Sari la conținut

Alpari uk


ponderosa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

Sunt noua pe forum,am aplicat pt un cont live la Alpari UK

 

Lucreaza cineva cu ei?

 

 

Eu nu, dar am foarte multi prieteni care lucreaza cu ei si sunt ok.Oricum daca as decide sa schimb brokerul, acela va fi alpari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Par a fi OK; am vrut si eu sa deschid cont la ei, dar mi-au cerut niste acte pe care le-am considerat inutile, de ex. adeverinta de la Banca cu care lucrez cum ca nu am datorii neplatite la banca. De ce mi-au cerut asta, nu stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va informez ca trebuie avut in vedere toate detaliile referitoare la adresa si celelalte documente pe care vi le cer, ca mie nu mi-a acceptat deschiderea contului real ca pe formularul de inscriere nu am trecut numarul scarii blocului, eu nu am folosit nici intrun act chiar de interes, considerind-o neglijabila, (majoritatea blocurilor fiind cu o singura scara) . va atasez un fragment din email :

" I have recently attempted to contact you regarding your recent account application here at Alpari UK.

Once I have received the below information from you I will ensure that your account is open as quickly as possible:

- Your full residental address....."

Editat de focuscsv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pt raspunsuri, se pare ca sunt ok pana la urma,pana acum am primit 4 telefoane de la un angajat Matthew,cu un accent teribil care se asigura ca nu sunt probleme si care m-a intrebat chiar daca am doua facturi pt "proof of adress". Destul de profesionali si maleabili,nu stiu daca are vreo legatura cu marimea sumei la prima alimentare sau trateaza asa toti clientii. Mersi pt raspunsuri inca o data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Destul de profesionali si maleabili,nu stiu daca are vreo legatura cu marimea sumei la prima alimentare sau trateaza asa toti clientii. Mersi pt raspunsuri inca o data.

 

Cu placere, Ponderosa :) .

In general, asa sunt toti cei care lucreaza in aceasta industrie indiferent de suma pe care o depune clientul; orice client are potential sa aduca profit brokerului chiar daca depune doar $200. Important e sa fi om cu cel de la capatul "firului" si sa-l tratezi asa cum ti-ar placea sa fi si tu tratat.

Pe de alta parte, mai sunt si brokeri care lucreaza doar prin e-mail, probabil ca sa reduca din costuri, dar sunt la fel de cumsecade.

Brokeri avem de unde alege, cei buni sunt usor de gasit; in rest, totul tine de noi cum tranzactionam si sa facem tot posibilul sa fim profitabili.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.