Sari la conținut

pareri despre robotei de tranzactionare


Postări Recomandate

@romeo_ilie

corect. bagi max 1000 si vezi ce se intampla. daca robotul iti pierde 50% te opresti si scoti restul de bani. Daca zici ca oricum ai pierdut zeci de mii, ce mai conteaza 500? Macar stii ca ai incercat.

Scrie-ne si noua cum a mers treaba! Bafta!

PS. adevaru-i ca sansele-s mici, intr-adevar, dar, incercarea moarte n-are!

Editat de johnbull
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene Apollo ...spune-mi si mie la tine cum ar trebui sa arate un site serios (ca sa te convinga pe tine)..... 

Myfxbook m-ar multumi.

 

 

1. Daca tu ai avea un sistem de tranzactionare BUN (cu probabilitate mare de castig bazat pe istoric real) cum l-ai prezenta. ?? si cu cat l-ai vinde ???

 

Glumesti ? :)

 

2. Cunosti pe cineva sa-ti garanteze castig 90% in forex  (ca vreau si eu) -

 

Nu cunosc pe nimeni care sa iti garanteze 90% castig.

.

Eu personal  am pierdut prin tranzactionare manuala zeci de mii , si pe langa asta am mai pierdut si timpul cu ochii in grafice prefacandu-ma ca sunt trader

Stim cu totii ORICE tranzactie fie automata fie manuala (indiferent de analiza care sta la baza) are o probabilitate de castig egala ~50:50, singura diferenta care o vad eu este

ca un sistem automat reuseste sa fie constant in decizii, fata de mine care sunt supus emotiilor, si mai mult nu am rabdare sa stau 10 ore cu ochii in monitor sa vad cand se potrivesc conditiile de piata, cu strategia mea

 

Mie mi s-a parut interesant ...deoarece ....poti risca 20% din cont cu perspeciva lejera de +100% /an ...intr-un sistem care istoric vorbind ofera o probabilitate buna de castig

(asta in cazul ca putem dovedi ca rezultatele postate acolo sunt adevarate)

 

Daca pentru tine mai putin de 20 de tranzactii timp de o luna reprezinta  o dovada solida ca acel sistem este profitabil, da-i bataie si nu ne mai intreba pe noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Da Eu  am participat la  programare si testarea acestui robot  (am facut parte din echipa)

2. Nu-stiu daca e chiar reclama mascata - am intrebat doar simplu ce parere aveti voi despre acele rezultate ....aici unde sunteti o comunitate de experrti in trading si evaluare

3. Pe de alta parte eu consider ca atunci cand apare un produs nou in piata .... comunitatea ar trebui informata si produsul evaluat

4. Apropos ..Deja exista cont pe real ..... dupa cum ai vazut(la linkul 3) ...doar ca nimeni nu o sa se oboseasca sa-ti dovedeasca ...

ba mai mult exact cum ai spus si tu ...... cine ti-ar vinde tie un sistem din care tu sa faci bani ........ (uite mai sunt si exceptii )

 

5 Adevarat ca sunt cam putine tranzactii (sunt saptamani in care nu are nici una - sunt filtrate), dar consider ca nu numarul tranzactiilor aduce profitabilitatea pe termen lung, ci consistenta lor

.

Faptul ca eu am participat activ la construirea acestui robot, pot sa va spun ca testele sunt cat se poate de serioase, se lucreaza de 3 ani si foarte multe strategeii s-au testat imcepand cu M1 pana la H4 ...pana s-a ajuns la aceasta forma .... a fost drum lung ... dar asta e pentru cei care stau mai bine cu credinta :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce mare sistem e asta 20 pipsi mai si dublezi in cazul in care pierzi si mai stau si o luna dupa 10 tranzactii. daca erati asa sigur pe el puneati poziitii mai mari.

cati bani costa marele sistem?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Evident ca este robotul lui si evident ca robotul nu merge... sau ca sa nu fiu atat de dur, cel  putin dupa datele care sunt prezente acolo, nu vad de ce ar merge expertul asta pe real, pe termen lung. Omul a mai postat odata, dar atunci am apucat de i-am sters repede postarea... Acuma daca tot ati deschis discutia ramane asa...

