Sari la conținut

MACD ....


Postări Recomandate

Salutare.

Eu sint incepator ... e posibil sa va amuze intrebarile mele ...

Am incercat sa folosesc indicatorul MACD dar ceva cred ca nu fac bine . Adica , la mine graficul apare ca in poza atasata "MACD" . In explicatii , cursuri etc graficul este precum in poza "MACD - OK" . Cum procedez sa obtin graficul din poza "MACD - OK" ?

Multumesc .

post-6302-0-69058200-1326697812_thumb.png

post-6302-0-27772900-1326697844_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Ok. Sa schimb setarile .... ma descurc . Eu am un cont demo si vreau sa folosesc indicatorul MACD . Ca sa fiu mai explicit ... in poza "MACD - OK" in stinga sus scrie 'MACD(AUD/USD , Close 12,6,9) - MACD SIGNAL HISTOGRAM' . Eu vad doua linii si histograma . O linie rosie (indicatorul cursului) , una una albastra (SIGNAL) si histograma . Cind vreau sa folosesc indicatorul MACD din Navigator/Indicators/MACD cu orice metoda (add to chart .... drag and drop ...) obtin poza "MACD " in care nu am decit o linie si histograma . As vrea sa obtin rezultatul din poza "MACD" cu cele doua linii si histograma . Cum procedez ?

Multumesc pentru Link .

Editat de DanielD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce ai descarcat indicatorul il copii in urmatorul path:

c:/Program files/metatrader4/experts/indicators

Metatrader4 poate avea o alta denumire in Program Files in functie de cum se numeste brokerul tau.

Restartezi MT4 si pe urma in meniul platformei urmezi comanda Insert/Indicators/Custom unde vei gasi lista cu indicatori customizati in care se afla si indicatorul tau. Dai click pe indicatorul tau si se va atasa graficului activ aparand in prima faza fereastra cu setarile indicatorului unde in mod normal poti seta parametri indicatorului (culori,perioade, etc).

 

Mult succes!

 

Sorin Bolache Oltciter

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin asupra problemei mele pentru ca am gasit diferenta dintre ele si exact ceea ce caut .

Primul link este : Moving Average Convergence/Divergence (MACD)

http://www.forexrealm.com/technical-analysis/technical-indicators/macd.html

Al doilea link este : Moving Average Convergence/Divergence (2 lines)

http://www.forexrealm.com/technical-analysis/technical-indicators/macd-2-lines.html

Eu inteleg ca MACD + osMA.mq4 este MACD combinat cu Oscilator of moving averange (OsMA) .

Mai inteleg ca am pierdut vreo doua zile ca sa vad ce este cu acel indicator .... iar apoi am vazut ca sint cu zecile ... foarte multi ! Voi trece "printre" toti indicatorii dar foarte sumar ... ca idee , apoi daca e cazul si consider , voi insista asupra unora .

Deasemeni mq4-uri sint o sumedenie ... nu cred ca as avea timp sa studiez pe fiecare in parte ... desi numele sau descrierea unora te atrage .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.