Sari la conținut

Semnale de tranzactionare gratuite - by analize_forex


Postări Recomandate

Is parsivi astia de la banci ,abia asteapta sa momeasca lumea sa mearga intr-o directie si ei trag tare in cealalta si clar nu poti sa te pui cu resursele unei institutii sau unui grup de institutii. Indiferent de ce cont ai avea. Poate doar daca ai un cont din 7-8 cifre altfel te toaca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ ZEUS -pentru semnale bune recomand traderi cu experienta mare pe AT, carolyn boroden, EWI, neowave.com, action forex, forex live.... etc. dar majoritatea sunt cu plata. din toata industria -(ce am verificat eu pana in prezent) pot spune ca cea mai buna tehnica pentru incepatori ar fi cea facuta de carolyn boroden, tehnica ei este o tehnica fractalica, simpla, bazata pe similitudini si clusteri, iti spun de ea ca e o tehnica care gerenereaza semnale pe toate tf cu intrari destul de precise stopuri mici cam ceea ce cauti tu. EWI, am mai scris despre ei (vand semnale scumpe dar vand si tehnica, te invata-semnalele sunt pe pachet 199usd cel mai ieftin si acu trebuie sa te axezi pe unul dintre tarderii de acolo recomnad GORMAN si KENNEDY pe care -i recomand), NEOWAVE genereaza semnale de la H4 in sus foarte precise si rare, are si niste statementuri de bun simt pe acolo , merge cu 100% pe an.... ofera entry, stop, managementul pozitiilor etc etc profesinist, statementul e facut pe risc de pozitie de 1%-timp de 5 ani, au fost niste caposi care au mers cu risc mai mare si cel mai bun rezultat a fost de 400% in patru luni (nerecomandat marirea riscului decat dupa 5 10 ani de meserie-poate nici atunci!)... ce scriu eu aici sunt observatii de-a lungul timpului si discutii cu unii mebrii ai acestor sit-uri. numai bine ZEUS!

Editat de flames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@industria generarii de semnale este uriasa, asta nu inseamna ca e si calitativa, arata mai degraba lipsa de cunostinte ale traderillor, o mare parte din aceasta industrie traieste din naivitatea celor multi. cand te decizi sa cumperi semnale (gratuite nu ai sa gasesti) tre sa vezi din statistici care sunt cele mai bune si care se pliaza pe particularitatile personale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pot spune ca cea mai buna tehnica pentru incepatori ar fi cea facuta de carolyn boroden, tehnica ei este o tehnica fractalica, simpla, bazata pe similitudini si clusteri, iti spun de ea ca e o tehnica care gerenereaza semnale pe toate tf cu intrari destul de precise stopuri mici cam ceea ce cauti tu.

 

Salut

exista vreo carte sau ceva documentatie pe undeva scrisa de doamna? asa pt incepatori?

 

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ de ex: CAROLYN BORODEN a fost considerata traderul anului in SUA mai multi ani la rand, asta ar putea genera o mare incredere in tehnica ei, eu dau doar niste exemple, are un statement bun, face parte dintr -o calsa elitista de traderi discretionari -mentorul ei fiind Robert MIner un lider in anii 80' 90'. multi care cumpara semnale si cauta tehnici de trade pozitive de fapt ei sunt pacaliti de capacitatea uriasa a industriei de acaparare... De fapt cand faci un asemenea pas tre sa cauti traderul si tehnica lui, nu semanalul!, ca sa poti sa ai continuitate.

Editat de flames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.