Sari la conținut

IronFX


Postări Recomandate

"

  • Expert strategie FX în cadrul IronFX
    IronFX Financial Services
  • Conferenţiar în Strategie
    Universitatea West London – CIM, 2012-Prezent
  • Cercetător bursier în finanţe şi îndrumător
    Universitatea de Tehnologie din Cipru, 2011-Prezent
  • Consultant pentru conducerea superioară
    SmartLife Solutions, 2009-2011""

"

  • Director de Strategie Globală FX
    IronFX Financial Services
  • Preşedinte al Comitetului FX al Direcţiei de Management al Capitalului Privat Deutsche Bank 2005- 2011
  • Expert principal strategie FX
    Deutsche Bank 2002- 2005
  • Director Strategie FX pentru Asia
    Bank of America 1998 – 2002

"

 

Interesanti oameni. Deci eu daca ascult de analistii IronFX , oameni cu capul mare si invatati, voi deveni bogat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apollo, 

 

sincer iti inteleg sarcasmul, dar cred ca mai bine ar fi sa lasam topicul pentru oamenii cu adevarat interesati. Pentru ca piata de nisa din romania nu e numai din cauza lipsei de cultura financiara a oamenilor ci si din cauza oamenilor din bransa, care pare sa le placa mai mult sa se certe pe forumuri decat sa tranzactioneze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare retorica: daca oamenii astia de i-a gasit Apollo pe acolo ar pune mana de la mana cate 10k, ar aduna 100k si in 10-15 ani ar fi milionari, da? Atunci de ce au nevoie de banii altora? Ma gandesc ca vor sa ne imbogatim si noi... [-X

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

JohnBull , "oamenii" asa cum ii descrii tu sunt analisti , asta le este meseria si asa dupa cum bine stii si tu nu au voie sa tranzactioneze atat timp cat lucreaza in companii financiare ( valabil atat pentru prezent cat si pentru trecut). Daca citesti cu atentie vei vedea ca se feresc sa faca precizari clare doar pentru o singura directie fiind impartiali in peste 90% din cazuri. Prezentand agrumente pro si contra pentru ambele directii fiecare trader decide sa vanda sau sa cumpere citind aceeasi analiza.

Editat de scuturicip
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apollo, 

 

sincer iti inteleg sarcasmul, dar cred ca mai bine ar fi sa lasam topicul pentru oamenii cu adevarat interesati. Pentru ca piata de nisa din romania nu e numai din cauza lipsei de cultura financiara a oamenilor ci si din cauza oamenilor din bransa, care pare sa le

placa mai mult sa se certe pe forumuri decat sa tranzactioneze.

Wai de voi si de ... viata woastra .

 

 

 Ce, credeati ca acolo unde exista contre puteti sa va bagati coada si sa pescuiti in voie buna ? Amarnic va inselati. Noi nu certam ,ci ne contrazicem in spiritul evolutiei si progresului. Stiu ca abia asteptati ocazia asta, dar ati nimerit intr-o comunitate in care nu prea sunt brese pe care sa le exploatati. Mergeti mai faceti niste reclama "a la Maria" de la iForex, poate asa mai prindeti vreun amarat pe care-l aburiti cu Bahamas si buci goale pe plaja acoperite de o salba de iarba-nuiele. :ph34r:

 

Hâ, ce chestie. Sa vii tocmai pe un forum de forex sa incerci sa recrutezi naivi. Asta e culmea. Si deja m-ai facut sa pierd sell-ul la Lira cand iti scriam. Porti ghinion bre'  :wacko:

Editat de Apollo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic


Daca scriai asa de la inceput fara sa incerci abureala cu analistii, te vedeam ca persoana OK.

 

Apropo, nu cred ca lucrezi in cadrul IRONFX ci mai degraba esti client care recruteaza alti clienti si care primeste bonus din depunerile acestor clienti recrutati.

Editat de Apollo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.