Sari la conținut

futures broker


insomniac

Postări Recomandate

Am inceput sa folosesc in tranzactionare volumul.Se stie ca in metatrader volumul nu prea are relevanta fiind un tick volume de aceea ma uit la euro futures.Am gasit un broker cu o platforma demo unde pot urmari volumul,treaba e ca e pe perioada limitata de 30 de zile.Intrebarea mea este:..stie cineva vreun broker de currencies futures care sa aiba platforma demo fara limitare de timp si bineinteles sa aiba volum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

1) ne-ai spus de toate, mai putin ce broker ai gasit

 

..stie cineva vreun broker de currencies futures care sa aiba platforma demo fara limitare de timp si bineinteles sa aiba volum?

2) Ce volum te intereseaza? Cantitatea de bani?

Aia nu o stie nimeni in timp real in FOREX (in minim 48 ore se calculeaza) !!! De ce? Pentru ca piata asta nu este centralizata si deci nu exista o entitate care sa faca o monitorizare in timp real. Tot ce vezi date de tip "volum" sunt estimari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am recitit postul #1.

Eu, am crezut (gresit poate) ca joci FOREX la un broker ordinar, dar te intereseaza futures, ca orientare in piata si de aia cauti broker futures free.

Deci, daca nu te intereseaza FOREX si te intereseaza futures, nu inteleg de ce iti trebuie broker e-futures free? Logica intrebarii este, ca daca tot joci futures, ai deja un broker ... care oricum iti pune cotatiile la dispozitie. La astfel de brokeri, cotatiile sunt cele de la bursa respectiva (cazul tau Chicago), pentru ca futures este un joc reglementat si acolo DA se stiu volumele, dar ...atentie .. sunt volumele de la Chicago. Asa cum ai si la SIBEX, brokeri care iti dau volumele de la sibex, caci avem si noi, romanii, futures pe EurUsd.

NU stiu daca m-am facut inteles ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N'ai inteles gresit.Tranzactionez pe FOREX dar ma intereseaza volumele de pe futures.Fac treaba asta de vreo saptamana si avand volumele de pe futures la dispozitie am semnalele de intrare si de iesire mult mai clare.Din pacate n'am gasit o platforma demo fara limitare de timp...nu de alta dar e 10 000 de dolari contu minim pt. real si nu dispun de atatia bani.Volumele de la Sibex nici nu cred ca merita bagate-n seama,prea mici.

Editat de insomniac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

In ceea ce priveste aceste semnale de intrare/iesire coroborate cu volumele de pe futures.... releva cat de cat tendinta pretului? La un moment dat intrebam si eu pe aici daca este vreun indicator care sa arate raportul cumparatori/vanzatori din piata (si cand zic piata ma refer la ceva mai "global" :) )... este cam aceeasi treaba chestia asta cu volumele din futures?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N'ai inteles gresit.Tranzactionez pe FOREX dar ma intereseaza volumele de pe futures.Fac treaba asta de vreo saptamana ...

Uite, nu stiu cum sa iti spun, caci nu vreau sa iti tai elanul, ... inainte sa incerci sa folosesti "corelatia" asta, ar trebui sa te ocupi un pic sa vezi ce inseamna futures si cum se face pretul acolo, ... iar apoi o sa intelegi singur (asta e important) de ce am spus in postul #2 ca acele volume nu te ajuta cu nimic. Esti pe un drum infundat si nu ti-o spun cu rautate.

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi este ok sa stii ce fac aia "mari" in piata si aici nu vb de SIBEX.Este adevarat ca nu ai cum sa vezi volumele pe FOREX in timp real dar cred ca te poti folosi de volumele de tranzactionare ale alora si asta nu o spun eu,am citit pe mai multe forumuri ca e cea mai buna solutie pt a folosi indicatorul volum pe FOREX ...plus ca am testat si chiar merge bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.