Sari la conținut

solicitare script MT4


Postări Recomandate

Buna ziua

 

Am tot cautat zilele astea pe mql4.com un script pt MT4 care sa-mi permita sa compar graficele(prin suprapunere pe aceeasi fereastra) a doua instrumente dar din pacate nu am gasit nimic. Poate nu am cautat unde trebuie.

Cine ma poate ajuta cu o sugestie i-as ramane indatorat.

 

Multumesc anticipat binevoitorului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc. Asta ar fii.

 

L-am slavat la indicatori.

Pe mine ma intereseaza sa masor spreadul dintre 2 instrumente la valori istorice.

Am vazut ca instrumentul ce il pun peste are o alta axa verticala ce nu corespunde cu axa instrumentului de comparat. Asta imi da oarecare dificultati in a masura spreadul la un moment dat. Interesant pentru mine ar fii ca ambele intrumente sa se raporteze la aceeasi axa verticala de valori.

 

Oricum iti multumesc pentru amabilitate si promptitudine. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar mai fii ceva...ma gadesc ca un grafic tip linie ar fii mai potrivit decat un candle OHLC. Oare s-ar putea modifica indicatorul in sensul asta? Eu nu sunt tentat sa-mi bag manutzele in el pentru ca modificarea ce as putea sa i-o aduc l-ar face, in mod sigur, inutilizabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic
N-am stiut unde sa scriu (era candva pe aici si un chat unde se putea intreba si raspunde rapid la cate o problema ),si se poate nota ca offtopic. am nevoie de un kit de platforma unde sa am un chart la Dow Jones piata spot.deci chartul care afiseaza strict sesiunea .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.