Sari la conținut

O altfel de oportunitate de trading


Postări Recomandate

Salut, numele meu este Tiberiu Anghel si sunt Business Development Officer in cadrul firmei Monteneo investments. In urma unei discutii purtate cu domnul Stefan Vaduva am primit acceptul lui de a posta aici un astfel de mesaj.

 

Compania Monteneo Investments a inceput activitatea in luna aprilie. Scopul este de a deveni primul proprietary trading arcade din Romania. Multe astfel de companii se afla in Londra si in Chicago. Ce inseamna asta? Recrutam traderi, brokeri, cat si alte persoane pasionate sau interesate de acest domeniu. Aceste persoane trec printr-un training de o luna (doua saptamani notiuni teoretice si training pe platforma, doua saptamani practice: o saptamana demo, o saptamana live, in contul companiei). Dupa acest training, cei care indeplinesc standardele noastre intra pe trading floor si tranzactioneaza banii companiei in baza unui contract de self-employed. Trainingul nu este platiti nici de o parte nici de cealalta.

 

Ce tranzactionam? Exclusiv futures, momentan formam o echipa de petrol. Nu tranzactionam FOREX deoarece are o volatilitate prea mare pentru incepatori, asta inseamna ca ar pierde bani. Compania are o strategie, adusa chiar din

Londra, testata si avizata in vederea castigurilor.

 

Cum tranzactionam? Compania noastra beneficiaza de platofrme profesioniste DMA (direct market acces). Asta inseamna ca nu avem market maker, tranzactionam direct in bursa, fara spread (nu exista diferenta de pret intre vanzare si cumparare).

 

De ce postez acest mesaj? Sunt foarte multi oameni pasionati de forex in Romania. Noi vedem in acesti oameni o resursa foarte important pentru dezvoltarea companie. La randul nostru, noi oferim o alternativa mult mai sigura si facuta intr-un mod profesionist de a tranzactiona. Practic noi am dori ca prin intermediul acestui forum sa putem sa raspandim vestea despre aceasta oportunitate, nu sub forma de reclama, ci sub forma de informare. Sunt mult mai multe lucruri de spus, iar pentru orice alte intrebari va stau la dispozitie ori aici, pe forum, ori pe adresa de e-mail atiberiu@monteneoinvestments.com.

 

 

Siteul companiei este www.monteneoinvestments.com. Mai avem deasemenea un proiect in stadiul beta, un site de stiri axat in special pe instrumente derivate. www.financialfatcat.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...
  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Salutare,

 

Am vazut ce pot cei de la Monteneo Investment si cred ca sunt super profi.

 

Ceea ce ofera ei este muuult peste ceea ce primeste orice trader de retail de la un broker forex.

 

Nivelul cursului pe care il fac este una cel putin medie. Merita incercat!

 

Succes tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci pana la urma este vorba despre un curs la fel ca si "oportunitatea de trading" de la teletrade? Si astia au anunturi pe siteurile de joburi cum ca angajeaza traderi dar cam toti stim ce se intampla acolo caci pana la urma tu trebuie sa scoti bani din buzunar si jobul de a deveni trader e depaaarte daca nu imposibil de obtinut... La fel s-a intamplat si la active international sunt forumisti care pot sa confrme ca au patit-o pe pielea lor.

 

Cineva a contactat acest domn Tiberiu si la doua saptamani dupa o prezentare "super profi" cum zice ryu a acestei oportunitati in care se vorbea de curs cu 12 oameni neplatit, s-a ajuns la o varianta de 3 oameni la curs si un backup de 5000$ bani adusi de acasa daca chiar vrei sa colaborez cu aceasta companie cu explicatia "ne-am razgandit si am schimbat planul de bataie".

 

O astfel de schimbare radicala si o astfel de explicatie nu par a fi "super profi"... si da de banuit indiferent de serviciile extraordinare pe care le-ar oferi ei. Putea fi gasita macar o exprimare mai frumoasa, o explicatie ce ar da impresia de profesionalism... nu targuiala de genu "ne-am razgandit".

 

Sunt si altii care s-au interesat despre oportunitate? Li s-a spus acelasi lucru?

Editat de sian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze pentru aceste mesaje de spam de pe acest forum. Persoana care a postat aceste comentarii este web designerul cu care am lucrat pentru siteul Financial Fat Cat (dupa cum ati vazut si posturile lui se refera mai mult la acest site). Din cauza unor disesiuni legate termenul de finalizare si de calitate produsului finit, am decis sa renuntam la serviciile lui. Se pare ca nu a fost foarte multumit de acest lucru.

 

Andrei Perianu este Business Development Manager in cadrul companiei noastre si nu are nimic a face cu cel care a facut id-ul Andrei_Parianu.

 

Deasemenea, absolut toate posturile publicate de individul de mai sus sunt false si au caracterul de a denigra imaginea companiei noastre fara vreun fundament real. Acesta este motivul pentru care nici nu ati primit vreo explicatie sau vreo dovada legata de acuzatiile aduse de acest user.

 

Pentru a elimina orice forma de suspiciune legata de activitate Monteneo Investments voi raspunde la orice intrebare care mi se va adresa pe acest forum sau prin alte cai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deasemenea, absolut toate posturile publicate de individul de mai sus sunt false si au caracterul de a denigra imaginea companiei noastre fara vreun fundament real. Acesta este motivul pentru care nici nu ati primit vreo explicatie sau vreo dovada legata de acuzatiile aduse de acest user.

 

Eu sunt individul de mai sus?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci pana la urma cum ramane mai cautati traderi ?

daca vreti un statement, atasez un cont pe care am lucrat mai bine de 6 luni, si voi continua in continuare sa tranzactionez.

 

O zi buna,

post-2700-077962900 1283889331_thumb.gif

DetailedStatement.htm

Editat de Vaxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

 

Deasemenea, absolut toate posturile publicate de individul de mai sus sunt false si au caracterul de a denigra imaginea companiei noastre fara vreun fundament real. Acesta este motivul pentru care nici nu ati primit vreo explicatie sau vreo dovada legata de acuzatiile aduse de acest user.

 

Eu sunt individul de mai sus?

 

haha, eu am sters postul intermediar, al userului andrei_parianu, pentru ca aparea pe mai multe topice exact acelasi text, si mi s-a parut spam, dar l-am sters inainte de a apare replica lui atiberiu,vezi aici. Im pare rau pt confuzia creata, hihi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.