Sari la conținut

Admiral Markets sau Plus500


abc12

Postări Recomandate

Salut. Ce m-ati sfatui sa aleg admiral markets [[(nu cunosc mare lucru despre ei)(nu am tranzactionat la ei pe real)]] in schimb cu plus500 tranzactionez de 1 an si ceva si nu am avut nici o problema(doar ca nu stiu ce se intampla cu leverage-ul lor a scazut de la 1:100 la 1:50 si acum la 1:40 EUR/USD si restul la 1:33(forex)

Sa ma mut la Admiral Markets sau sa raman cu Plus500????Multumesc

Editat de abc12
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, eu as opta mai degraba pentru Admiral Markets, insa nu iti cer sa te sucesti, pana la urma conteaza in cel in care ai tu incredere. Cand vad, in schimb, numai site-ul de la plus500 mi se zburleste pielea, la propriu si ii vad doar ca pe o imagine de marketing si cam atat. Acum multi imi vor spune ca ba aia e mai flexibila, mai dinamica, etc insa daca esti foarte familiarizat cu piata nu iti trebuie nu stiu ce platforma, cu exceptia faptului cand diferenta se face la viteza de executie, cand ai nevoie de asta ca de aer (diferii strategii de la intra-day in jos).

 

Nu stiu altii cum sunt dar eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ii cunosc pe cei de la Plus500, insa sunt multumit de AM. Miniloturi, spread-uri mici. La leverage nici nu stiu exact cat am, ca nu prea ma influenteaza, insa probabil e 1:100.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, eu as opta mai degraba pentru Admiral Markets, insa nu iti cer sa te sucesti, pana la urma conteaza in cel in care ai tu incredere. Cand vad, in schimb, numai site-ul de la plus500 mi se zburleste pielea, la propriu si ii vad doar ca pe o imagine de marketing si cam atat. Acum multi imi vor spune ca ba aia e mai flexibila, mai dinamica, etc insa daca esti foarte familiarizat cu piata nu iti trebuie nu stiu ce platforma, cu exceptia faptului cand diferenta se face la viteza de executie, cand ai nevoie de asta ca de aer (diferii strategii de la intra-day in jos).

 

Nu stiu altii cum sunt dar eu...

 

pentru analiza folosesc MT4 :laugh: pentru ca cei de la plus500 au platforma naspa. cat despre viteza de executie e acceptabil(ex:daca cumperi la 1.4710 si se schimba pretul iti anuleaza ordinul nu il deschide la nus ce pret(valabil peste 2 pips)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e indiferent in sensul ca nu ma influenteaza daca este 1:50, 100, 200 sau 500, deoarece am expunerea in piata destul de mica. Cred ca limita de la care m-ar deranja ar fi undeva de la 1:10 in jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te-ai oprit la 2 brokeri mult prea diferiti si o sa primesti acelasi raspuns de la majoritatea. sunt multe lucruri care trebuie sa le iei in considerare. cand o sa te hotarasti care crezi ca e mai acceptabil o sa descoperi ba ca nu poti sa depui cu cardul, ba ca nu accepta decat conturi mai mari, ba ca nu accepta mt4, ba ca au comision enorm la retragere, ba ca ingheata platforma si iti papa banii si multe altele....

probabil nu o sa ramai o vesnicie la un singur broker si o sa vrei sa testezi si la altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Imi spui te rog ce ai ales pana la urma ?

Si eu m-am gandit la AM , dar nu imi convine ca nu au loturi de 0.1, 0.2, etc , adica mai mici de 1 si mai mari sau egale cu 0.1.

Sare de la 0.01 la 1 si nu am atatia bani ca sa-mi permit sa risc loturi mai mari de 0.1 maxim 0.5

E diferenta mare intre Real si Demo la AM ?

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.