 

Ce naiba... s-a discutat si rediscutat chestia de un miliard de ori pe vamist. Eu personal am scris cel putin o suta de experti pentru o suta de indivizi diferiti unii care chiar m-au platit bani destul de grei pentru expert. In afara de un curve fitting facut cu cap pe backtest aproximativ niciunul dintre experti nu este profitabil. Poate cativa dintre ei sunt utili traderilor pentru ca il folosesc in regim semi automat. Numai unul dintre experti l-am gasit sa fie profitabil insa profitabilitatea lui depinde in parte de noroc si de cat de mult capital ai la dispozitie (nu e martingale, dar profitabilitatea lui e tot pe acolo in sensul ca pe termen lung, lasat de capul lui, e aproape garantat sa o dea in bara).

 

Nu zic ca nu exista experti profitabili. Dar dastia facuti de vreun forumist de pe nu stiu unde si vanduti cu 500 de lei va garantez eu personal ca nu sunt profitabili. A explicat foarte bine si foarte pe scurt tovarasul forex.gump un pic mai sus care-i treaba cu expertii http://forum.vamist.ro/topic/3203-pareri-despre-robotei-de-tranzactionare/?p=28716 Apoi tradelover are postarea http://forum.vamist.ro/topic/2959-ce-se-intampla-daca-cereti-bani-de-la-membrii-de-pe-vamistro/page-2?do=findComment&comment=24305 care e printre cele mai bune postari ale lui dupa mine. Apoi exista si topicul meu foarte lung http://forum.vamist.ro/topic/3197-esti-un-trader-bun-sau-doar-ai-noroc Stiu ca m-am intins mult acolo si probabil multi nu o sa se dernajeze dar ideea e simpla: Aproape toti traderii care fac profit o fac la noroc. Numai un numar foarte mic de traderi sunt cu adevarat buni. Procentele alea de  5% winners 95% losers sunt foarte reale.

 

Acuma daca atiti citit toate linkurile alea si ati fost cat de cat activi pe vamist si tot mai credeti ca un expert de 500 lei e capabil sa va produca orice fel de profit atunci... ce sa zic... sunteti in stare terminala, nu exista tratement. Dar pana la urma mie ce-mi pasa, no? Vorba aceea, bine ca existati, ca de la cine imi luam eu profitul in piata daca nu de la voi?

 

@romeo Am vazut ca ai postat in timp ce scriam treaba asta. Pai baga tata contul real pe myfxbook ca sa poata fi verificate rezultatele alea in timp real. Nu e ca sa imi dovedesti mie sau lui apolo, dar ca sa le dovedesti potentialior clienti. Daca toata treaba e atat de serioasa pe cat zici un pas in plus pentru verificarea rezultatelor ar trebui sa fie binevenit no? Si apoi te rog sa mai vi pe forum cu acelasi robot peste un an. Daca mai existi in piata atunci pai iti trimit si eu 500 de lei. Cadou. Nici nu vreau expertul. Bani de-o sampanie scumpa. Si n-am sa mai sterg postarea acum.ca s-a format deja o discutie buna in jurul subiectului - buna in sensul ca nu pune nimeni botul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"johnbull " ... presupunand ca bagam 1000 si in 4 luni scoatem 2000 ...asta tot nu garanteaza cuiva castig in viitor.  Ci vom fi exact in acelas punct ca si astazi

Rezultate bune in trecut , dar fara garantii viitoare.

 

Ba mai mult din cate am inteles de la investitorii nostrii , acum s-a dat sansa unor persoane simple sa intre in sistem si sa testeze efectiv sa le devina parteneri....(ei oricum au investit sume imense pana sa ajunga la aceste rezultate (nici pe departe sume de genul 500ron))

Daca se dovedeste rentabil in 3-4 luni , voi credeti ca mai vede cineva produsul pe piata. Ori doar nu credeti ca o sa ne imbogatim cu totii din Forex ---marii rechini stau deja la usa si bat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.