Sari la conținut

Caut broker


Postări Recomandate

Exista vreun broker care ofera urmatoarele conditii clientiilor:

depozit minim 100 euro

levier 1:100

spread de la 0.1 pips la 0.5 pips pentru EUR/USD (disponibil la depozitul minim)

Editat de Gheorghita
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spread de 0.1 - 0.5 pips pot sa pun pariu ca nu o sa gasesti nici daca iti faci cont de 1.000.000 Euro.

 

Eventual o sa gasesti cativa brokeri care sa ofere acest spread pe o singura pereche, gen EUR/USD, dar pe restul o sa ai spread de la 3 pipsi in sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spread de 0.1 - 0.5 pips pot sa pun pariu ca nu o sa gasesti nici daca iti faci cont de 1.000.000 Euro.

 

Eventual o sa gasesti cativa brokeri care sa ofere acest spread pe o singura pereche, gen EUR/USD, dar pe restul o sa ai spread de la 3 pipsi in sus.

 

Imi cer scuze, trebuia sa mentionez altfel: spread de la 0.1 pips, anyway pentru perechea EUR/USD intrebarea ramane in picioare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu tot respectul Gheorghita, dar broker cu spread de 0,1 pips nu am auzit sa fie si nici nu am citit pe internet cum ca ar exista un astfel de broker. Este totusi posibil sa existe.

Pentru inceput iti recomand Oanda care are o executie forte buna, Oanda UK dar si Admiral Markets.

Ma rog, sunt o gramada de brokeri buni care ofera conturi cu minim 100 euro. Deltastock deasemenea.

 

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De preferat ar fi sa va orientati spre broker-i din strainatate (am auzit eu). Cu toate ca sunt si in Romania cativa asa mai seriosi (Admiral Markets, Trading 212, etc.).

 

Oricum ar mai fi FXCM, Oanda.

 

Ce mai vreau sa zic este sa fugiti de Plus 500. Sunt niste tepari. Atat va zic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De preferat ar fi sa va orientati spre broker-i din strainatate (am auzit eu). Cu toate ca sunt si in Romania cativa asa mai seriosi (Admiral Markets, Trading 212, etc.).

 

Oricum ar mai fi FXCM, Oanda.

 

Ce mai vreau sa zic este sa fugiti de Plus 500. Sunt niste tepari. Atat va zic.

 

Nici Trading 212 nu cred ca sunt cu mult mai diferiti de Plus 500.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Admiral Markets mai ofera spread de 0.1 pips la perechea EUR/USD dar la un depozit de 1000 $, am crezut ca mai sunt brokeri care ofera acelasi spread si la 100 dolari/euro. Oricum nu asta conteaza cel mai mult. Sunt multumit si de serviciile celor de la Admiral.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ciuda faptului ca Admiral Markets sunt estonieni si sunt un broker low-cost, deocamdata se tin bine. Executia este decenta, fara a fi cea mai buna. Pe aur, de exemplu, primesc multe recotari si bineinteles nervi, dar pana acum totul este ok. Cel mai mult imi place spreadul fix.

 

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.