Sari la conținut

al doilea cont live


Postări Recomandate

imi pare rau, nici eu nu mai folosesc yahoo mess de cativa ani.

 

ce sa spun, joci bani necastigati de tine poate, de aceea iti permiti sa i pierzi, poate nu stii ce inseamna 8000 usd pentru altii. muncesc unii cativa ani si abia ii pot strange, deci cunosc valoarea banului. psihologie poti vedea si la 200 usd pana la urma, cont real.

pacat, esti foarte increzatoare, iar increderea tocmai acest lucru ti o da, ca nu sunt bani castigati cu sudoare si de care nu prea te poti lipsi.

 

sa ti ajute Dumnezeu in ceea ce ti ai propus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau, nici eu nu mai folosesc yahoo mess de cativa ani.

 

ce sa spun, joci bani necastigati de tine poate, de aceea iti permiti sa i pierzi, poate nu stii ce inseamna 8000 usd pentru altii. muncesc unii cativa ani si abia ii pot strange, deci cunosc valoarea banului. psihologie poti vedea si la 200 usd pana la urma, cont real.

pacat, esti foarte increzatoare, iar increderea tocmai acest lucru ti o da, ca nu sunt bani castigati cu sudoare si de care nu prea te poti lipsi.

 

sa ti ajute Dumnezeu in ceea ce ti ai propus.

 

Muncesc de la 18 ani, si am avut ani buni in care am muncit si 18 ore pe zi, am curaj pt ca am putin de pierdut comparativ cu ce am de castigat,plus ca imi permit dupa atata timp sa fac ce-mi place,in sfarsit:) postul tau este un pic ostentativ dar trecem peste:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Muncesc de la 18 ani, si am avut ani buni in care am muncit si 18 ore pe zi, am curaj pt ca am putin de pierdut comparativ cu ce am de castigat,plus ca imi permit dupa atata timp sa fac ce-mi place,in sfarsit:)

 

Asta e important, sa iti placa ceea ce faci.

 

Un lucru bun este faptul ca nu esti atasata de banii pe care ii risti; asta iti va diminua emotiile negative si te vei descurca mai usor.

 

Sunt sigur ca pana la urma o sa reusesti. :)

 

Mult succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Muncesc de la 18 ani, si am avut ani buni in care am muncit si 18 ore pe zi, am curaj pt ca am putin de pierdut comparativ cu ce am de castigat,plus ca imi permit dupa atata timp sa fac ce-mi place,in sfarsit:)

 

Asta e important, sa iti placa ceea ce faci.

 

Un lucru bun este faptul ca nu esti atasata de banii pe care ii risti;

 

Sau poate ii lipseste responsabilitatea . Fara ea poti ajunge ca ceea ce-ti place sa faci sa te aduca la sapa de lemn.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si totusi inainte de a arunca cu banii pe real pe demo ce rezultate ai avut?

nu ma pricep la analiza fundamentala dar stiu un caz de traderita care zicea ca s-a specializat pe eur usd caci acolo cel mai mare efect au interest rates. folosea analiza tehnica si fundamentala ca sa intre in piata si cauta in permanenta stiri cu efect pozitiv pe pozitia care o avea deschisa. in momentul in care apareau stiri negative pentru pozitie o inchidea. tradingul era al 2-lea job si totusi facea intr-o luna 100-200 de tranzactii.

 

Nu mai recomanda persoanelor incepatoare, sa intre dupa analiza fundamentala. Doamna sau domnisoara nu se descurca, pare-se, cu analiza tehnica, si-ar face varza si mai mare in cap si cu analiza fundamentala. Nu o zic cu rautate. Nu am nimic cu cei care tranzactioneaza fundamental insa cred ca e cel mai greu sa tranzactionezi fundamental. De asemenea, nu poate pretinde nimeni ca cunoaste ceva analiza fundamentala pana nu citeste macar o data carti de referinta, cum ar cele scrise de Frederick Mishkin (economist american licentiat la Comlumbia Business School si fost membru al consiliului guvernatorilor al FED).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

darzu...nu ma pricep la analiza fundamentala ioc dar din descrierea topicului acolo vroia sa ajunga. fiecare e cu sansele lui si cine stie poate chiar era buna la asta. daca io nu sunt bun la fundamentale asta nu inseamna ca un incepator care si-a ales drumul asta nu poate sa fie candva excelent. trebuie doar sa isi gasesca un exemplu de urmat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deltatrade

 

Mi-e nu mi-a parut deloc ca ar stii in ce directie sa se indrepte, poate este la fel de derutata cum era si eu in urma cu aproape patru ani.

 

ponderosa

 

Ideal ar fi sa iesi cumva din randurile incepatorilor si sa postezi analize, a fiecarei tranzactii pe care o faci. Crezi ca poti face acest lucru? O sa vezi, atunci, cum iti va parea ridicol sa intri intr-o tranzactie sau alta si astfel vei avea o selectie a tranzactiilor si implicit o taiere de pierderi. Tai din numarul de pierderi si lasi profiturile sa curga. Cam asta e ideea, in principiu. Daca ai un sistem mecanic dupa care vrei sa tranzactionezi si pe care sa il verifici statistic iti stau la dispozitie si nu imi trebuie niciun ban. Ar fi pacat sa se duca pe apa sambetei chiar si 10% din contul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca va baga banii aia, iar daca-i baga, o sa-i piarda si pe aia.Din cate imi dau seama, e varza...fara suparare, dar asa, pe bajbaite , banii tai vor ajunge din nou in buzunarele brokerului tau.

Dar, repet, eu nu cred ca baga bani, doar se baga-n seama...fata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.