Sari la conținut

Caut programator


Postări Recomandate

  • Moderators

Da, stiu sa programez. Pentru membrii vamist e moca, daca am timp si chef. Singura conditie e aceea de a face expertul/indicatorul/scriptul public pe forum. Scriu si contra cost pe freelancer.com, iarasi, daca am timp si chef, dar la tarifele care se practica acolo. Personal v-as recomanda sa bagati banii aia in contul real decat sa mi dati mie ca sa va scriu cine stie ce expert. Am incasat mult mai multi bani din scrierea de experti decat sunt convins ca au castigat din experti cei carora le-am scris programele. Nu cred ca e cazul sa intrati si voi in statistica asta.

 

ZEN, daca pui instructiunile aici pe forum, si am timp, te ajut. Pro bono. Daca chiar ai vreun proiect complex care chiar crezi ca te va ajuta pe termen lung si merita sa platesti pentru el atunci ma gasesti pe freelancer. Daca nu iti place ca trebuie sa il faci public si nici nu e un proiect pentru care sa merite sa te taxez atunci nu te pot ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, stiu sa programez. Pentru membrii vamist e moca, daca am timp si chef. Singura conditie e aceea de a face expertul/indicatorul/scriptul public pe forum. Scriu si contra cost pe freelancer.com, iarasi, daca am timp si chef, dar la tarifele care se practica acolo. Personal v-as recomanda sa bagati banii aia in contul real decat sa mi dati mie ca sa va scriu cine stie ce expert. Am incasat mult mai multi bani din scrierea de experti decat sunt convins ca au castigat din experti cei carora le-am scris programele. Nu cred ca e cazul sa intrati si voi in statistica asta.

 

 

 

Ma bucur ca este un programator printre noi.

 

Poti "vindeca" indicatorul asta ?

 

Fisierele dll ,.dat si executabilul se pun in folderul unde este executabilul terminalului MT4.Iar in chart se aduce doar indicatorul MedianRChart.

 

http://www.az-invest.eu/wp-content/uploads/median_renko_plugin_for_MT4.png

 

 

Multumesc!

MR.rar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, stiu sa programez. Pentru membrii vamist e moca, daca am timp si chef. Singura conditie e aceea de a face expertul/indicatorul/scriptul public pe forum. Scriu si contra cost pe freelancer.com, iarasi, daca am timp si chef, dar la tarifele care se practica acolo. Personal v-as recomanda sa bagati banii aia in contul real decat sa mi dati mie ca sa va scriu cine stie ce expert. Am incasat mult mai multi bani din scrierea de experti decat sunt convins ca au castigat din experti cei carora le-am scris programele. Nu cred ca e cazul sa intrati si voi in statistica asta.

 

ZEN, daca pui instructiunile aici pe forum, si am timp, te ajut. Pro bono. Daca chiar ai vreun proiect complex care chiar crezi ca te va ajuta pe termen lung si merita sa platesti pentru el atunci ma gasesti pe freelancer. Daca nu iti place ca trebuie sa il faci public si nici nu e un proiect pentru care sa merite sa te taxez atunci nu te pot ajuta.

 

Pot sa-l si platesc, no problem, pot sa-l pun si pe forum. Este vorba de o idee simpla, simpla. Inca lucrez la ea. Partea de baza este gata conceputa. Trebuie sa ma gandesc la o strategie de exit si la eliminarea semnalelor false. Am gasit o foarte buna combinatie de 2 MA plus un MA care face o foarte buna casa cu pretul. Dupa cum ti-am spus nu este ceva complicat. Adica, imi cer scuze, eu ma gandesc ca nu este complicat. Din punct de vedere al programarii propriuzise nu stiu daca este ceva simplu sau complex, nu am de unde sa stiu.

As fi de acord sa-l fac public, nu ar fi nici un secret. Pentru ce atata secret!?

  • Upvote 2
  • Downvote 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, stiu sa programez. Pentru membrii vamist e moca, daca am timp si chef. Singura conditie e aceea de a face expertul/indicatorul/scriptul public pe forum.

 

Nu vreau sa te supar, dar conditia ta nu e tocmai in regula. Tu ti-ai expune strategia in public avand in vedere timpul petrecut pe grafic timp de mai multe luni sau ani sa vina orice terchea berchea care nu stie sa traga o linie de trend si sa o ia ? Mai si comenteaza si te critica daca EA-ul nu e profitabil sau nu stie ce face. Eu consider ca nu este corect fata de cei care isi storc creierii si nervii. Din pacate, asta e situatia in care ne aflam, fiecare cu osul lui. Pana cand vom imparti mai multi acelasi os, cred ca mai trece timp.

