Sari la conținut

Intrebare


Catalina

Postări Recomandate

Buna!!

 

Am si eu o intrebare, de fapt, am nevoie de sugestii pentru lucrarea de dizertatie.

Tema mea este - Studiu privind evolutia si performantele bancilor pe bursa. Vreau sa utilizez analiza tehnica...ideea este ca tema trebuie sa fie legata in special de banci....iar eu m-am gandit la aceasta tema.

Orice sugestie este apreciata.

 

O zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

Salutari Catalina, bine ai venit pe forum.

 

Un prim pas ar fi sa iei un esantion de banci - cel mai bine este sa te axezi pe SUA, acolo probabil ai cele mai multe date disponibile. Apoi, iei toate cotatiile de pret din piata disponibile din ultimii 50-100 de ani, toate datele financiare pe care mai poti sa le gasesti etc.

 

Dupa ce ai datele, poti sa te apuci sa faci o analiza retrospectiva, atat tehnica cat si fundamentala.

In urma ei ar fi frumos sa indici o strategie(sau chiar mai multe) pe care ai fi putut sa o aplici in perioada analizata pentru a profita de pe urma evolutiilor.

Mai mult, in urma lucrurilor de pana acum, poti eventual sa faci niste recomandari de investitii pe viitor, zic eu ca ar impresiona comisia.

 

Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.