Sari la conținut

intrebare incepator


Postări Recomandate

Salur , tranzactionez demo pe alpari iar acum cand vreau sa fac short p eur/usd (sau orice alta pereche valutara) imi da un mesaj gen (trade context is busy) . Poate suna cam tampit din partea mea..dar ce inseamna. Nu cer o traducere motamo engleza romana ca asta stiu , vreau doar sa stiu de ce acest mesaj. Probabil vor mai urma multe intrebari de genul si va rog sa ma scuzati pentru stupiditatea lor dar sunt incepator si vreau sa invat .

 

MS ANTICIPAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ma insel, inseamna ca broker-ul nu poate sa proceseze tranzactia ta, intrucat exista o aglomerare de ordine in acel moment si nu le poate procesa pe toate. Trebuie sa inchizi platforma si sa incerci iar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salur,

Salur, tranzactionez demo pe alpari iar acum cand vreau sa fac short p eur/usd (sau orice alta pereche valutara) imi da un mesaj gen (trade context is busy) .

Asta se intampla deoarece ai dat clickuri unul dupa altul si se blocheaza mizeria de platforma daca faci asa. Data viitoare da UN click si asteapta sa iti puna ordinul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu cateva intrebari de incepator. sper ca nu gresesc postand in acest topic.

vreau sa deschid un cont real de aprox. 400-500 euro sau dolari.

1. as vrea sa ma sfatuiti cum e mai bine sa deschid contul in dolari sau in euro, avand in vedere ca voi merge pt inceput pe aceasta pereche?

2. la ce banca ma sfatuiti sa deschid contul?

3. e util si un digipass pt anumite transferuri pe net?

4. orice alte sfaturi utile de inceput.

multumesc anticipat pt raspunsuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ceva timp de cand exersez pe conturi demo, poate mai bine de un an. au fost cateva conturi pe care le-am pierdut la inceput, apoi cateva pe care le-am dus de la 2000 la vreo 12000, am luat si unul de la 200, cat imi propusesem sa investesc pe care l-am dus la 1000 si acum as vrea sa bag ceva bani in FOREX. voi deschide cont la oanda, dar am nevoie de cateva sfaturi pe care vi le-am expus in postul anterior..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1) USD

2) oricare cu comisioane mici, fa o investigatie pe net sau pe teren

3) transferurile fa-le printr-un intermediar (paypal, moneybokers, etc), nu de pe card

4) NU BAGA banii pe real daca nu ai un cont demo pe plus CONSTANT, minim un an!

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1) USD

2) oricare cu comisioane mici, fa o investigatie pe net sau pe teren

3) transferurile fa-le printr-un intermediar (paypal, moneybokers, etc), nu de pe card

4) NU BAGA banii pe real daca nu ai un cont demo pe plus CONSTANT, minim un an!

 

Bafta

 

sec de ce nu de pe card?? cu retur tot pe card.un raspuns aici sau pm,mersi anticipat.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.