fi traderi independenti pe banii lor sau pe banii investitorilor fie ar fi angajati ca si traderi in cadrul anumitor companii si atunci in mod cert nu ar mai sta sa tina cursuri. Just my 2cents...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

perfect de acord ,mai ales daca profitul lor se rezuma la diferenta dintre van/cump asa cum afirma; important este sa aiba cat mai multi clienti care sa deschida cat mai multe ordine ,ca pierd sau castiga pe ei nu ii afecteaza ;adevaratii traderi(sau consultati in afaceri ) pe mana carora iti dai banii sa tii inmulteasca lucreaza cu firme ,mai putin cu pers. fizice pt ca sant sume f.mari si procentul din castig (nu stiu daca suporta si din pierdere )incepe de la 30 % plus bonusuri pt depasirea anumitor targheturi prevazute in contract ;am fost si eu la Teledrade pt angajare ,erau intr-un apartament cred cu 3 sau 4 camere modificat si a inceput sa ma abureasca unu ca nu asi fi dat nici un cent pe mana lui si cand a vazut ca "nu pun botu " la vrajeala lui si am inceput sa ii pun intrebari incomodea a zis ca o sa ma mai caute ;in anunt spunea ca au 50 de posturi si cand l-am intrebat unde incap acolo 50 de persoane a dat-o cotita ca nu chiar 50 si dupa doua luni a aparut iar anuntul tot cu 50 de posturi;

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai baieti mai , cineva a aruncat o piatra intr-un post si alte cincizeci de posturi se chinuiesc sa o scoata :sad: c`mon...studenti platiti cu 200 eur pe luna sa faca reclama pe diverse forumuri .io zic sa inchideti si banati userul sau usera sau ... mai discutati poate iese ceva :)

Editat de vali7397
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.