Sari la conținut

Despre experti


Postări Recomandate

Am dovada clara,pentru ca eu fac bani cu un Expert Advisor Profesional,care face bani mereu ,un scalper ce il folosesc pe M1 pe EUR-USD.

 

Defineste te rog acest "mereu".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ovi70, pune si tu un screen cu sumele tranzactiile efectuate ca sa vedem si noi. Si despre expert este vorba ? Unul cumparat sau e facut de tine ?

 

In alta ordine de idei eu sunt curios cum a reusit omul asta sa castige atat in asa putin timp. Foloseste un EA superdestept, este vre-un trick ascuns sau pur si simplu sunt masluite campionatele astea ? Ma refer la Forexball si aici este si link-ul cu statement-ul romanului care se afla pe locul 1 la ora actuala :)http://admiralmarkets.ro/custom/contest/statements/StatementDetailed_677976.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@usernome

Da, ok, nu foloseste vreun EA, dar totusi chiar sa nu aiba nici o pierdere ? Pe mine asta ma mira. Sa aiba mai multe conturi sau subconturi din care sa faca transfer iar nu cred pentru ca e interzis de regulamentul jocului. Interesant e si ca prima tranzactie a inchis-o exact pe zero. Nici in minus nici in plus cu nici macar 0,1 pips :)

 

Offtopic

@usernome vad ca folosesti admiral si deltastock. Poti sa-mi spui ce avantaje/dezavantaje e unul fata de celalalt ? As vrea sa deschid un cont live si nu stiu pe care sa-l aleg :)

Editat de jonyx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti raspund aici scurt, de la deltastock am primit un bonus de 50$ cu care m-am jucat, mt4 e un demo + script care iti arunca orderele pe real, te scarpini putin aiurea nu stiu cat e de fiabil. platforma deltastock e mai avansata decat aia de la marketiva.

 

admiral ma joc ca e usor de depus cu cardul si daca ai cont ing poti sa extragi cu 5$ din cont.

acum am un expert facut de mine si imi trebuie un cont cu tranzactii nano, in cateva zile iti zic si de liteforex.

 

 

si acum pt neutral, poti sa imi arati o grafic cu un cont de al tau? ca sa faci bani din forex nu iti trebuie super ozn-uri cu 16 motoare, cunosc cazul unei persoane cu 4 clase care face bani din forex intr-o zi cat poate nu fac eu in 3 luni de job. asta a fost impulsul meu de a ma apuca de forex.(si eu am 16 clase si degeaba..)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@usernome Thx pentru raspuns, m-am cam obisnuit cu mt4 si as prefera sa lucrez pe platforma asta (nu inteleg insa in ce sens zici ca e demo mt4 ? E adevarat ca mi-a facut si mie figuri zilele astea mt4 de la deltastock, deconectari dese, dar cred ca a fost de la serverele lor pentru ca la alti brokeri tot cu mt4 nu am avut asemenea probleme.)

 

Tare faza cu omuletul cu 4 clase :D Tu chiar vorbesti serios ? (sta pe real sau pe demo ?) O fi oleaca asa mai tuciuriu la fata personajul in cauza ? :) Atunci nu m-as mira ca in general astia au tupeul in vene. Si iti trebuie oleaca de tupeu si in Forex :)

Editat de jonyx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e tuciuriu, a stat mai mult la soare :)

deltastock nu vor sa plateasca pt mt4, si au facut un script care iti copiaza orderele prin alt server de-al lor si nu direct din mt4. nu prea garanteaza ca orderele vor fi procesate si in ce stadiu se afla daca e putin mai multa agitatie.

sunt mai multi care iti dau bonus fara sa depui bani. plus500, iti dau 50ron dar esti foarte aproape de margin call, mai nou am descoperit si brokeri care iti dau bonus cont de 5$ dar cu valoare de punct de 10ori mai mica. adica echivalent 50$ pe cont micro. un lot nu e 100k e 10k., poti sa te joci si cu marketiva care iti dau si ei 5$ si poti pune order si de 0.0001$/pip dar nu au mt4.

 

stefan o sa caut aia cu offtopic ca am uitat cum se pune Posted Image

Editat de usernome
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.