Sari la conținut

Strategie cu elemente preluate de la Bill Williams plus altele


Postări Recomandate

Aligatorul încă e treaz, dar în sens opus, iar fractalul ar fi valid la limită dacă nu ar fi unul mai nou în sus. Aşteptam încă de ieri o inversare de trend astăzi, dar încă nu intru, să vedem cum evoluează. În afară de AO, nimic nu îmi crează semnale valide de sell. Rămân cu ochii pe el şi merci de hint, că nu eram în faţa PC-ului. Notificare de răspuns -> mail -> Blackberry -> fuga la PC să vedem MetaTrader-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aligatorul doarme, dar e singurul care nu dă semnal de sell. AO face cross și din ce am mai citit, lumea se așteaptă la un short pe EURUSD. Așa că m-am băgat și eu, am pus un SL generos (presmit că va mai oscila puțin) și acum așteptăm să o luam la vale (în sensul pozitiv al expresiei :)) )

 

Offtopic
Bine că ai scos EUR din numele topicului, chiar mă gândeam că e prea restrictiv.
Editat de amiralul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe. Chiar te asteapti sa le castigi pe toate? :)

 

Idea cu aligatorul era sa incerci sa intri atunci cand isi schimba starea fie dintr-o directie in alta fie din adormire, semi-adormire in "cascat" / deschidere.

 

Fractalul care nu s-a activat era ideal. Daca era spart cred ca sansele erau suficient in favoarea trade-ului.

Uite si un exemplu de inversare. Practic aligatorul nu a adormit... ci doar s-a intors la 180 grade :))

 

post-2415-029699000 1284481574_thumb.gif

 

Offtopic
Poti sa faci asa cu alligatorul

 

http://www.youtube.com/watch?v=fqabLtQW5lM

 

si se intoarce de pe o parte pe cealalta

Editat de Cityzen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.