Sari la conținut

Traders workshop


Stefan

Postări Recomandate

Chiar daca este normal, lumea sta deoparte cand e vorba de "necunoscuti". Poate fi vorba de teletrade sau active international de care multi nu vor sa auda ca au avut deja experiente neplacute cu ei, sa nu mai zic de cei cu reclama cu Maria vanzatoarea si acrobatiile ei pe Forex... =))

 

Anul trecut a avut loc acel seminar sustinut de BForex care parea foarte promitator in prezentare, money channel, speakeri importanti etc... si suficient de multa lume a plecat cu un gust amar de la acel eveniment.

 

Eu cred ca brokerul respectiv oricum va tine workshopul respectiv si daca nu se arata nimeni de pe forumuri interesat. Ce aveau de pierdut daca spuneau din start cine sunt si ce au de gand? Din motivele mentionate mai sus cred ca mai mult aveau de castigat daca chiar sunt seriosi si respectati. Daca Stefan s-a bagat in treaba asta sunt convins ca sunt cat de cat seriosi si respectati insa nu toata lumea poate fi asa de sigura cum sunt eu.

Editat de Cityzen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă crezi ce zice Ştefan în primul post (faza cu istoria brokerului) poţi înţelege că-i broker serios. Eu (care-l cred pe Ştefan) chiar dacă n-aş şti cine-i brokerul, nu m-aş putea gândi la taletrade sau alţii de genul acela.

 

Am fost la conferinţa BForex şi da a fost un sales pitch de toată jena accentuat şi pe penibilitatea aia cu money channel, dar m-am distrat atât la conferinţă cât şi după cu o parte din cei care au participat. Nu m-aş mai duce la aşa ceva şi cred că workshop-ul e ceva diferit şi nu va fi în stilul bforex.

 

Brokerul nu va organiza evenimentul dacă lumea nu-i interesată să participe. Tu ai organiza vreun eveniment ştiind, în urma unui sondaj, că nu-ţi vine nimeni? Mi s-a părut deştept managerul cu care am vb şi nu cred că aruncă banii aiurea.

 

Dar e important ca cine participă (sau o parte din ei) să vorbească, să prezinte ceva. Altfel va vorbi doar brokerul si nu mai e distractiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii care este faza ? Pai eu daca vreau sa vin, unde vin fratilor ?, sau mai bine zis; vine unul la mine si zice: vreau sa vand masina, masina este belea f. buna, etc.. Pai cum sa cumpar eu masina aluia daca nu stiu cum arata ce marca este etc... La fel si cu acest broker. Chiar nu stiu ce fel de sondaj este asta, pe bune. Dupa mintea mea sondajul trebuia facut astfel. Broker-ul Alpari de exe. vine in romania si organizeaza un workshop. Intrebare, ce spuneti sunteti interesat sa veniti la eveniment ? si asa zic eu ca se aduna un nr. de voturi. Corect ? Mai departe broker-ul, numara voturile vede daca ii convine numarul de participanti si daca merita din punctul sau de vedere in functie de participanti sa arunce cu banii si sa organizeze evenimentul. Pai asa cum pot eu sa vin la un workshop, daca eu nu stiu din start cine este organizatorul, este ca si cum m-as duce pe camp ca sa vad ce anume, ca nu este nimeni.....

Cred ca din cauza insuccesului cu BForex cand atunci sa prezentat brokerul inainte, acum au dat-o la intors ca sa nu se intample exact la fel.

 

Bafta si nu mai umblati cu fofarlica. Fiti corecti

Editat de Vaxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am contactat organizatorul workshopului acum cateva zile. I-am spus ca sunt interesat dar as vrea sa aflu mai multe informatii daca se poate. Am primit un raspuns de genul: "Hai sa ne auzim dupa ora 16 oe skype, id-ul meu este.... ".

 

Unu la mana nu si-a pus problema daca sunt ocupat dupa ora 16, doi la mana nu si-a pus problema daca eu folosesc skype. Nu am intrat pe skype. A doua zi primesc mail de la respectiv: "Astept feedback de la tine". I-am raspuns ca si eu la randul meu asteptam mai multe informatii daca se poate asa cum am cerut in primul mail, insa eu nu prea folosesc skype. I-am raspuns ca daca chiar nu se poate prin mail, am sa il sun in zilele care urmeaza caci imi daduse si un numar de telefon.Apoi am primit urmatorul mail.

 

Tradeville intentioneaza sa organizeze un Workshop de FX Trading in parteneriat media cu FxTrader.ro , Vamist.ro si Bloombiz.ro.

 

La acest Workshop vom invita traderi cu experienta pentru a face networking si schimb de experienta.

Vom invita Traderii sa se inscrie la sustinerea unor prezentari daca doresc.

 

Nr. de locrui va fi limitat la 20.

 

Accesul la piete pe timpul participarii si sustinerea prezentarilor vor trebui facute utilizand platforma noastra.

Aceasta e singura conditionare din partea noastra, ca sponsor.

