Sari la conținut

Brokeri forex cu birouri in Romania


Stefan

Postări Recomandate

  • Management

Discutand astazi cu cineva despre piata forex din Romania ne-am dat seama ca nu exista nicio lista cu brokerii care au birouri deschise in tara noastra. Ar fi interesant de aflat exact cine desfasoara activitati de brokeraj la noi, indiferent daca firma este romaneasca sau nu (important este sa aiba cel putin un birou in Ro), daca sunt tepari sau nu (asta vom stabili cu timpul), daca au conditii avantajoase sau nu, etc. Voi incepe eu cu firmele pe care le stiu si va rog sa scrieti si voi despre cei pe care ii cunoasteti.

 

Asadar, in ordine alfabatica (acest post va fi editat pe parcurs pentru a aduga mai multi brokeri):

 

Admiral Markets

Bulbrokers

Deltastock

Forex Center

Goldring

iForex

TeleTrade

Tradeville

X-Trade Brokers

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 luni mai târziu...
  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

  • 2 luni mai târziu...

De ce sa aibe birou in Romania? Goldring de exemplu e white label pentru GFT.

Altfel zis, cu toate ca ai cont la Goldring, actually contul tau e la GFT.

 

Nu e un lucru rau.. dar daca esti trader serios chiar n-o sa te doara capul ca broekrul tau sa aibe un birou in Romania.

Mai bine stiu ca este supravegheat de FSA sau de FINMA si stiu o treaba.

Unii sunt foarte bineprimitori, pe cand altii zic ca nu se poate vizita biroul (poate fiind neexistent sau pivnita unei case)...

 

Piata Forex in Romania este foarte tanara, astfel populatia n-are nici cunostinta despre aceasta industrie iar nici bani sa investeasca...

Un broker mai bine isi deschide un birou in Hong Kong, sau in Singapore.. unde in loc de a acoperi o piata de 20 mil oameni, acopera una de 1 mld + oameni intr-o economie emergenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 luni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.