Sari la conținut

Undele Elliott - analiza si trade


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 990
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

am_kabibi> merci. poti sa imi recomanzi o carte buna pentru deprinderea analizei Elliot. de fapt ma intereseaza o strategie de tranzactionare forex cu randament constant si pozitiv.

 

Cit tine de EWA pt incepatori gasesti aici pe vamist un material tradus si pregatit de prietenul nostru Flames:

http://forum.vamist.ro/topic/2146-elliott-wave-concepte-fundamentale-partea-i/

Pe parcursul studiului daca apar intrebari adreseaza-le numaidecit aici si eu sau altcineva numaidecit iti vom raspunde.

EUR U$D. Am trecut la alternativa. Azi se pare ca sunt alegeri in SUA, piata e nervoasa.

post-4587-095699400 1288623103_thumb.gif

post-4587-027374600 1288623110_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vin si eu cu o parere la intrebarea lui gigel. Personal am folosit mai mult tipuri de analize, pana a gasit ceea ce imi convine cel mai mult: EWA, de aceea ti-o recomand calduros. In legatura cu intrebarea ta, in EWA primordial e paternul, cum zicea si am_kabibi mai sus undeva, restul chestiilor sunt de ajutor.Personal mai folosesc macd-ul(5;34;5)(ca marea majoritate a elioticienilor), linii de trend si canale, S/R, clustere fibo etc. Insa acestea sunt instrumente suplimentare, si trebuie privite ca atare. Referitor la carti, eu am citit Prechter si A.J.Frost(gasesti cartea pe net), Robert Balan, R.N.Elliott, si D. Voznii(cartea e numai in rusa). Totodata, vezi Bill Williams(ce are referior la EWA si fractali, facand abstractie de la crocodili si hipopotami). Referitor la strategie, o sa gasesti singur raspunsul la intrebarea ta dupa ce o sa incepi sa faci analize EWA(pentru inceput citeste strategia lui Balan de la finalul cartii lui). Succes!

Editat de deos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ gigel, eu nu as risca acuma un short pe euro, sunt unele semne k unda e din triunghi deja s-a format, asa k asteptam confirmarea prin spargerea maximului de ieri, si mergem long - parerea mea bineinteles. O sa vin cu o analiza, mai tarziu la confirmarea triungliului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.