Sari la conținut

Postări Recomandate

De fapt 1 tranzactie de 112 pips in aproape 1 ora. Desigur - foarte profitabil. Folosind, nu 0.01 lot, ci de fapt 0.03 lot spart in 3, cu piramidare in pierdere.

 

StopLoss de 340 pips, de forma. De ce ai inchis acolo ?

 

Forumul asta, din cate stiu eu, este pt.schimb de experienta.

 

Inteleg ca esti foarte sigur ca ai gasit strategia milionara si nu vrei sa o dezvalui. Este optiunea ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite ca nici nu am observat ca sunt cu SL in 340

 

insa testele au fost facute cu SL=15 ;cred eu extrem de mic .( ma bazez pe exactiatea momentului de intrare in tranzactie)

 

bine ca mi-ai zis !

 

de ce am oprit tranzactiile ?

pai ma stresa ... colegul acela ingrijorat si am vrut sa ii arat ca nu e nici o smecherie , si ca functioneaza....

 

 

de ce ai zis ca e aproape o ora ? in tabelul ala arata 3 minute ; sau ... a ? sunt debusolat ! ( m-am laudat degeaba ?)

( off... uite-asa patesc mereu...)

Editat de Magicianul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iata si prima oferta...

cam subreda ce-i drept....

insa ar putea fi un inceput ...

( daca as accepta :) )

 

Sa nu cumva sa accepti ca dupaia cumpara toata lumea si vor castiga toti si nimeni nu va mai pierde. Si-uite-asa se duce de rapa forexul. Iti dai seama ce plictiseala va fi. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 luni mai târziu...

Vreau sa il testez live( cateva luni eventual;); insa cea ce trebuie sa recunosc este ca am cam fortat managementul riscului si deci formarea loturilor pentru ca stiam ca perioada de testare este buna.

L-am testat doar pe "back test" . nici macar o saptamana pe live acount .

 

altu care a descoperit magia forexului la fel ca mine, cu timpul devii mai destept adica inveti, am mai facut si eu scheme dastea in care visam sa dublez banii in 2 zile,

si chiar reusisem, hedge, piramidare care au mers cateva zile pana s-a schimbat piata si nu a mai mers nimic si s-a ales praful de visele mele.

viseaza si tu in continuare ca doar cu asta ramai.

cand o sa faci din 10e vreo 10000e iti dau si eu 10e sa mai faci o data.

o sa ajungi la vorba meseriasilor si cand o sa faci 10% o sa fii fericit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.