Sari la conținut

Perfectionare Sistem Scalping


Postări Recomandate

Folosesc sistemul format din 2 indicatoare Slope Direction unul de perioada 10 si metoda 3 si altul de perioada 100 si metoda 2. Cumpar si vand cand ambele indicatoare au aceeasi culoare pe Time Frame de 1M pe GBP/JPY. Totul functioneaza perfect pana cand apare zona de zgomot cum e la sfarsitul pozei. Stiti un indicator care miar putea arata cand pretul se misca smooth ? Sau o periada de timp cand este clar cine conduce piata ?

post-3536-127471160374_thumb.png

Slope DIRECTION.mq4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Asa ceva nu am auzit sa existe si de asa miscari nebune nu ai cum sa te feresti decat cu SL si managementul banilor.

acele perioade le poti afla din stirile pe dolar lira jen. Cand vin cu "rosu" stai deoparte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Am vrut sa-i scriu mesaj utilizatorului

l618033 si vad ca e blocat ..

 

poate o sa citeasca aici :

 

Salut, este dificil sa fii scalper ... ciudat ca au blocat topicul tau, eu asa castig la forex , alta varianta nu am gasit.

Pregatirea in scalping dureaza mult si necesita multa rabdare , cheia este PA (Price Action), pentru mine nici un indicator nu are valoare, doar liniile de suport / rezistenta , High si Low la 4h.

 

Sigur ... scalpingul are avantajul ca e diferit de swing sau position trading , cu SL la 1000 pipsi , (MAI BINE NU-L MAI PUI Posted Image).

Parerea mea este ca daca nu poti castiga pe daily sau Weekly, nu o sa castigi nici la scalping, cu toate ca se spune ca scalpingul este pentru incepatori.

 

Poti incepe cu :

http://youtu.be/Q42PGn7B8jM

 

http://www.4shared.c...ndle_course.htm

Editat de dandesign
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.