 

In cazul in care nu vor exista Traderi inscrisi pentru prezentari, vom avea doua prezentari sustinute de Traderi/Analisti din Tradeville:

1. Mihai Nichisoiu- Oportunitati Macro-Globale

2. Stefan Brandusescu - Strategia DiNapoli ( utilizarea unui set de indcatori AT existenti in platforma noastra).

 

Nu am raspuns... ca apoi sa mai primesc un mail

Ma gandesc sa-l facem Vineri, 5 Noiembrie, intre orele 16-21.

 

E ok ?

I-am raspuns ca nu m-am hotarat daca merg sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Cum ii spuneam si lui Cityzen pe privat:

 

Daca nu e cineva care sa organizeze un eveniment (fie el si broker), oamenii nu prea se intalnesc. Daca eram in tara organizam eu intalniri pentru ca am fost mereu pentru intalnirile face to face intre membrii comunitatii. Avantajul unui broker este ca are acces la resurse mai mari decat am eu si de aia ma gandesc ca ei vor putea sa organizeze evenimente mult mai interesante decat mine. Ca au si ei interesele lor sunt constient. Dar atata timp cat ofera ceva util pentru traderi si nu ii forteaza sa-si faca un cont la ei, nu am nimic impotriva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi Forumisti,

 

Avand in vedere discutiile aparute in jurul sondajului cu privire la organizarea unui Workshop de FX Trading,

consideram necesare urmatoarele precizari:

 

1. Firma de brokeraj care doreste organizarea Workshopului este Tradeville.

 

2. Vom reveni cu un comunicat oficial cu privire la data, locatia si alte aspecte organizatorice ale evenimentului.

 

 

Cu bine,

 

Valentin Cismaru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Tradeville in parteneriat cu Bloombiz.ro, FXTrader.ro si Vamist.ro va invita la Workshopul de FX Trading.

 

Intalnirea va ava loc in ziua de vineri, 5 noiembrie, intre orele 16-21, la Bucuresti, Bd. Carol I, Nr. 34-36, sector 2, Cladirea BVB, Etaj 2, Sala Cristal.

 

Workshopul se va dasfasura sub forma unor prezentari tematice si discutii libere. Cu acest prilej, veti avea posibilitatea de a socializa cu alti traderi pasionati de FX si de a schimba idei sau impartasi din experienta personala de trading.

 

Daca doriti sa sustineti o prezentare despre strategiile si indicatorii utilizati, va rugam sa ne scrieti la adresa workshop@tradeville.eu pana pe data de 20 octombrie a.c.

 

Avand in vedere ca numarul de participanti este limitat la 20 de locuri, va rugam sa confirmati prezenta dumneavoastra pana Vineri, 28 Octombrie, trimitand un e-mail la : workshop@tradeville.eu.

 

 

 

Cu deosebita consideratie,

Echipa Tradeville

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Imediat ce voi primi inscrierile si prezentarile le voi posta aici. Pana acum sunt sigure doua prezentari sustinute de analisti Tradeville:

- Mihai Nichisoiu - Oportunitati Macro-Globale;

- Stefan Brandusescu - Strategia Dinapoli.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No fain.Cum spune ardeleanul.Ce sa inteleg eu ca incepator?Eu stiu ca aprox.80%-90% din incepatori isi pierd repede capitalul investit si acuma vine un broker membru vechi pe vamist (sau nou) si Stefan (conducatorul si creatorul forumului Vamist) invita la o intilnire cu Brokerul respectiv (la inceput secret) max 20 dintre cei mai buni si experimentati tineri forexisti care ii avem in Rominia(locurile sint limitate).Oare o sa le spuna cum sa invete incepatorii sa nu-si piarda banii ???Sau ce credeti voi ca se va discuta la acest ;workshop;sau exact altceva?

Eu sint un pic inainte de pensionare, dar voi sinteti tineri,inteligenti (nu pe multi ii intereseaza de forex, citeva mii in Rominia)si ati putea voi sa aveti Casa voastra de brokeraj.Unii dintre voi cunosc deja secretele brokerilor (Tradelover spunea ca daca ar avea informatia care o are un broker ar sti directia trendului inaintea altora)De ce nu faceti un proiect(capital minim necesara pt o casa de broker cheltuieli de infiintare si cheltuieli fixe lunare etc ) , si dupa aia un sondaj sa vedeti cum stau lucrurile si daca sint interese in aceasta directie .O idee ,o firma pe actiuni infintata in Elvetia dupa legile elvetiiene care va deschide o casa de brokeraj in Caribic (sau Cipru )dupa conditiile de acolo.Serverele (computerele )pot fi in America sau RFG sau Londra voi stiti mai bine cumm functioneaza .Eu nu cred ca exista o casa de brokeri unde sa fie numai un singur actionar (probabil ca o banca are o casa de brokeri )dar banca are; n; actionari si nu pot sa cred ca voi generatia tinara sinteti influentati de politica (ma refer la cei ce intradevar se ocupa de forex).

Ma-i ginditiva ,nimic nu este imposibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.