Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
* * * * * 5 votes

Undele Elliott - analiza si trade

• Please log in to reply
990 replies to this topic

#991 ovidiu_gnt

ovidiu_gnt

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 225 posts

• Tranzactionez din 2009

Posted 07 June 2013 - 08:41 AM

Salut ,

Cred ca incercarea de a anticipa , miscarea pietei in pasi mici , nu este o reusita pentru mine ( ma grabesc ) , asa ca din acest moment , voi posta analiza doar pentru intervale de timp mari ( fac referire la postarile 925 si 978 ) . Asa cum am scris in  978 , Eur/Usd va ajunge la o valoare de peste 1,3710 . Raman la aceeasi parere si acum , spunand in acelasi timp ca probabil nu v-a depasi valoarea de 1,4080 . Acest val ce se afla in desfasurare , este o dubla combinatie , in care primul val este un plat comun ( valul b a retras valul a intre 81% si 100% ) . Dupa finalizarea valului c si implicit a valului plat ( posibil 1,3400-1,3500 ) , vom avea o corectie x , iar apoi un al doilea val format din 3 sau combinatie de 3 segmente . Sper sa ajute pe cineva aceasta analiza .

Spor la pipsi !

Attached Thumbnails

• EUR-USD-H4-07.06.2013.png

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.