Sari la conținut

Cine a castigat cel mai mult cu Forex si are cont pe forum?


vasile13

Postări Recomandate

 

si da tu nu poti ca daca puteai aratai!!!!

Poate nu vreau sa-ti arat...

Oricum nu-mi pierd vremea pe demo si nici cu conturi de 100$. Mai bine fac un ban cinstit din munca si ies mai castigat.

 

 

Sau poate NU POTI!!!!!!!!! Si pe asta o cred!

 

Contul prezentat de mine e real(asta daca te uitai atent la el)si nici eu nu tin conturi reale sub 1 000 EURO. Profituri din el scoase si chetuite cu MARE SATISFACTIE!

 

Mai spunea acum o zi parca aici pe forum. Ca cei care chiar pot ne mai si arata noua muritorilor de rand - restul.... GURA MARE SI "POATE NU VOR" !

 

P.S. Nu il sustin pe sincu!!!! E la inceput si asta e regula - REZULTATE SLABE, GURA MARE!

Editat de ovidiubenone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la un cont frumos de 1 000 si totul frumos acolo aranjat cam asa http://www.myfxbook.com/members/ovidiubenone/gkfx-new/665501 . Pote reusesti sa ajungi si la un cont mare si frumos.

Q.E.D. Cum bine spuneam, datele afisate pe acest myfxbook sunt eronate. Pana mai ieri pe acelasi GKFX New System factorul de multiplicare afisat AbsGain era de 12.35, acum a intrat la apa si e de 2.95.

 

Si asta n-ar fi nimic. Ieri am testat de pe acolo un robotel de asa zis succes, care "in targ" avea DD in jur de 1%, "acasa" insa DD-ul era in tavan, peste 90%. Unde era "minunea" : in backtesting DD era intr-adevar in jur de 1%, insa in forward testing era peste 90%. Probabil ca citea bara urmatoare, sau ceva de genul...

 

PS. Apropo de robotei, in [noul] link GKFX New System, se observa cu ochiul liber ca avem graficul unui robotel din categoria "volatility scalping". Robotelul folosit are rezultate pozitive pentru ca GKFX ofera spread fix, dar cat de curand va trece si el la spread variabil, unde roboteii din categoria "volatility scalping" esueaza ca si confratii lor din alte categorii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ce imi plac mie baietiasii astia care fac 100% lunar pe demo sau pe real de 10$....si mai avem noi unu paci care se lauda cu rr de 50:1 si se considera bun cu 50% profit,

Nici macar la un cont de 1000$ nu e relevant..100% lunar pt cateva luni e realizabil dar nu neaparat sustenabil.

 

 

Eu prefer sa vad un procent frumos la un 1k cu procente frumoase si DD cat mai jos. Sa stii ca,un contul ca ala de 1k plateste multe facturi. Si poate ajunge sa creeze independenta finaciara. Orice drum lung incepe cu primul pas.

 

Decat un cont mare cu DD aproape cat contul de mare, si procente amarate lunare care scad pe una ce trece.

 

Eu prefer prima varianta!

 

De la un cont frumos de 1 000 si totul frumos acolo aranjat cam asa http://www.myfxbook.com/members/ovidiubenone/gkfx-new/665501 . Pote reusesti sa ajungi si la un cont mare si frumos.

 

Dar de la un cont mare si asa http://www.myfxbook.com/members/radu103/fxtrade-oanda2/285296 ,nu cred ca o sa se ajunga la un cont si mai mare si sa aiba cifrele celui de sus recomandat de mine.

 

Ma poti contrazice cu cifre? Le astept!!!!!!!!!! :ohno:

 

 

Pentru ca acest forum este public si indexabil pe google (fara login) nu vei vedea cifre de la mine oricat ai astepta...

 

Ai in medie tranzactii de 36s...asta inseamna mai multe lucruri:

- iti consumi foarte mult timp cu asta si faci scalping

- sau ai un sistem automat cu limit orders

 

In ambele cazuri nu e sanatos pe termen lung.

 

Contul acela mare si frumos a ajuns asa dupa 14 luni in urma mai multor greseli.

 

Avg. Trade Length:

36s

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa zicem ca am spread+comision 0.4-0.7 si sl nu trebuie sa fie 1/10 ca asa vrei tu, eu vreau sa fie 0. si tp minim 2 si nu intru la ghici intru cand iau viteza cotele si 10 secunde imi ajung. am dreptate?

Editat de iulik2k1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa zicem ca am spread+comision 0.4-0.7 si sl nu trebuie sa fie 1/10 ca asa vrei tu, eu vreau sa fie 0. si tp minim 2 si nu intru la ghici intru cand iau viteza cotele si 10 secunde imi ajung. am dreptate?

 

SL = 0 poate insemna si -300 pips in 3 minute, iar cu 1 lot = gaura 3000$ (s-a intamplat anul trecut in vara)

Viteza poate fi si invers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.