Sari la conținut

Undele Elliott - analiza si trade


Postări Recomandate

In ultimul timp am observat k topicul s-a animat mult, iar numarul celor care sunt interesati de astfel de analize a crescut. Aici aveti o intreaga "biblioteca" de materiale cu, si despre EWA, atat in engleza cat si in romana. Mai sunt ceva materiale de sortat si uploadat, insa procesul ia destul timp. Pe parcurs o sa mai fie adaugate materiale, care se cred utile. Sper sa va fie de folos, mai ales incepatorilor.Spor la citit!!!

Editat de deos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 990
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Buna ziua tuturor!! Trebuie sa recunoastem ca, defapt, avem un triunghi destul de proportional format. Spargerea lui era iminenta mai ales pt ca celelalte perechi au terminat demult corectia.

 

He-he, intradevar foarte frumos ce sa intamplat, toate perechile: chf, aud, nzd, huf, sek, dkk etc. au plecat intr-un nou val impotriva dolarului. Acuma urmeaza faza cea mai frumoasa adunarea profitului, care cred k va fi unul bunicel. As indrazni sa spun k dupa acest val, trendul se va intoarce pe toate perechile. Dar sa nu ne grabib, ci sa savuram rodul muncii de vre-o 2 saptamani incoace!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toti ! zik sincer din mine nu iese prea bun Eliotist dar incerc sa invat si sa observ niste nuante , la momentul dat am observat urmatorul fapt:

 

a 5 unda din toata cresterea la momentul dat constituie 161.8 % din unda 1 deci presupun cadere de la nivelul dat , plus la aceasta am ajuns in regiunea minimului 1.4230 primei unde de cadere, dupa Elliot n-ar trebui sa ne ridikam mai sus !

 

Aceasta e parerea mea deci domnilor daca am gresit unde-va va rog sa ma iertati.

 

Cu respect Andrei Ivanovici.

post-5001-077993200 1288867672_thumb.gif

post-5001-080804000 1288867709_thumb.gif

post-5001-043223200 1288867743_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toti ! zik sincer din mine nu iese prea bun Eliotist dar incerc sa invat si sa observ niste nuante , la momentul dat am observat urmatorul fapt:

 

a 5 unda din toata cresterea la momentul dat constituie 161.8 % din unda 1 deci presupun cadere de la nivelul dat , plus la aceasta am ajuns in regiunea minimului 1.4230 primei unde de cadere, dupa Elliot n-ar trebui sa ne ridikam mai sus !

 

Aceasta e parerea mea deci domnilor daca am gresit unde-va va rog sa ma iertati.

 

Cu respect Andrei Ivanovici.

 

Da Иваныч, 1.4200 ar putea intoarce pretul, insa totusi cred ca e o rezistenta provizorie in drum spre 1.4500. Avem linia trendului 2-4, ne orientam dupa ea. Cu sell stopul nu m-as grabi. Pentru ca in cazul in care acum finalizam unda trei ci nu unda C ai toate sansele sa-ti ia ordinul si dupa sa o apuce invers. E parerea mea personala.

Bafta!!

post-4587-044626500 1288873067_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.