Sari la conținut

nou pe forex


ykedo

Postări Recomandate

salut!

Ma numesc marius, am 20 ani si ma joc de cateva sa[ptamani pe conturi demo!

totul a inceput cu un interviu la o firma ca trader. mi-au cert 750 lei pentru training, nu am avut bani, am fost la seminariile gratuite

in rest am inceput sa invat singur, la alt interviu tot ca trader am vorbit cu directorul, i-am spus ca nu am bani de trainng si mi-a facut cadou o carte (scrisa chear de el), in rest babypips. si ceva carti de la biblioteca nationala.

am inceput cu un cont demo de 200$(cu atat vreu sa incep) si

:- stiti un broker cara imi ofera o parghie de creditare mare(1:500) 200$ * 500 = 100.000 daca lotul costa 100.000

pot face 10 tranzactii de 1 zecime de lot(mai exact 5 tranzactii cu sl la 40 pips) ?

:- am atasat o poza a contului meu, si as dori sa stiu parerea voastra!

Ps:

1 mentionez ca ultima tranactie (gbpjpy) de un lot am facut-o din gresala la sala de net si as fi inchis tranzacti daca pitat nu s-ar fi miscat in Pozitia favorabila mie)

2 ASTEPTA PARERILE VOASTRE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum zicea si Tradelover pe undeva, leverage-ul e cu doua taisuri, avand in vedere ca esti la inceput, cauta un broker cu leverage flexibil in sensul sa ai leverage mic de tot, pentru a-ti reduce sansele de a pierde. Esti la inceput si nu prea poti face mare lucru decat sa te protejezi. Succes.

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da am inteles care e treaba cu pargia de creditare. eu caut una mare pentru pentru a imi permite sa intru in mai multe tranzactii de 0.1 loturi ai pot intra in 10 tranzactii daca piata se misca favorabil. daca nu pot intra in 4 tranzactii cu sl la 50 pips. daca am un leverage de 1:100 pot intra in doar 2 tranzactii amble cu Sl la maxim 100 pips.

 

mentionez ca am tranzactionat pe mai uteconturi demo pe care le-am facut praf. depre inceputul asta ce parare ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal, cred ca poti sa mergi la fel de bine pe real ca si pe demo, desi multi nu sunt de acord cu asta. In cazul tau poti sa mergi la fel de prost ca si pe demo. Depinde de atitudinea cu care le tratezi. Daca respectii anumite principii, a caror cercetari te-au adus la concluzia ca vor functiona in procentaj decent, e foarte bine. Poti sa iti faci un jurnal de trade, chiar pe un blog, daca asta te va face sa fi "constient" de tranzactiile pe care le iei, cu analiza de rigoare - ideea in sine conteaza foarte mult pentru pregatirea psihica. Este, daca vrei, ca si cum ai merge la psiholog sa te tratezi de o anumita fobie, etc. O poti face si singur insa nu vei putea anticipa rezultatul insa prin simplul fapt ca vei merge la psiholog presupune atitudine, devotament fata de tine insuti si conteaza enorm. Asa si aici. Faptul ca iei mai multe tranzactii pe mai multe perechi inseamna expunere mare si, din proprie experienta iti spun ca e foarte dificil. Discutia asta poate degenera intr-o polemica acida insa e de gandit mult si bine inainte de a intra intr-o tranzactie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! din nou.

mentionez ca am citit mult pe acest foru in ultima perioada. acel cont demo s-a dus. altul.

as vrea sa spun ca m-am hotarat in privinta celor de la admiral markets. mi-am definit o strategie care inca trebuie finisata si moentan toate sunt bune

 

toate cele bune si caraciun fericit si multi pips tuturor, ne vedem la anul knd sper fiu gata pentru real!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

salut in nou! astazi incep cursurile de la teletrade! am observat ca au multe voturi negative si am ramas indecis!

Q: care ar fi cei mai ok pentru un astfel de curs?

apreciez orice fel de ajutor!

azi am fost la ei la sediu si am observat ca erau si ceva traderi pe acolo!

astept parerile si recomandarile voastre pentru cursul practic pe care vreau sa il incap de luni(28.02.11)

multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.