Editat de apolo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astea sunt coditiile omului.. El vrea sa ajute comunitatea si nu sa fie programatorul membrului X sau Y.

Sunt 3 solutii: ori cauti programator in alta parte care probabil nu e free...ori accepti conditile impuse de Criodi..ori a 3a varianta care este alta solutie gasita de tine ;)

 

Apolo, multi traderi au strategii pe care au "petrecut" luni sau ani sa le construiasca, dar din experienta iti spun ca putine sau deloc sunt profitabile si toti cred ca l-au prins pe dzeu de picior. Am programat si eu free pentru traderi care aveau luni petrecute pe strategie si cand ii puteai sa spuna de 2 ori regulile nu erau instare..

Daca crezi ca ai o super strategie ti-o programez eu gratis..daca nu e super strategie te usuc cerandu-ti multi bani pe partea de programare..daca e profitabila iti iau 5% din profit(asa simbolic). Daca nu accepti consider ca strategia ta e apa de ploaie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

@apolo, dar si toti ceilalti care cauta programatori

 

Eu nu cer sa iti faci strategia publica decat in cazul in care iti scriu programul moca. Cred ca esti de acord cu mine ca pot sa cer atata lucru atat timp cat lucrez gratuit pe timpul si efortul meu. Scopul meu e sa incurajez la activitate pe forum. Adica eu iti fac expertul, tu postezi strategia, ne faci o analiza ceva, o mai folosesc si altii si eventual iese un topic activ pe forum.

 

Daca nu te intereseaza sa imparti strategia cu nimeni atunci lucram contra cost. O facem pe freelancer.com ca sa avem si un intermediar/arbitru si un mod sigur de transfer al banilor pentru ambele parti. E 3% comision pentru angajator si cred ca se merita. Pasii sunt urmatorii:

 

1. Imi trimiti instructiunile

2. Imi fac o parere despre cat de complex este proiectul tau si iti fac o oferta de bani si propun un deadline (e.g. 100$ si e gata in 2 zile)

3. Depui banii in escrow si eu ma apuc de treaba

4. Iti trimit expertul spre testare

5. Testezi si verifici daca toate instructiunile initiale care mi le-ai trimis sunt respectate

6. Repar orice bug sau greseala

7. Eliberezi banii din escrow (Escrow e un teren de mijloc. Tu nu poti sa iti iei banii inapoi decat daca te las eu iar eu nu pot sa iti iau banii decat daca ma lasi tu. Incurajeaza ambele parti la seriozitate)

 

Comunicarea se face pe freelancer pentru a avea amandoi dovezi despre ceea ce s-a intamplat, in caz ca proiectul nu ne iese si nu reusim sa ne intelegem pe cale amiabila. Eu ma angajez sa nu public pe nicaieri expertul si desi probabil n-ai sa ma crezi, nici macar sa folosesc expertul. Am scris cel putin 100 de experti contracost si nu am facut back testing nici macar celor mai promitatori dintre ei. Pur si simplu nu ma intereseaza sa folosesc roboti in trading-ul meu. Nu ma ocup decat de partea de programare si nu ofer servicii de optimizare. Profitabilitatea expertului e strict problema ta.

 

Aceeasi conditie de timp si chef se aplica in ambele cazuri. Nu sunt programator full time si nici macar part time. Pur si simplu mai scriu cate un expert din cand in cand daca imi convine raportul bani/munca. Mai am si cativa clienti mai vechi foarte seriosi cu care imi face placere sa lucrez. Daca nu am insa timp sau/si chef atunci nu ma bag.

Editat de Criodi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Criodi

intelegerea propusa de tine mi se pare foarte ok, Criodi, dar e o problema. Multi dintre noi nu au 100 usd in cont, de unde sa-ti dea tie 100 pt expert???

Pe de alta parte, nici nu vrem sa punem la comun metoda-noastra-de-facut-bani :P , ca doamne fereste daca o vede cineva si se imbogateste...cu toate ca pe cel ce are metoda-care-face-bani il conduce foamea cu 2-0 si n-are o chifla in burta!!! :((

Acest script a fost un pamflet si trebuie tratat ca atare. >:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.